Glory - Film Tavsiyesi

netflix-filmleri


 Uzun zaman sonra nihayet bir film izleyebildik. Bu ara kendimi yazıp okumaya verdiğim için bir şey izleme konusunda bir türlü konsantre olamıyor ve kendimi motive edemiyorum. Yine eşimin arayıp bulduğu Glory filmini izledik geçenlerde. Yani film tavsiyeleri bölümümün mimarı da ağırlıklı olarak eşim, buradan ona tekrar teşekkür edeyim:) 

Aslında Glory 1989 yapımı, oldukça eski bir film ama nedense Netflix'de yeni bulduk. Ancak bu kadar eski olmasına rağmen çekim tekniğinin çok iyi olduğunu da belirtmeliyim.

Amerika'nın Kuzey Güney savaşı sırasında, zencilerden oluşan bir birlik kurulmasına karar verir Kuzeyliler. Bunun başına da genç bir subay olan Robert Shaw (Matthew Broderick) getirilir. Görevi kabul eden Robert, yanına kardeşini ve birlikte büyüdüğü zenci arkadaşını da alarak 54. birliği eğitmeye gider. Bu görev oldukça zordur. Çoğu kölelikten kaçan travma yaşamış zencilerin güvenini kazanıp eğitmek kolay olmayacaktır ama Robert pes etmez.

Glory filmi gerçek bir hikayeye dayanıyor. Matthew Broderick, Denzel Washington, Morgan Freeman gibi güçlü oyuncular da olunca izlenmeye değer bir film halini alıyor. Oldukça dramatik ama bir o kadar da anlamlı bir film. Bu tarzı sevenlere mutlaka tavsiye ederim. Şimdiden keyifli seyirler:)

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Cold Mountain

Lawless

News Of The World

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Severek izlemiştim filmi ben de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça eski olmasına rağmen Netflix'te yeni görünce şaşırdım. İyi ki farkedip izlemişiz. Eşim de arayıp bulmasa hiç bir şey izleyeceğim yok:)

   Sil
 2. Filmi izlemedim ve listeme ekledim :) Teşekkürler Deryacığım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seveceğini düşünüyorum canım. Şimdiden keyifli seyirler:)

   Sil
 3. Bu filme de bakalım Orange is the new black bitince bunu da izleyelim canım.

  YanıtlaSil
 4. konusu ilgimi çekti. Bugün kafamı dağıtmak istiyorum hemen izleyeyim teşekkürler canım

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski