Nisan-Mayıs 2024 İç Dökmeleri

 Herkese merhaba. Nisan ve Mayıs ayının ardından yeni bir Deli Kızın İç Dökmeleri yazısına sıra geldi. Nisan ayı oldukça sıcak günlerle başladı ama ardından bitmek tükenmek bilmeyen yağmurlu günler geldi ve hala devam ediyor. Sanırım bu yaz kelimenin tam anlamıyla suya düştü.


Havadan mıdır bilmem son zamanlarda kendimi çok yorgun ve motivasyonsuz hissediyorum. Yağmur sonrası doğayı sevsem de, depresif bir ruh haline giriyorum bu havalarda. Sanırım biraz medotasyon ve olumlamalara daha fazla zaman ayırmam gerekiyor:) Okulun kapanması yaklaştıkça da günler ağır aksak bir tempoda geçiyor. Daha birkaç hafta sınavları var sonra da son haftaların klasik gezi programları başlar 👀

Son iki ayın en güzel etkinliği sanırım çocukların müzik okulundaki konseri oldu. Çaldıklarından birer kısa parçayı ekliyorum.
Günlerin geri kalanı yürüyüş, ev işleri, Karya ile ders çalışmak gibi banal uğraşlarla geçti diyebilirim. Yürüyüş yapmak dışında kendimi eve izole ettim. Canım hiç bir aktivite yapmak istemedi. İstediğim kadar yazamadım, bir türlü konsantre olamadım yazmaya ne yazık ki. Tek yaptığım yazı konuları düşünüp notlar almak oldu. Sosyal medyada bile paylaşım yapma motivasyonu bulamadım. Ama en azından bol bol kitap okudum. Hatırlarsanız en kısa zamanda Paul Auster kitapları okumak istediğimden bahsetmiştim. Birkaç kitabını okuma fırsatım oldu. Bunlardan da en kısa zamanda bahsedeceğim.

Bu yaz havanın çoğunlukla yağmurlu geçmesi bekleniyor. Ağustost' ta misafir bekliyoruz bakalım kısmet:) Belki eve biraz hareket gelir 😜. Aslına bakarsanız sabahtan akşama kadar durup dinlenmeden bir koşturma içindeyiz, ama oturup anlatmaya başlayınca sanki hiç bir şey yaşanmamış gibi geliyor. Günümüzün büyük bir kısmını oluşturan uğraşların sonradan anlatmaya bile değer olmaması ne üzücü... Tabii istikrarı bir türlü yakalayamayan bir dünyada düzenli bir hayat yaşamanın paha biçilmez olduğunu biliyorum. Buna da şükrediyorum. 

Sizlerin zamanı nasıl geçiyor? Yorumlarınızla katılırsanız çok sevinirim. Kalın sağlıcakla...

9 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Son zamanlarda çok yağmur yağdı gerçekten. :) Çocukların ne güzel çalıyor, emeklerine sağlık. :)
  Bu aralar ben de kitap okumaya, bir şeyler yazmaya devam ediyorum. Kafama göre takılıyorum. :)

  YanıtlaSil
 2. Dünyanın hali belki de tek tek hepimize dokunuyor yani depresif yapıyordur:( piyano çalan çocuklar ne güzel, çocukken başlamayı çok isterdim ben de, ben ne yapıyorum? Bücürük yüzünden hâlâ boğazımda düğüm, gözlerim her an sulanıyor, çok zormuş Deryacığım. Sanırım epey bir zaman gerekiyor....umarım öbür dünyada kavuşurum oğluma...
  Sevgiler♥

  YanıtlaSil
 3. Dünyanın hali belki de tek tek hepimize dokunuyor yani depresif yapıyordur:( piyano çalan çocuklar ne güzel, çocukken başlamayı çok isterdim ben de, ben ne yapıyorum? Bücürük yüzünden hâlâ boğazımda düğüm, gözlerim her an sulanıyor, çok zormuş Deryacığım. Sanırım epey bir zaman gerekiyor....umarım öbür dünyada kavuşurum oğluma...
  Sevgiler♥

  YanıtlaSil
 4. Yağmurlu ve kapalı havalar benim de modumu düşürüyor😕

  YanıtlaSil
 5. yaz gelsin de iyice bol bol gez bariii :) yaz sıcaklarında en iyisi deniz bizim burlarda :)

  YanıtlaSil
 6. Yazınızda söylediğiniz gibi çoğu zamanımız bir şeylere yetişmekle geçiyor ve sevdiğimiz şeylere ancak zaman ayırabiliyoruz maalesef. Dönem dönem durgunluk yaşayıp havalar ısınınca enerjimiz yerine gelir umarım :)

  YanıtlaSil
 7. Burası da çok yaz oldu, klima icad olmasaydı ne yapardım bilmem :)

  YanıtlaSil
 8. Çocuklarını kutlarım Deryacığım, ne kadar yetenekliler. Başarıları daim olsun. Motivasyonumuzun, modumuzun düştüğü zamanlar oluyor. Sağlığımız yerindeyse önemli değil. Neticede geçiçi haller. Sevgi ve selamlarımla :))

  YanıtlaSil
 9. Hepimiz havalar gibiyiz! Havalardaki değişim, iklim krizleri, ülkemizin gündemi...ekonomi...ve daha pek çok unsur bizleri etkiliyor. Böyle anlarda 'sanat iyi ki var' diyorum ben de!. Kitaplar, görsel sanatlar ve tabi ki ruhumuzun gıdası müzik!. Çocuklarınızın piyano çalma becerileri ne güzel. Her ikisini de kutluyorum. Sıcak havalar ve ışıl ışıl güneş hepimize iyi gelecektir :) Sevgiler, esenlikler diliyorum...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski