Lucy - Film Tavsiyesi


 Fransa'nın eski dahi çocuğu ve şimdiki büyük yapımcısı Luc Besson, "96 Hours" ve  "Brick Mansions" dan sonra, felsefi bilim kurgu aksiyon filmi "Lucy" ile orijinal bir hit üretmeyi başarmış.  Başlarda eğlenceli bir macera olarak başlayan film, bilimkurgunun sınırlarını zorluyor.

 Yeni erkek arkadaşı parti kraliçesi Lucy' den (Scarlett Johansson) kuryelik yapmasını ve gizemli Bay Jang' a (Choi Min-sik) bir çanta vermesini ister. Ancak gangsterler Lucy' yi serbest bırakmaz ve yeni süper ilaç CPH4' ü Avrupa' ya kaçırmaya zorlarlar. Bu işi yapan kuryelerin midesine bir ameliyatla ilaç yerleştirilmektedir. Ancak Lucy gardiyanlar tarafından şiddete maruz kalınca karnındaki torba patlar ve ilaç tüm vücuduna yayılır. Böylece Lucy, ilacın etkisiyle gittikçe artan bir zihinsel güce ulaşır. 

Lucy, başına neler geldiğini anlamak için şu anda Paris'te ders vermek üzere bulunan dünyaca ünlü beyin araştırmacısı Profesör Samuel Norman (Morgan Freeman) ile iletişime geçer. 

Luc Besson bu filminde beynin verimi yüzde 100'e çıkarıldığında ne olur sorusuna yanıt arıyor. Hayal gücünü serbest bıraktığı için bazı sahneler olağandışı görünebilir. Ancak konu da sıradışı.

Film için başlangıçta Angelina Jolie düşünülmüş. Ancak Scarlet Johansson da rolüne oldukça uygun görünüyor. Çılgın parti kızından, üstün zekalı bir valığa dönüşümü son derece başarılı.

2014 yapımı filmi izleyeli oldukça uzun zaman oldu ancak taslaklarda yazılmayı bekliyordu. Sonuç olarak tavsiye eder misin derseniz, hoşça vakit geçirmek isterseniz neden olmasın? 

Bu filmleri izlediniz mi:

Otherhood

Küçük Kadınlar

Jumanji3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Ben daha izlemedim bu filmi. Konusu güzelmiş.

    YanıtlaSil
  2. Bu filme sık sık denk geldim televizyonda.Parça parça izlemişimdir hep.Ama güzel bir yapım diye duymuştum.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski