Otherhood - Film Tavsiyesi - Tüm Anneler İzlemeli

Görsel: Netflix

Kafama çekiç gibi vuran bir film oldu Otherhood. Sanki benim için çekilmiş dedim izlerken:) Çocukların büyüyüp bağımsız insanlar olması gerçeği sadece benim içimi acıtmıyordur sanırım. Pek çok annenin itiraf etmeseler de benim durumumda olduğunu düşünebiliyorum. Çocuklarımız hep kanatlarımızın altında olsunlar, onları herşeyden koruyalım istiyoruz. Oysa onların kendi kanatları var ve uçacak kadar güçlendiklerinde uçmalarını durduramayız. Ama işte annelik bu, gel de onu bizim kanayan kalbimize anlat 😭😭😭

3 yakın arkadaş Carol (Angela Bassett), Gillian (Patricia Arquette) ve Helen (Felicity Huffman) Anneler Günü'nde buluştuklarında, çoğu zaman olduğu gibi hiçbir oğullarının onları düşünmediğini itiraf etmek zorunda kalırlar. Ancak birkaç içkiden sonra çocuklarının davranışlarından kaynaklanan hayal kırıklığı, onları bir plan yapmaya motive ediyor. Çocuklarına haber vermeden aniden New York' a gitseler ne olurdu? Kendiliğinden ortaya çıkan fikrin sarhoşluğuyla üç arkadaş, kısa bir süre sonra büyük şehre doğru yola çıktı. Carol varır varmaz şaşkın oğlu Filius Matt'in (Sinqua Walls) yanına yerleşirken Gillian ve Helen şimdilik otele taşınır. Ancak oğulları Daniel (Jake Hoffman) ve Paul (Jake Lacy) annelerine karşı sorumluluk duymak zorunda kalacaklardır.

Görsel: Marie Claire


“Otherhood”, William Sutcliffe'in “Whatever Makes You Happy” adlı romanından uyarlanmış ve filmde komedi unsuru ağır bassa da oldukça düşündürücü bir film. Yönetmen Cindy Chupack ("Sex and the City"nin bazı bölümleri kendisi tarafından yazılmıştır) ve yardımcı senarist Mark Andrus  kahramanlarının hayal kırıklığının özüne iniyorlar. Tabii eleştirmenler bunu yetersiz bulmuş ama ben çok sevdiğim 3 kadın oyuncuyu da başarılı buldum. Filmin vermek istediği mesajı da aldım.

Yetişkin çocuklarınızla ilişkinizi nasıl taze tutarsınız? Gençlerin hangi özgürlüklere ihtiyacı var? Peki ebeveynler, çocuklarının birdenbire kendi hayatlarını sürdürmeye başladığı gerçeğiyle nasıl başa çıkacak? Komedi genel sorular etrafında dönüyor ve doğrudan izleyicinin kişisel deneyimleriyle bağlantı kuruyor. İtiraf etmeliyim 3 çocuk annesi olarak ben bunu her zaman başaramıyorum. Bağımsızlığına aşırı düşkün olan Ege özgürlüğüyle benim arama bir duvar örerken, daha ılımlı olan Ada daha paylaşımcı. Karya yeni yeni ergenliğe giriyor bakalım onunla neler yaşayacağım. Annelik ve genel olarak ebeveynlik en zorlu hayat sınavı bana sorarsanız? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu filmleri izlediniz mi:

Bad Moms2

Eat Pray Love

Astrid

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Tamam canım. İzleyelim o zaman :) Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 2. Çağlar geçtikçe nesiller de değişiyor. Buna ayak uydurmak zor olabiliyor. Film de bu bakımdan dikkat çekici görünüyor. :)

  YanıtlaSil
 3. ayy oley izlemedim izleriim :)

  YanıtlaSil
 4. Güzel bir filme benziyor :) Seni etkilemiş belli.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski