Tarkan - Kuantum 51 Albümünü Nasıl Buldunuz?


 

Tarkan'ın yeni albümü Kuantum 51' i nasıl buldunuz? Ben bulamadım nedense 👀. Yani albümü bir türlü beğenemedim ve Tarkan' a hiç uygun bulmadım. Öncelikle şunu belirteyim neredeyse ilk çıktığından beri ben de eşim de Tarkan hayranlarıyız. Gençliğimizde az mı dinledik şarkılarını. Kavga ederdik hoop kış güneşi, unutmamalı gibi acısı yüksek şarkılarla dertlenirdik, kuzu kuzu, şımarık, dudu gibi şarkılarla neşelenirdik. Aşk incelik ister gibi duygusal şarkılarda az gözyaşı dökmedim😂. Büyük oğlum Ege' nin ekran karşısına geçip tekrar tekrar kuzu kuzu klibi ile dans ettiğini bilirim. Karma albümü unutulmazlar arasına girdi. O dönemdeki ona çok yakışan uzun saçlarıyla ne kadar yakışıklıydı. Eşimle de pek çok sevdiğimiz ortak şarkısı olduğu için bizim kalbimizde yeri başka olan şarkıcılardan biri. 

Yazıyı yazmadan önce albümü iki kez dinledim. Hani bazı şarkılar dinlendikçe kulağa hoş gelir ya emin olmak istedim.

Ben yıllar geçmesine rağmen o eski sevilen şarkılarını dinlerim zaman zaman. Hiç bıkmadan dinleniyor hala. En son Adımı Kalbine Yaz albümünü vasat bulmakla yine de Tarkan' dan izler taşıyan bir albüm olarak dinlenebilir bulmuştum. Ama Kuantum 51 albümünde ne yazık ki cımbızla beğenebileceğim şarkı aradım. 

Albümde Tarkan seviyesinde bulmasam da dinlenebilir dediğim 3 şarkı oldu. Bunlar Şerbetli, Mütesekkir ve Darma duman. Şarkıların üçü de sanat müziği tınıları taşıyan parçalar ve Tarkan'ın sesine de çok uymuş. Ancak dünya kalitesinde şarkılarla ünlenmiş Tarkan' a bu mu yakışırdı? 

Yanlış anlaşılmasın illa eleştirmiş olmak için yazmıyorum bu yazıyı. Çok sevdiğim ve yıllardır dinlediğim, yaşlarımızın da yakın olması nedeniyle birlikte yaşlandık diyebileceğim bir sanatçının başarılı olmasını gerçekten tüm kalbimle isterim. Dünyada da unutulmaz şarkıları olan sanatçılar illa da yeni albüm çıkaralım derdinde değiller. Konserler verip unutulmaz şarkıları ile hala hayranlarını mutlu ediyorlar. 

Ya bu albümde doğru ekiple çalışmadı, ya da yeterince özen gösterilmedi demek de istemiyorum. Ama pek çok şarkıda sevilen eski şarkılardan kelimeler buldum. Yani şunu da koyalım, bunu da koyalım gibi bir şey olmuş. Pop ağırlıklı şarkıları ne yazık ki hiç sevmedim. Albümde kendi şarkı sözleri de dahil olmak üzere pek çok kişi ile çalışılmış. 

Kabul ediyorum her albümde sanatçıların aynı başarıyı tutturması kolay olmuyor ama uzun bir aradan sonra gerçekten kalbime dokunabilecek şarkılar beklemiştim. Şu an Tarkan karşımda olsa gerçekten senin içine sindi mi diye sormak isterdim. Spotify olmasa özellikle gidip satın alacağım bir albüm değil. Sosyal medyada okuduğum yorumlarda beğenen de olmuş eleştiren de. Umarım eleştirileri de dikkate alıp bundan sonraki albümünde daha farklı bir yol izler. 

Siz albümü dinlediniz mi, nasıl buldunuz? Yorumlarda izlenimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Unutulmaz Bir Şarkı Med Cezir ve Levent Yüksel

Öyle Bir Geçer Zaman Ki...

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. dinlemedim dinleyim bakayım tarkanı herkes sever :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deepcim ben de çok seviyorum o yüzden yaptığı işlerden de mükemmellik bekliyorum belki 🙂

   Sil
 2. Bir daha efsane olacak şarkı yapabileceğini zannetmiyorum. Dediğin gibi hiç yapmasa, eski şarkılarıyla devam etse daha iyiydi.

  YanıtlaSil
 3. Son zamanlarda meditasyon ya da klasik müzik dışında müzik dinleyemez oldum. Müziklerin bilinçaltı programlama tekniği gibi negatif titreşimlerden 🙈

  YanıtlaSil
 4. Henüz dinlemedim ama eminim çok güzeldir:)

  YanıtlaSil
 5. Çıktığı anda dinledim :) Çünkü kocaman bir Tarkan fanıyım. Bazı şarkılarının müptelası oldum. Tarkan her zaman Tarkan :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski