Jumanji Film Serisi ve Konusu

 Jumanji, çok sevdiğimiz ve evde her bölümünü birkaç kez izlediğimiz bir film. Hatta ilk filmi üç çocuğumla da izleyecekleri yaşa gelince bir ikişer kez izlemişimdir 👀. E bu kadar izlemişken, bu film serisinden blogda da bahsedeyim dedim:)Jumanji Filmi Konusu

Oyunlar eğlencelidir, değil mi? Ancak bu bildiğiniz oyunlardan değil. Hatalı bir hamlede hayatınıza dahi malolabilir. Görünüşte güzel çizimleri olan, zarla oynanan bir masabaşı oyunu. Bu oyun macerasında serinin en eski bölümünde Alan Parrish rolünü oynayan Robin Williams da yer alıyor. Daha sonraki filmlerde Dwayne Johnson da Dr. Smolder Bravestone, Moose Finbarr rolünde Kevin Hart, Amazon Ruby Roundhouse rolünde Karen Gillan ve Profesör Shelly Oberon rolünde Jack Black yer alıyor. Peki “Jumanji” macerası sırasıyla nasıl ilerliyor?

Görsel: IMDB

“Jumanji” film serisinin doğru sıralaması

Jumanji filmleri arka arkaya çekilmedi. Birinci ve ikinci filmler arasında onlarca yıl var ve içerik açısından aslında birbirlerinin üzerine inşa edilmiyorlar. Belki de böylesi daha iyi, çünkü seri filmler bazen sıkabiliyor da çok uzatınca. Robin Williams'ın başrol oynadığı 1996 filmine yapılan tek gönderme, ikinci bölümde bilinen masa oyununun ortaya çıkışıdır. Ancak oldukça hızlı bir şekilde tamamen farklı bir şekilde akıyor. Yalnızca 2017'nin ikinci "Jumanji" filmi ile 2019'un üçüncü "Jumanji" filmi gerçekten birbiriyle ilişkili.

“Jumanji”

On iki yaşındaki Alan Parrish (Adam Hann-Byrd), bir inşaat sahasında gizemli bir masa oyunu bulur. Merak eder ve onu evine götürür. Oynamaya başladığında oyunun içine çekilir. 26 yıl sonra, hiçbir şeyden haberi olmayan iki çocuk, Judy (Kirsten Dunst) ve Peter Shepherd (Bradley Pierce) kardeşler, yaşlı Alan'ı (Robin Williams) oyundan kurtarır. Ancak macera burada bitmez. "Jumanji"yi durdurmanın tek yolu oyunu bitirmek.

“Jumanji: Ormana Hoş Geldiniz”

Spencer (Alex Wolff), Fridge (Ser'Darius Blain) ve sınıf arkadaşları Bethany (Madison Iseman) ve Martha (Morgan Turner), "Jumanji"nin video oyunu versiyonunu oynamak zorunda kalıyor. Herkes bir rol seçtikten sonra oynamaya başlıyor ve "Jumanji"ye ışınlanıyorlar. Arkadaşların bir arada kalması ve "Jumanji"yi tamamlaması gerekiyor.

“Jumanji 2: Sonraki Seviye”

Spencer, arkadaşlarının haberi olmadan oyuna devam eder ve tekrar Jumanji' ye döner. Onu kurtarmak için diğerleri de oyuna girer ve yeni bir macera başlar. Ancak bu sefer her şey tamamen farklıdır. Yeni karakterler. Yeni kurallar. Yeni oyun.

Fazla ipucu vermemek için, bölümleri çok özet açıklamaya çalıştım. Fantastik film severleri oldukça tatmin edecek bir film. Ayrıca macera, komedi gibi unsurlarla da desteklenince filmler klasikler arasına girdi bile. Özellikle ilk film yıllarca güncelliğini korudu. Canım Robin Williams olunca da zaten ortaya unutulmaz bir film çıktı. 

Hazır hafta sonu gelmişken keyifli bir film önerisi yapmak istedim. Filmleri izlediyseniz veya izlerseniz yorumlarda fikrinizi paylaşırsanız sevinirim:)

Bu filmleri izlediniz mi:

Fantastik Canavarlar: Grindelwald' in Suçları

Shape of Water

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Doğrusu devam filmine şüpheli bakmıştım ama kaç kere izledim bilmiyorum. Oyuncular öyle harikaydılar ki . Üçünü de çok severim.

  YanıtlaSil
 2. Televizyonda denk gelip izlemiştim. Epey bir yayınlandı sanırım

  YanıtlaSil
 3. Eğlenerek izlediğim film serisi :)

  YanıtlaSil
 4. Sevdiğim bir seri. Kaç kere izledik bilmiyorum:)

  YanıtlaSil
 5. ilk filmi arada bir izlerim :) bir de back to the future serisini :)

  YanıtlaSil
 6. İlk filmi izledim galiba ama diğerlerini henüz izlemedim:)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski