Lawless - Film Tavsiyesi


 

Lawless, John Hillcoat tarafından yönetilen ve Shia LaBeouf, Tom Hardy ve Jessica Chastain'in başrollerini paylaştığı bir 2012 yapımı gangster filmi.

Lawless'ın film uyarlaması,  Bondurant kardeşlerin hikayesini anlatıyor.

Lawless filmi hakkında :

Yasaklara rağmen, yeterince hırslı ve kriminel enerjiye sahip erkeklerin zenginlik ve başarı elde edebileceği bir dönemdi. Alkol yasaklanmıştı ve buna bağlı olarak dünyanın her yerinde en imrenilen üründü. Hiçbir bölge yasadışı içki üretimiyle Virginia, Franklin County'den daha ünlü değildi. Bu nedenle, Dünyanın En Islak İlçesi olarak adlandırılmıştı. Bu alkolle ıslanmış suç bataklığında, Bondurant kardeşler efsane oldu. Yıkılmaz oldukları söylendi. Ölümsüz oldukları söylendi. Kanunsuz -Lawless filmi onların hikayesidir.En büyük erkek kardeş olan Forrest Bondurant (Tom Hardy) aile şirketini yönetiyor. Forrester sessizdir, ancak bazen çabuk sinirlenir ve yine de garson Maggie'ye (Jessica Chastain) karşı şaşırtıcı bir hassasiyete sahiptir. Ortanca kardeş Howard (Jason Clarke), Birinci Dünya Savaşı'ndan ağır yaralı olarak dönen bir adamdır, sürekli içiyor ve şiddet salgınlarını kontrol altında tutmayı pek bilmiyor. Grubun en küçüğü Jack'in (Shia LaBeouf) ağabeyleri gibi şiddete karşı yeteneği yoktur. Bununla birlikte, iki kat hırslıdır ve Forrest'ın onu uzak tutmaya çalıştığı aile işine girmek ister. Yozlaşmış ve sadist bir kanun adamı (Guy Pearce), Franklin County'yi bir öncelik ilan ettiğinde, Bondurant kardeşlerin meşhur ölümsüzlüğü teste tabi tutulur.

Lawless - The Lawless (The Wettest County in the World), Matt Bondurant'ın göz kamaştırıcı aile geçmişinin izini süren The Wettest County in the World romanına dayanıyor. Roman, yönetmen John Hillcoat tarafından önceki iki film The Road ve The Proposition'da olduğu gibi filme film müziğine de katkıda bulunan şarkıcı ve yazar Nick Cave tarafından uyarlandı. Gary Oldman ve Mia Wasikowska, olağanüstü kadroya sahip gangster filminde de rol alıyor.

Oldukça şiddet içeren bir film olsa da Lawless, gangster filmi severlerin yüzünü de güldürecek diyebilirim.  

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

The Big Lebowsky

İch Seh İch Seh

Mamma Mia

We Are Millers

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu tarzı Deniz ve Devrim sever daha çok. Onlara önereyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. erkekler daha çok sevecektir haklısın :)

   Sil
 2. Lawless gzel filmdi seyretmiştim.

  YanıtlaSil
 3. İlginç bir filme benziyor. Netflix' de bulabilir miyiz Derya hanım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii biz de Netflix de izledik yazıda belirtmeyi unutmuşum 🙈

   Sil
 4. Lawless filmini oldukça merak ettim bu günlerde film izlemekten başka bir şey yapmıyoruz. Teşekkürler fikir verdiğin için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde çok zaman geçirince izleniyor. Aslında ben yalnızken pek aklıma gelmez genelde eşimin izin günlerinde izliyoruz:)

   Sil
 5. oo kadro iyimiş izleriiim :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski