İch Seh İch Seh - Film Tanıtımı

Bu filmi sevgili Zulal' in filmgündemi.com bloğunda okumuş ve Avusturya' da çekildiği için merak etmiştim. Oyuncular da Avusturya' lı. Film Niederösterreich eyaletinin Waldfiertel denilen, orman ve gölleri ile zengin bir bölgesinde çekilmiş. Filmin detaylarını bloğunda çok güzel anlatan sevgili Zulal'de okuyabilirsiniz verdiğim linkten. Ben de izleyici olarak yorumlayayım.
Goognight Mommy

Dediğim gibi filmi merak edip izlemek istememin nedeni Avusturya'da çekilmiş olmasıydı. Netflix ve Amazon' a bir türlü gelmeyip, Cineplexx' te de gösterime girmeyince unuttum. Sonra oğlum arkadaşından DVD ödünç alınca izleme imkanım oldu. Açıkçası orman ve göl manzarası hariç Avusturya' ya özgü pek bir şey bulamadım. Bana biraz Hollywood tarzı bir film çekmeye çalışmışlar gibi geldi.
Issız bir göl evinde ikiz kardeşler ameliyat geçirdikten sonra eve dönen annelerini bekliyor. Kadın kafası sargılı eve geliyor. Çocuklara karşı tavırları çok agresif, özellikle de birine...
Goodnight Mommy

Çocuklar zamanla annelerinin yerine başkasının geldiğinden şüpheleniyorlar ve gerilim dolu olaylar gelişiyor. Gerilim filmi sevenler için pek fena bir seçenek değil. Ben kitapta gerilimi sevmeme rağmen, filmde komedi ve aşk, duygusal filmleri tercih ediyorum. Bir de bilim kurgu. Zulal' in fikrine de katılıyorum, kesinlikle çocuklara uygun bir film değil.
Goodnight Mommy

24 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben gerilim filmini severim. Okurken bile gerildim sanki :)

  YanıtlaSil
 2. Hmmm merak uyandırıcı gerçektende :) Bir bakayım bende.

  YanıtlaSil
 3. Merak ettim, boş bir vakitte izlenebilir... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Gerilim filmi sevdiğim için konusu ilgimi çekti.

  YanıtlaSil
 5. içerisin de kan vahşet olmadıkça merak uyandırma tarzın da gerilim filmlerini seviyorum notlarıma ekleyeceğim düşündüğüm tarz ise seyrederim:) teşekkürler canım.

  YanıtlaSil
 6. Gerilim filmlerini dozunu göre severim. Bir de gündüz seyretmeyi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben gece izlemekle hata ettim 😁😁😁

   Sil
 7. Gerilimi severim ama ürkerek izliyorum genelde (:

  YanıtlaSil
 8. Gerilim dedi birisi bende koştum geldim Bu aralar sürekli gerilim izliyorum sonum fena :) Teşekkür ederim paylaşım için :) Derya

  YanıtlaSil
 9. Gerilim filmlerini severim bakayım bu filme...

  YanıtlaSil
 10. :) İzleyebilmenize sevindim. Ich seh Ich Seh filmi ne zaman karşıma çıksa aklıma geliyordunuz:) Paylaşım için de çok teşekkür ediyorum :)
  Filmi gece izlemiştim. Bir anne olarak özellikle son bölümler beni etkilemişti. Filmle ilgili bir sahne dikkatimi çekmişti. Bir şeyi çok merak ettim; çocukların kafataslarının üzerinde dolaşıkları bir sahne vardı. Bu tip halka açık mezar yerleri gerçekten var mı Avusturya'da? Filme taşınmış tarihi bir detay gibi gelmişti bana.
  Tekrar teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😂😂😂 ben hiç görmedin varsa da çok sükür. Orayi uydurmuslar galiba.

   Sil
Daha yeni Daha eski