Jeff Bridges-Crazy Heart Film Tavsiyesi

crazy-heart-film-yorumu

 

Crazy Heart, Scott Cooper'ın yönettiği ve Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal ve Robert Duvall'ın oynadığı 2009 yapımı bir sosyal drama.

Jeff Bridges, kendisine geç Oscar kazandıran Crazy Heart'ta yaşlanan country şarkıcısı Bad Blake olarak hayatının performansını sergiliyor. Gerçekten çok başarılı buldum. Zaten sevdiğim bir oyuncu ama bu filmde adeta yıldızı parlamış.

Crazy Heart filmi hakkında detaylarBad Blake (Jeff Bridges) bir country müzik efsanesidir. Uzun zamandır köhne barlarda sahneye çıkıyor ve zar zor iş buluyordur. Zamanın tahribatı yaşlanan yıldızı kemiriyor. Çoğu zaman sarhoş ve az çok arabasından ve motelinden uzakta yaşayıp, verdiği küçük konserlerle yetinmektedir. Bu arada, kendisinden çok daha genç olan eski öğrencisi Tommy Sweet (Colin Farrell) şöhret ve prestij sahibidir ve bu Blake'in pek de hoşuna gitmez.

Bir konserden önce güzel muhabir Jean Craddock (Maggie Gyllenhaal) ile tanışır. Blake, farkına varmadan genç kadınla ve küçük oğluyla arkadaş olur. Birden Bad Blake'in yeniden yaşamaya değer bir şeyi olur, çünkü Jean'le olan dostluk yavaş yavaş istikrarlı bir ilişkiye dönüşür. Hala ellerini uzak tutamadığı tek şey alkoldür. Bir gün Tommy ondan konserlerinden birinden önce performans göstermesini ister. Başlangıçta bu fikir onu çok kızdırsa da kabul etmek zorunda kalır.

Crazy Heart hakkında arka plan bilgileri

Crazy Heart başlangıçta doğrudan DVD'ye film olarak planlanmış olsa da, film büyük bir hit oldu. Bütçesinin yaklaşık altı katını kazandı ve en iyi şarkı (The Weary Kind) ve en iyi erkek oyuncu (Jeff Bridges) dallarında Altın Küre ve Oscar kazandı. Ödül töreni sırasında 61 yaşında olan Bridges, Oscar kazanan en yaşlı isimlerden biri. Daha önce film ödülüne beş kez aday gösterildi. Meslektaşı Maggie Gyllenhaal da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi.

Büyük konser sahnesi için film ekibi, country şarkıcısı Toby Keith'in Jeff Bridges ve Colin Farrell'ın orada performans göstermesi için verdiği gerçek bir konserin devre arasını aldı. Sahneler on dakika içinde çekildi ve sürpriz performanstan çok mutlu olan 12.000 gerçek country hayranı tarafından alkışlandı. Bu arada, filmin geri kalanında olduğu gibi, iki oyuncu da kendi sesleri ile şarkı söylediler. Her ikisinin de performansı eleştirmenlerden tam not aldı.

Ben Crazy Heart filmini çok severek izledim. Duygusal bir konu. Bu tarzı seviyorsanız tavsiye ederim:)

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

The Big Lebowsky

Ich Seh Ich Seh 

Truman Capote 

2020 Yılında En Çok Beğendiğim 6 Film 

The Professor And The Madman

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Ben de çok sevmiştim bu filmi

    YanıtlaSil
  2. Crazy Heart'ı sanırım izlememişim. İzleme listeme aldım. Konusunu okurken Maggie Gyllenhaal ismi dikkatimi çekti. Daha yeni Venedik Film Festivali'nde En İyi Senaryo ödülünü aldı. Oyunculuğa uzun ara vermişti diye hatırlıyorum. İyi bir dönüş yapmış...

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski