Truman capote - Film Tanıtımı

Amerika' lı rejisör Bennet Miller' in 2005 yapımı filmi, yine Amerika' nın tanınmış yazarı Truman Capote' nin son kitabı Coldblooded (Soğukkanlılıkla) ' i yazarken yaptığı araştırmaları ve yaşadığı duygu karmaşasını anlatıyor. Her şey yazarın, 1959 yılında New York Times' ta bir makale okumasıyla başlıyor. Holcomb Kansas' ta dört kişilik bir çiftçi ailesi öldürülmüştür. Gazetelerde her gün benzerlerini görebileceğimiz bu makale, Capote' yi derinden etkiler ve bu konuda bir kitap yazmaya karar verir.


Cinayeti araştırmak ve insanlarla söyleşiler yapmak üzere arkadaşı ve daha sonraları Pulitzer ödülünü kazanan Harper Lee ile birlikte kasabaya gider. Olayı araştıran dedektif  Dewey ve kasaba halkı ile yakınlaşır. Katiller yakalandıktan sonra onları ziyaret eder ve özellikle Perry Smith onu çok etkiler. Çocukluk hikayeleri birbirine benzediği için Perry ona güvenir ve tüm hayatını anlatır. Cinayet gecesi hariç. Oysa Capote'nin kitabı bitirmek için bu hikayeye ihtiyacı vardır.Tutukluların idamında da bulunan Capote, bu olaydan sonra depresyona girer ve bir daha asla kitap yazmaz.
Truman Capote rolünde Philip Seymour Hoffman benim fikrime göre çok başarılı bir oyunculuk çıkarmış. İzlenmeye değer bir film.

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. İlginçmiş , filmi bulursam izlemek isterim.

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Aslinda ben önce filmi izledim. Hem filmi hem kitabi begendigim nadir durumlardandi.

   Sil
 3. Önceki postta yazdıklarımın filmini çekmişler!
  Philip Seymour Hoffman sevdiğim bir oyuncu, filmi izledim mi diye fragmanına baktım şimdi, izlememişim. Hoffman'ın Oscar aldığı bu filmi izlenecekler listeme alıyorum.
  Teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Konusu bakımından oldukça sürükleyici bir filme benziyor. İzlemek lazım diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 5. bir sinemasever olarak listeme aldım. izleyince hem sitemde hemburda görüşümü paylaşırım

  YanıtlaSil
 6. Yanıtlar
  1. Canıım bana yorum yazmışsın da atlamışım. Tavsiye ederim sevgiler :)

   Sil
Daha yeni Daha eski