Polar Express - Bir Yılbaşı Klasiği - Film Tavsiyesi

Malum yeni yıl yaklaşıyor. Bu dönemde çocuklar bilumum yılbaşı filmini izler ve izlettirir:) Ancak aralarında biri var ki, bıkmadan izliyorum onlarla birlikte. Polar Express !!! 2004 yılında yayınlanan bu animasyon filmi bizim evde pek seviliyor. Hazır evde tatildelerken, amazon' da da bulunca yine izledik.Polar Express bir çocuk filmi olmasına rağmen, rahatlıkla büyüklere de hitap edebilir. Noel babaya ulaşmaya çalışan çocukların hikayesi, dostluk, güven duyma konusunda da anlamlı mesajlar içeriyor.

Filmde önemli rollerden birine de animasyon figür olarak hayat veren ve seslendirmeyi yapan Tom Hanks' in filmin yapım aşamasına da katkısı büyükmüş. Kullanılan efektler oldukça hareketli ve gerçeğe yakın.

Filmin yönetmeni Robert Zemericks.Hikaye: Hero Boy yatakta uyanıkken, sokakta bir gümbürtü olur ve bir yolcu treni görünür. Çocuk bornozun ve terlikleriyle dışarıya koşar ve biletçi ona binmesini tavsiye eder. Santa'nın bir mağazasını ziyaret etmeyi reddeden,  Hero Boy, Santa konusunda şüphelidir ve Polar Express, bu tür çocukları görmenin inandığı Kuzey Kutbuna götürmektedir.Trende başka çocuklar da vardır ve maceralı bir yolculuk başlar. Noel babayı görecekler midir ve onun varlığına inanacaklar mıdır? Aslında daha trende giderken bile bir takım mucizeler yaşayan çocuklar için bu esrarengiz ve uzun bir Noel yolculuğu olur.

Animasyon filmlerinden hoşlanıyorsanız, tam da zamanıyken çok keyif alacağınız bir film Polar Express.


Bunlar da ilginizi çekebilir:


10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Thank you, Deria, for telling about the film. It is interesting. But I don't watch cartoons.

  YanıtlaSil
 2. Yıllar önce izlemiştim bu filmi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet oldukça eski bizim de artık kaçıncı izleyişimiz :)

   Sil
 3. Tesadüfün böylesi. Biz de az önce bunu izledik. :)

  YanıtlaSil
 4. Polar Express filmini izlemedim. Yılbaşında evde olacağım nasılsa izlerim çok güzel bir tavsiye oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Animasyon film seviyorsan beğenirsin canım :)

   Sil
 5. Geçen ay tekrar izledim, çok güzel tavsiye olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim canım Polar Express gerçekten güzel bir film :)

   Sil
Daha yeni Daha eski