Walk The Line - Dramatik Bir Hayat - Film Tavsiyesi

Johny Cash-Joaquin Phoenix-Reese Whitherspoon

Yine bir nostalji gününden kalan güzel bir filmle buradayım :) Ünlü country şarkıcısı Johny Cash' in hayatını konu alan I Walk The Line. İlk izlediğimizde de çok sevmiştik, netflixte görünce hadi bir nostalji günü yapalım dedik :)
 Johny 1944 yılında ailesi ile Arkansas' ta yoksulluk içinde yaşamaktadır. Kardeşi Jack elektrikli hızarda odun keserken yaralanıp ölür. Babası bu olay için Johny' yi suçlar. İçki içip ailesine eziyet eden bir adamdır babası. Mutsuz çocukluğunun en güzel anları annesiyle şarkı söylemesi olur. 1952' de asker olarak Almanya' ya gider ve burada ilk gitarını alır. Annesinin verdiği şarkı kitabından şarkılar çalıp söyler. Bu arada şarkıcı June Carter' a hayranlık duymaktadır.

Green Book- Film Tavsiyesi


Asker dönüşü gençlik aşkıyla evlenir ve iki kızı olur, ancak müziğe olan tutkusu ve eşinin istediği kadar para kazanamaması aralarında hep tartışma konusudur. Bu arada müzik yaptığı arkadaşlarıyla bir kayıt stüdyosuna gider ve orduda yaptığı bir şarkı çok beğenilince plak yapılır. Konserler vermek için bir tura katılınca burada June Carter' la tanışıp arkadaş olur. Karısıyla ilişkileri gitgide bozulmaktadır. Üçüncğ çocukları da durumu kurtaramaz. June' la aralarındaki dostluk aşka dönüşür; ancak bu arada Johny de uyuşturucuya alışır.


Yıllar boyunca birlikte sahne aldığı hayatının aşkı June Carter sayesinde hayatı yeniden düzene girer ve ölene kadar ayrılmazlar.
Johny Cash ünlü şarkısı I Walk The Line' ı ilk eşi Vivian için yazmış. Sen benim olduğun için çizgiden ayrılmıyorum, kurallara uyuyorum anlamında. Ancak görüldüğü gibi pek de kurallara uyamamış :)
Başrollerini Joaquin Phoenix ve Reese Whitherspoon' un oynadığı 2005 yapımı film, country müzik sevmeyenler için bile ilginç bir hayat hikayesi olarak keyifle izlenebilir. Beğendiğim iki oyuncuyu da çok başarılı buldum. Doğrusunu söylemem gerekirse Johny Cash' in şarkıcı olarak pek hayranı değilim, country müzik sevmem ama Joaquin Phoenix çok güzel söylemiş şarkıları. Her iki oyuncu da kendi sesleri ile söylüyor filmdeki tüm şarkıları. Tabii bir film için gereken herşey de var bu hayat hikayesinde. Dram, aşk, müzik; daha ne olsun :)
Film çekilmeden önce Johny Cash ve June Carter da her iki oyuncuyu onaylamış ve hazırlıklara yardımcı olmuş ama ne yazık ki 2003' te çekimler bitmeden hayata veda etmişler.

3 Romantik Komedi - Film Tavsiyesi

Johny Cash-June Carter


Filmin aldığı ödüller

En iyi kadın oyuncu Oskar' ı : Reese Witherspoon
En iyi film (Golden Globe)
En iyi erkek oyuncu (Golden Globe) : Joaquin Phoenix
En iyi kadın oyuncu (Golden Globe) : Reese Witherspoon

Oskar Adaylıkları:

En iyi erkek oyuncu
En iyi kostüm dizaynı
En iyi montaj
En iyi ses düzeni

Orjinalini dinlemek isteyenlere videosunu ekliyorum

17 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. İzlenecekler listesinde yerini aldı, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. 2005 miiiii????? Reese Whitherspoon hayranı olarak bunu izlemediğime inanamıyorum. Teşekkürler paylaşımın için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça eski bir film. Gençler henüz izlememiş olabilir ama artık nette herşeyi bulmak mümkün :)

   Sil
 3. I Walk The Line filmini çok merak ettim. Romantik filmleri çok seviyorum bunun da konusu ilgimi çekti. İlk fırsatta izleyeceğim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seversin o zaman canım. Ben Johny Cash hayranı olmadığım halde, filmin romantik olması nedeniyle beğendim :)

   Sil
 4. Very interesting film. But I didn't watch it. Thank you, Deria.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. It' s now on Netflix. Really good film. Have a nice day dear, thanks for your comment :)

   Sil
 5. Oy.. netflixteyse hemen izleyeyim. Daha yeni başroldeki erkek oyuncuyu Joker filminde izledim.. hayranım oyunculuğuna.. teşekkürler Derya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Joaquin Phoenix' i çok beğenirim. Her rolün hakkından geliyor.

   Sil
 6. Phoenix'i dünyaya tanıtan film olabilir bu. Müzikleriyle, hikayesiyle çok keyifli bir film 👍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben onu daha çocuk sayılabilecek yaşta bazı filmlerde izledim ve dikjatimi çekmişti yaşına göre usta oyuncu olması. Hala da beğenirim oyunculuğunu.

   Sil
 7. Bu filmi hiç duymamışım derya. Hemen not ettim. Keyifli bir seyirlik olacak ♥

  YanıtlaSil
 8. "Konusu güzel bir film " olunca ister istemez dikkat çekiyor.Bu "güzel konulu film"i
  Not aldım teşekkür ederim editör

  YanıtlaSil
 9. Walk the line filmini severek izlediğimi hatırlıyorum. Güzel de replikleri vardı. Kenara not etmişliğim var. Emeğine sağlık canım.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski