Der Gesang der Flusskrebse-Kya' nın Şarkı Söylediği Yer-Delia Owens

 

kya-nın-sarki-soyledigi-yer

Kasabanın yakışıklısı ve zengin bir ailenin oğlu Chase Andrews ölür ve sakin sahil kasabası Barkley Cove'un sakinleri bunun bataklık kızı Kya' nın işi olduğu konusunda hem fikirdir. Kya Clark, tuzlu bataklıklar ve kumsallarla dolu bataklıkta izole bir şekilde yaşamaktadır. Anne içkici babadan kaçar, diğer kardeşler de büyüdükçe evden kaçınca geriye sadece babaları ve Kya kalır.  Bataklıkta büyüyen Kya, her taşı, her deniz kuşunu, her kabuğu ve bitkiyi bilir. 

İki genç adam bu vahşi güzelliğin farkına varınca Kya dramatik sonuçlar doğuracak yeni bir hayata açılır. Delia Owens' ın dramatik ve ilginç romanı der Gesang der Flusskrebse veya orjinal adıyla Where The Crawdads Sing basıldıktan kısa süre sonra en çok satanlar listelerinde yerini almayı başardı. New York Times dahil pek çok yayın organı da kitaptan övgüyle bahsetti. Gerçekten de sonuna kadar heyecanla ve merakla okunacak bir roman.Kitabın Türkçe çevirisini Kya' nın Şarkı Söylediği Yer olarak bulabilirsiniz.

Delia Owens Hakkında

Görsel: theguardian.com 


Bir doğa bilimcisinin deneyimleri: 1949 doğumlu Delia Owens, Amerikalı zoolog ve yazardır. Georgia Üniversitesi'nde biyoloji okudu. Mezun olduktan sonra kocasıyla birlikte Kuzey Liangwa Ulusal Parkı'nda çalıştı.


  Bunu Mpika'da kısa bir çalışma dönemi izledi. Yazarlığa ilk çıkışını Kya' nın  Şarkı Söylediği  Yer adlı romanıyla yaptı. Bu kitap, birkaç hafta boyunca New York Times'ın en çok satanlar listesinin başında yer aldı. Bir doğa bilimci olarak Afrika'daki yaşamını anlattığı bir sonraki kitabı “Kalahari'nin Çığlığı” da uluslararası alanda en çok satan kurgu dışı kitaplardan biri.


Yayınlanan çalışmaları nedeniyle John Borroughs Ödülü'ne layık görüldü. Bilimsel çalışmaları tanınmış dergilerde düzenli olarak yer almaktadır. Bugün yazar ailesiyle birlikte Idaho'da yaşıyor.


📚Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:


Im Auge des Zebras

Skipping Christmas 

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Yanıtlar
    1. Filme acaba kitaptaki detayları aktarabildiler mi merak ettim 😊

      Sil
  2. Tekrar okuyacağım kitaplarımın arasında, çok güzeldi.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski