Skipping Christmas-John GrishamBu Yıl Krank Ailesinde Noel Kutlaması Yok!!! 

Amerika' da Noel'in olmadığı bir yıl hayal edin. Kalabalık alışveriş merkezleri yok, sıkıcı ofis partileri yok, meyveli kekler yok, istenmeyen hediyeler yok. Luther ve Nora Krank'in, sadece bu seferlik tatili tamamen atlamaya karar verirken akıllarında olan da budur.


Hemlock Caddesi'nde çatısı Frosty olmayan tek ev onlarınki olacak, yıllık Noel Arifesi partilerine ev sahipliği yapamayacaklar, bir ağaçları bile olmayacak. İhtiyaçları olmayacak çünkü 25 Aralık'ta Karayip gezisine çıkacaklar. Ancak bu yorgun çift, Noel'i atlamanın felaket sonuçlar doğuracağını keşfetmek üzeredir ve Noel kutlamasız bir yıl hiç de düşündükleri kadar kolay değildir.

Usta yazar John Grisham' dan bir Noel konulu kara mizah romanı. Okurken, hem gülümsetecek, hem düşündürecek hem de duygulandıracak bir kitap. Türkçe çevirisi var mı bilmiyorum ama John Grisham' ın birçok kitabı gibi çok satanlar listesinde olan bu kitabın İngilizce kindle linkini aşağıdaki fotografa tıklayarak açabilirsiniz.


Yazardan okuduğum diğer kitaplar:
10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. ooooo grisham usta okunuuur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet John Grisham çok usta bir yazar ve akıcı bir kalemi var:)

   Sil
 2. Konusu ilginçmiş. Neol temalarını pek sevmem, yabancıların kalıplaşmış kutlamalarından biri. Karakterlerin bundan kaçınmaya çalışması ilgi çekici görünüyor. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında kalıplaşmış kutlamadan çok dini bir bayramın gelişi için hazırlanıyorlar. Tüm kültürlerde bu tarz hazırlıklar oluyor. Bazı ülkeler daha sade geçirirken bazı ülkeler için bu daha büyük önem taşıyor. Ama bir yılı bu geleneği atlayarak geçirmek isteyen çiftin başına gerçekten traji komik olaylar geliyor. Okunmaya değer bir kitap:)

   Sil
 3. Çok ilginç ve eğlenceli gibi geldi. Mutlaka göz atacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kara mizah diyebiliriz ama hem eğlenceli hem de düşündürücü. John Grisham okumadıysan kitaplarını mutlaka tavsiye ederim.

   Sil
 4. Yılbaşı hazırlıkları ve görüntülerini hep sevmişimdir. Bu kitapların filmini de çekerler umarım :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konu tam filmlik gerçekten buna benzer bir film izlemiştim ama Grisham romanına dayanarak mı çekildi bilmiyorum.

   Sil
 5. John Grisham çok iyidir. Türkiye'de Remzi Kitabevi basar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En sevdiğim yazarlardan biridir John Grisham. Katkı için teşekkürler soranlar oluyor bazen kitapların Türkçe' sini nerde bulabiliriz diye:)

   Sil
Daha yeni Daha eski