The Street Lawyer-John Grisham

 

der-verrat-john-grisham

Michael Brock, Washington D.C.'deki nüfuzlu bir hukuk firmasının yükselen yıldızıdır. Bir gün evsiz biri hukuk bürosuna gelir ve onları rehine alır. Kurtarma operasyonu sırasında adam vurulur. Michael  evsiz adamın bunu neden yaptığını öğrenmek için araştırmaya başlar. Keşfettiği şey korkunçtur ve beklediğinden çok daha kötüdür. 

Usta edebiyatçı John Grisham'dan harika, sürükleyici bir toplumsal gerilim kitabı. Bir kez daha güncel bir konuyu ele alıyor ve dünya çapındaki çok sayıda okuyucusunu etkisi altına almayı başarıyor.

 Michael öğrendiği gerçekten sonra firmasına sırtını çevirir ve evsizlere avukatlık yapan bir büroda çalışmaya başlar. Ancak bu arada önemli bazı dosyaları da çaldığı için eski firması peşine düşer ve amansız bir mücadele başlar.

Yeni işinde karşılaştığı insanlar ve olaylar hayata bakış açısını tamamen değiştirir.

John Grisham' dan yine ilgiyle okunacak bir kitap. Amerika' daki toplumsal sorunları sıkça kitaplarında işleyen yazar, cinayet ve avukatlarla ilgili pek çok kitap yazdı. Sevdiğim ve daha sırada okunmayı bekleyen pek çok kitabı olan yazarlardan biri. 

Yazarın çok sayıda Türkçe' ye çevrilmiş kitaplarını kitapyurdu ve remzi kitabevi gibi adreslerde bulabilirsiniz. Almanca ismi Der Verrat. Olabildiğince Türkçe çevirileri olan kitaplar için adres vermeye çalışıyorum. Almanca isimleri ise genelde Avusturya ve Almanya'da yaşayan okurlarım soruyor. Orjinal İngilizce isimler ise çevirisini bulamayanlar için orjinalini bulmak daha kolay olur diye:) Umarım bulmanız açısından faydalı oluyordur:) Sonuçta burada okuduğum kitapların reklamını yapmıyorum. Hem kendime bir arşiv oluşturuyorum, hem de kitapseverlerin ilgisini çekebiliyor paylaşımlarım bu da beni mutlu ediyor.John Grisham' dan okuduğum diğer kitaplar:

The Painted House-Boyalı Ev

Das Manuskript

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski