2020'de En Severek Okuduğum 15 Kitap

2020' de Okuduklarım

 

2020 yılı kitap hedeflerime çok şükür ulaşmış bulunmaktayım 42 kitap okuyarak biraz da geçtim. 43. kitaba başladım ama yıl sonuna kadar biter mi bilmem:) Aslında Goodreads'de her yıl kendime 45 kitaplık bir hedef koyuyordum, ama çok kalın kitaplar okuduğum için 40'a düşürdüm bu yıl. Yoksa hedefe ulaşacağım diye stres oluyorum:) 2020 yılında okuduklarım arasında en çok hangi kitapları sevmişim bir çetele tutayım dedim:) Bu listecilik huyum nereden geliyor bilmiyorum ama herşeyi sınıflandırırım yıllardan beri:)

2020 Yılında En Severek Okuduğum 15 Kitap

Auris

Auris

Bu yıl en çok polisiye roman okumuşum. En son okuduklarımdan ve en çok beğendiklerimden biri de Vincent Kliesch-Sebastian Fitzek ortak çalışması Auris oldu. 


Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

Hayatını Geyşa olarak geçiren bir kadının, çocukluktan bir Geyşa evine satılmasından yaşlılığına kadar süren süreci anlatan, sürükleyici ve ilginç bir kitap.Eleni

Eleni
Yunanistan iç savaşı sırasında hapsedilip öldürülen Eleni Gaçoyannis' in oğlu Niko'nun yıllar süren araştırmalar sonrası annesi hakkında yazdığı son derece dramatik bir kitap. 


Hava

Hava
Buket Uzuner kitapları hakkında daha fazla ne söyleyebilirim ki... En sevdiğim Türk yazar olduğunu ve beni yazmaya devam etme konusunda etkileyen kadın olduğunu zaten devamlı takipçilerim biliyor. Geçenlerde beni twitterda takip ederek ve hakkında yazdığım yazıya teşekkür ederek çok ama çok mutlu etti. Benim için erken bir yılbaşı hediyesi oldu diyebilirim. 


Toprak

Toprak
Uyumsuz Defne Kaman'ın maceralarının diğer kitapları Hava ve Toprak' tı. Ateş kitabını da sabırsızlıkla bekliyorum.


Su- Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları

Su-Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları
Defne Kaman'ın Maceraları, Buket Uzuner'in Su, Hava ve Toprak serisinin ilk kitabı. Çok severek ve çabucak okumuştum. Son yıllarda Şamanlık konusunda bulabildiğim herşeyi okuyorum. Bu kitaplar da çok ilgi duyduğum ve daha fazla şey öğrenmek istediğim araştırmama katkıda bulundu. 

Das Seehaus

Göl Evi-Kate Morton
Masalsı, tarihten bugüne gelgitler içeren kitapları seviyorum. Göl evi de bu tarz kitaplardan biriydi. 2020'de severek okuduklarım arasına girmeyi hak etti. 


Der Nachtwandler

Uyurgezer-Fitzek
Sebastian Fitzek, 2020 yılında keşfettiğim ve birçok kitabını okuduğum bir polisiye gerilim yazarı. Uyurgezer kitabı da, ilginç bir konuyu ele almış. 


Die Tochter Des Uhrmachers

saatçinin kızı
Saatçi'nin Kızı, Kate Morton'un akıcı ve merakla okunan romanlarından biri. 


Das Paket

Paket-Fitzek
Yine bir Fitzek kitabı, Paket. Bu tarzı sevenler Fitzek kitaplarını çok beğenecektir. Kitap özetleri için her kitabın başlığına tıklayıp ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.


Noah

Noah
Zaten komplo teorilerine yatkınlığım Noah kitabını okuduktan sonra pekişti :) İlginç ve nefes nefese okunacak bir kitap.


Sarah Lark Üçleme

Sarah Lark
Sarah Lark'ın 3 nesil kadınları anlattığı üçlemesi ilginç ancak her kitap sanırım 900 sayfa kadardı okumam epeyce zaman aldı. 

Sebastian Fitzek - Sekizinci Gece


Sekizinci Gece
Sebastian Fitzek'ten Sekizinci Gece ile 2020 en severek okuduğum15 kitap yazısı tamamlanmış oldu. Sizler bu yıl neler okudunuz? Kitap tavsiyelerini yazan blog yazarı arkadaşlarımı takip edip okumaya gayret ediyorum. Yıllar içinde bloglardan birçok öneri kitap okuma ve yeni yazarlar tanıma şansım oldu. Kitaplarla başka dünyalara yaptığımız yolculuklar hiç bitmesin. Kalın sağlıcakla:)12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Buket Uzuner kitaplarının ben de çok severim . Okuyup sevdiğin kitaplar arasında sadece onun kitaplarını okumuşum ben . Benim en sevdiğim kitaplar “Şiddetsiz İletişim” ve “Seninle Başlamadı”.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de onları okumadım :) Yurtdışında olunca Türkçe kitaplara ulaşmak biraz zor ve masraflı oluyor o yüzden mecburen Almanca ve İngilizce okuyorum.

   Sil
 2. ilk üçünü not aldım pekuuuu :)

  YanıtlaSil
 3. Umarım 2021'de benim kitabım olur! :) Kitaplar muhteşem gözüküyor....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah kitabı bulabilirsem neden olmasın :)

   Sil
 4. Fitzek benim de favorim oldu 2020 de ✌

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tarzı sevdiğimiz için, Fitzek de gerçekten usta bir yazar.

   Sil
 5. Kitap seçme konusunda hep kararsız kalıyorum. Bu tarz postlar çok güzel fikir veriyor teşekkürler ❤

  YanıtlaSil
 6. Bir Geyşanın Hayatı , Göl Evi ve Fitzek kitaplarını ben de çok sevmiştim:))

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski