Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler

ev dekorasyonu için pratik öneriler

 

Evimizin dekorasyonu bizim için çok önemlidir. Hem her gün girip çıktığımız bir mekanın zevkimize göre döşenmiş olması bizi mutlu eder, hem de akıllıca yapılan bir ev dekorasyonu günlük hayatımızı kolaylaştırır. Böylece yorucu bir iş gününün ardından bizi rahatlatan bir mekanda dinlenmek, yemeğimizi yemek, tv izlemek veya müzik dinlemek son derece keyifli olur. Evin iç dekorasyonunu kendimiz zevkimize göre yapabileceğimiz gibi, işinde profesyonel bir ev dekorasyon firması ile de anlaşabiliriz. Karşılıklı fikir alışverişi ile, planlı programlı bir şekilde hayallerimizdeki ev dekorasyonuna kolayca kavuşabiliriz.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler


Ev dekorasyonu deyince, en önemli odalardan biri çocuk odalarımızdır. En sevdiklerimizin odalarını doğumdan gençlik yıllarına kadar özenle hazırlamak isteriz. Çocuklar odalarında rahat edip mutlu olunca anne babalar olarak çok daha büyük bir sevinç duyarız. Peki bebek ve çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalıdır? 

Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler


Bebek odası hazırlarken, dekorasyonda pastel tonları seçebilirsiniz. Bu odayı hem aydınlık gösterir, hem de bebeklere hoş gelecek renklerdir. Ayrıca doğal tonlar açık toprak rengi gibi renkler de çocuk odalarına çok ferah bir hava verir. Çocuklar büyüdükçe renkler de cinsiyetleri ve zevklerine göre değişiklik gösterebilir.

Bebek ve çocuk odalarında ışıklandırma da önemlidir. Yumuşak sarımsı tonda bir ışık çocuğun gözünü yormayacaktır. Ayrıca masa üstü lambaları, okuma lambaları da kullanılabilir. Bebek yataklarının yakınına duvara monte minik lambalar da konulabilir.

Ev Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Ev dekorasyonunun en önemli parçalarını da ev aksesuarları oluşturur. Ev aksesuarları arasında avizeler, lambalar, aynalar, sehpalar, minik dekorasyon objeleri, yastıklar, örtüler, halılar, kilimler, tablolar, bitkiler gibi eşyaları sayabiliriz. Evimizin havasını farklı aksesuarlarla bir anda değiştirebiliriz. Yılın farklı zamanlarında değişik renkte yastıklar, mumlar, örtüler ve halı ya da kilimler kullanarak bambaşka ortamlar yaratabiliriz. 

Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler

Bir vazo, birkaç tablo, farklı bir halı ve yastıklarla evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Sadece renk değil, değişik tarz ev aksesuarları deneyerek de farklı ortamlar oluşturmak mümkün. Böylece mobilyalar aynı da kalsa, oda sanki başka bir mekan gibi görünür.

Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler
Bahçe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler


Evinizde bir bahçeniz varsa çok şanslısınız. Hem temiz havadan faydalanabilir, hem de yetiştireceğiniz çiçekler ve ağaçlarla minik bir cennet ortamı yaratabilirsiniz. Ancak tabii ki bahçe dekorasyonu sadece bitkilerle olmaz. Günümüzde müstakil ev veya ortak kullanılan bahçeler için sayısız dekorasyon imkanı var. Bahçe masa ve sandalyeleri, demir veya farklı materyallerden dekorasyon objeleri, minik heykeller, lambalar, doğal görünümlü dekorasyon objeleri; bahçelerimize bambaşka bir hava verir. Işıklandırma da balkon ve bahçelerde özellikle hava karardıktan sonra büyülü bir atmosfer yaratır.

Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler


Müstakil evlerde daha özgür bir dekorasyon imkanınız varken, ortak kullanılan bahçelerde tüm dairelerde oturanların fikri alınmalıdır.

Bugün ev dekorasyonunun önemli alanları olan çocuk odaları, ev aksesuarları ve bahçe dekorasyonu ile ilgili minik ipuçları vermeye çalıştım. Ev dekorasyonunda yaratıcılık sınır tanımıyor ve sürekli yeni fikirler ve minik dokunuşlarla mükemmel bir eve sahip olmak mümkün. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Hayatın Farklı Alanlarında Epoksi Zemin Kaplamaları

Raylı Dolaplar Ve Kullanım Alanları

Stor Perde Ve Motorlu Stor Perde Kullanmanın Avantajları4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Evde aksesuar kullanmayı seviyorum, bahçem olsaydı da dekorasyonuna çok önem verirdim sanırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dekorasyon objeleri beni de çok mutlu eder. İnternete de çok bakarım neler var diye:)

   Sil
 2. Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Önerilerin harika. Emeğine sağlık Deryacım. Dekorasyon seven biri olarak severek okudum ve ilham alacağım 🥰

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dekorasyon önerilerimin faydalı olmasına çok sevindim :)

   Sil
Daha yeni Daha eski