Stor Perde Modelleri -Stor Perde Ve Motorlu Stor Perde Kullanmanın Avantajları


Ev ve ofis dekorasyonunda önemli bir yerde duran stor perde, özel mekanizması ve pratik çalışma prensibiyle alışagelmiş perdelerin modern versiyonudur. Bambu, ahşap, alüminyum, antrasit gibi farklı çeşitleri olan stor perdelerin kullanım alanı günümüzde yaygınlık gösteriyor. Stor perde modelleri incelendiğinde farklı modeller, desenler, renkler karşımıza çıkıyor. Evinizde, ofisinizde ya da işletmenizde oluşturacağınız dekorasyonda perdelerinizi geniş stor yelpazesinden seçerek istediğiniz tarzı yaratabilirsiniz. İşlevselliği ve estetik görüntüsüyle çok sevilen bu mekanizmalı perdeler, uzaktan kumandalı sistemlere dahi sahiptir.
Stor Perdelerin Kullanım Avantajları
Stor perde modelleri envai çeşit tasarımıyla kullanıma hazır bekliyor. Peki, ya size sunacağı avantajlar? Neden stor perde tercih edilmeli? İşte cevaplar;
     
 • Stor perdelerin temizliği oldukça kolaydır. Perdeleri yerinden kolayca çıkarıp temizleyebilir ve tekrar takabilirsiniz. Perdeler çıkarıldıktan   sonra uygun temizlik aletleriyle yıkanabilir, silinebilir hatta çıkarmadan dahi yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz.                  
 • Stor perdeler sayesinde gün ışığından en ideal şekilde yararlanabilirsiniz. Güneşten rahatsız olduğunuzda aydınlatmayı engellemeden güneşin sıcak baskısını absorbe edebilirsiniz.     
 • Stor perde estetik bir görüntü sunar, mekâna daha özenli ve tok bir dekorasyon kazandırır.     
 • Stor kokuyu içine hapsetmez, kolay kolay leke tutmaz.           
 • Perdeleri açıp, kapatmak pratik bir mekanizmayla sağlanır. Bu mekanizma uzun yıllar dayanıklılık gösterir, bozulma ya da takılma sorunu yaşatmaz.  
       
     

Motorlu Stor Perde Konforu

Evde ve ofiste pratik bir yaşamın temelini oluşturmak isteyenlerdenseniz eğer perde ihtiyacınızı karşılarken motorlu stor perde modelleri fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Motorlu perdeler, sizlere uzaktan kumanda ile perdelerinizi açma, kapama, perde yapraklarını aralama, güneşe göre perdeyi ayarlama gibi fırsatlar sunuyor. Oturduğunuz yerden tek bir kumanda ile yapılabilen tüm bu işlemler sizlere yeni bir perde deneyimi sunuyor. Günün başladığı andan itibaren bitişine kadar güneşin açılarına göre perdenizi her seferinde keyifle ayarlayabilir, yerinizden kalkmak zorunda hissetmezsiniz. Motorlu perde sistemleri, büyük konfor sağladığı için gün ışığından daha aktif yararlanılıyor. Özellikle yoğun tempoda çalışanlar ya da çocukla uğraşanlar çalışmasına ara vermeden tek bir kumanda hareketi ile perdesini dilediği gibi ayarlayabiliyor. Tüm bunları yaparken perdenizin şıklığından ödün vermek zorunda kalmıyorsunuz. Çünkü uzaktan kumandalı stor perdeler, renk ve desen çeşitliliğiyle her dekorasyon çalışmasına uyum sağlıyor.

Motorlu Stor Perde Kullanmanın Avantajları
Motorlu stor perde modelleri avantajlarıyla sizi cezp etmeye hazır. İşte perdenin kazandırdıkları;
     
 • Gelişmiş teknolojiyle uyumlu bir yapıdadır, yaşam ve çalışma alanlarında zamandan tasarruf ettirir; yaşam standardını        yükseltir.
     
 • Ofis, şirket gibi büyük yapılarda yüksek tavanlı cam – pencere tasarımlarında en pratik ve fonksiyonel perdeler, motorlu perde modelleri oluyor.          
     

 • Motorlu  stor perde temizliği tıpkı diğer stor perde temizliği gibi süpürgeyle, nemli bezle       gerçekleştirilebiliyor.

 • Stor perdenin kumaş kalitesi zamana, güneş ışınlarına, mekân ışığına ve ısısına karşı dirençlidir; renk ve kalitesinden ödün vermez.          
      

 • Motorlu stor perde kumanda haricinde akıllı telefonlarla da yönetilebiliyor.

 • Perdelerin sayısı birden fazla olsa dahi kumanda ya da cep telefonu uygulamasıyla perde kontrolü sağlanabiliyor.       

21 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. I like these curtains very much, Deria! I have the similar ones in my bedroom.

  YanıtlaSil
 2. Derya hanım zor gibi geldi bana stor perde temizliği

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zor değil. Biz de evde stor perde kullanıyoruz basınçlı yıkama makinesi var ancak temizleyen yerler de var. Tabii ki çamaşır makinesine atılıp yıkanmıyor ama kullanımı o kadar rahat ki biz vazgeçemiyoruz ☺️

   Sil
  2. Bir de şunu ilave edeyim. Yıkanacak zemin düz ve pürüzsüz olmalı.

   Sil
 3. Ben bu konuda klasikçiyim. Normal tül perdeleri severim ama kalın o afilli şeyleri sevmiyorum ve kullanmıyorum.

  YanıtlaSil
 4. Temizliği zor gibi görünse de ben stor perde seviyorum ve kullanıyorum. Teşekkürler canım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zor değil aslında biz de yıllardır kullanıyoruz bana daha pratik geliyor :)

   Sil
 5. Stor perdeler oldukça şık duruyor fakat temizlemesi biraz beni korkutuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz yıllardır kullanıyoruz çok pratik temizliği

   Sil
 6. Stor perdeler çok şık duruyor dekorasyon açısından da ayrıca bir güzellik katıyorlar evlere. Sadece temizliği beni korkutan .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz yıllardır kullanıyoruz evde yıkaması zor olmuyor. Seçilen kumaş da önemli tabii.

   Sil
 7. daha ferah olduğu için evimin her tarafında stor perde tercih ediyorum

  YanıtlaSil
 8. Motorlu olanından haberim yoktu. Bende stor bakıyordum. Bir de bunu inceleyeyim. Sağol canım. Bunu öğrendiğim iyi oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Motorlular da güzel. Bizde normali var ama yeni yapacaklar motorlu olanı tercih edebilir :)

   Sil
 9. Stor perde ben de kullanıyorum , güzel kullanşlı ancak temizlik problem oluyor onlarda da .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz zorlanmıyoruz temizlikte motorlu değilse yıkayabilirsin.

   Sil
 10. Stor perdeleri ben de çok severim. Bir dönem kullanmıştım. Temizlemesi bence klasik perde yıkamaktan daha kolay. :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski