Yeni Blogger Kontrol Panelinde Favicon Ekleme Ve Değiştirme

favicon ekleme


Herkese merhaba. Bugün aslında çok basit ama bilmeyince saatlerce bizi meşgul edebilecek minicik bir bilgi vermek istiyorum. Birçoğumuz hala yeni blogger kontrol paneli ile boğuşmakta. Ben oldukça alıştım ama hala bazı eski özelliği özlemiyor değilim. Özellikle panel içi aramalarda sayfa numaraları çıkıyordu artık ekranı sürekli kaydırmak ve beklemek gerekiyor bu hiç sevmediğim bir özellik. Siz de hala yeni blogger kontrol paneli ile boğuşuyorsanız Yeni Blogger Kontrol Paneli Ve Yaşanan Sorunlar yazımı okuyabilirsiniz. Videolu bir anlatımla açıklamaya çalışmıştım.
Bugünkü konu ise yeni blogger kontrol paneline favicon ekleme veya değiştirme. 

Favicon Nedir?

Favicon, bir web sayfasını açtığınızda, url nin hemen başında görünen minik semboldür ve sayfanızı simgeler. 

Yeni Blogger Kontrol Panelinde Favicon Ekleme Ve Değiştirme

Çok gerekli midir, aslında mutlaka eklenmesi zorunlu değil ama sayfaya bir hoşluk kattığı da bir gerçek. Ben eski temama göre yapmıştım ancak baktım ki son zamanlarda bilumum deli kızın alemi, deli kızın dünyası, deli kızın şusu busu şeklinde bloglar açılmış ve bazıları faviconuma kadar kopyalamış yeni temama göre tekrar yapayım dedim. Yeni favicon resmimi de ekleyeyim bakalım beğenecek misiniz? Url kısmında pek belli olmayabilir çok minik olduğu için. 

Yeni Blogger Kontrol Panelinde Favicon Ekleme Ve Değiştirme

Yeni Blogger Kontrol Panelinde Favicon Ekleme Ve Değiştirme

Gelelim yeni blogger kontrol panelinde favicon ekleme veya değiştirme işlemini nasıl yapacağımıza. Aslında inanılmaz derecede basit. En zor kısmı resmi oluşturmak ama ölçüyü tutturamam diyorsanız internette sayısız ücretsiz favicon var. Onlardan da kullanılabilir. Boyutun 100k ve altı olmasına dikkat edin. Tiny.png programıyla resim boyutlarını küçültebilirsiniz.
Yeni Blogger Kontrol Panelinde Favicon Ekleme Ve Değiştirme
Öncelikle blogger kontrol panelinizde ayarlar seçeneğine tıklayın.

favicon eklemek
Ekranı biraz kaydırınca Site simgesi kısmını göreceksiniz.

favicon değiştirme
Site simgesi sayfasını açınca eğer eski resminiz varsa kaldır tıklayıp kaldırın. Yoksa da ekle çıkar bilgisayarınızdan seçtiğiniz favicon resmini yükleyin ve kaydedin. İşte hepsi bu kadar basit. 

Diğer blogger bilgileri yazılarımı okumak isterseniz:


 

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. süper bir bilgilendirme yazısı olmuş ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. güzel ve faydalı bir bilgilendirme. ben hala alışamadım daha çok yazı isterim yeni tema hakkında. şu an aklıma gelmiyor ama bir şeyleri değiştirmek istediğimde bulmak zor oluyor bazen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yaptıkça farkediyorum eksikleri :)

   Sil
 3. her ne kadar yayın açmıyorsam da uyguladım :)) teşekkürler canım

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski