Yeni Blogger Kontrol Paneli Kullanımı Ve Yaşanan Sorunlar

 

Yeni Blogger Kontrol Paneli Kullanımı Ve Yaşanan Sorunlar

Yeni blogger kontrol paneli geldi geleli kendisiyle boğuşuyoruz :( Aslında aylarca inatlaşıp eski bloggera dön seçeneğini seçiyordum ancak artık iyice zorlaştırmaya başladı ve her seferinde yeni paneli açıyor sayfayı açınca. O yüzden bir iki hafta boğuşarak epeyce çözdüm ve size de videolu bir anlatım çektim. Marko Paşa gibi olduğumdan bu konuda çok soru geliyordu o yüzden videoyla anlatırsam daha iyi olur diye düşündüm.Gördüğünüz gibi aslında çok zor değil ama epeyce pratik yapmak gerekli özellikle de istatistikler kısmında. Şu an kalan tek sorunum ana sayfada tüm resimlerin çıkmaması yayına basında yayının içinde resimler çıkıyor ama ana sayfada boş fotograf makinesi çıkıyor. Pixabay gibi bir yerden seçersem onlarda sorun yok. Sorun kendi hazırladıklarımda. Bu sorunu yaşayıp çözen varsa, lütfen beni de bir aydınlatsın. Bir de ben telefonla çok iş hallediyordum panelde, mobilde resim ekleme seçeneğini göremedim mecburen masaüstüne çevirip öyle yapıyorum. 

Etiketle yayın aramaEtiketle kontrol panelinizde yayın aramak için:
Okla gösterilen kısımdaki siyah kutucuga tıklayın.
Açılan pencereye aramak istediğiniz etiketi yazın. O etikete ait yayınlar listelenecektir. 

Kontrol Panelinde Detaylı Arama


Bu değerli bilgiyi de filmgündemi blogdan sevgili Zulal Garipkuş ekledi. Ben o bölümü hiç kullanmamıştım benim açımdan çok faydalı bir bilgi oldu. Arkadaşıma teşekkür ederim.

Yukarıda yayınların en üstünde arama yazan bölüme gidin ve arama seçeneğine tıklayın. Buraya yayın ismi veya yazar ismi veya etiket ekleyerek istediğiniz yayına ulaşın.

Yanındaki i işaretine tıkladığınızda da detaylı bir bilgi sayfası açılıyor. 

Yorumları Yönetme ve Yayınlama

Yorumları yayınlama kısmı ile ilgili sorular geldi. Öncelikle eski kontrol panelindeki gibi yanda yorumlar kısmını seçiyoruz.
Okla görülen yerden tümü bölümüne tıklıyoruz.

Açılan seçeneklerden yapmak istediğimiz işlemi seçiyoruz. Moderasyon için bekleyen yorumlara tıklarsak yayınlanmak için bekleyen yorumlar çıkıyor. Yayınlananlar kısmında yayınlanmış yorumlar, spam kısmında da spam'e düşen yorumları görebiliyorsunuz.
Yardımlaşarak bu sorunun da üstesinden geleceğimize inanıyorum, ne dersiniz?


Diğer blogger bilgileri yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

29 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Selamlar, ben yeni panele alıştım. Eski panele dönüşü neredeyse yapmıyorum. Ama eşleşen etiketlerde sorun yaşıyorum. İlk deneme yaptığım zamanlarda var olan etiketleri çok yavaşta olsa önüme getiriyordu. Ama artık getirmiyor. Bende etiketleri toplu olarak ayrı bir yerde taslak halinde aralarına virgül koyarak hazırlıyorum. Sonra etiketler bölümüne yapıştırıyorum. Eşleşen etiket çıkmıyor ama böyle kullanıyorum artık. Diğer etiket sorunum: Etiketleri yazarak panelde eski yazdığım yazılara da ulaşamıyorum. Onları bulmak içinde '' '' benzeri işaretleri koyarak arama seçeneğine rastladım. Henüz çok tecrübe etmedim. Onun haricinde sorunum yok. Yayın istatistikleri harika olmuş bence... Fotoğraf konusunda sadece kendi pc mdeki fotoları kullanıyorum. Slayt gösterisi kullanmıyorum. O konudaki sorunu tecrübe etmediğim için anlayamadım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Zulalcim nasılsın? Yazımın sonuna ekledim resimli olarak. Ben de etiketle yayın arama nerde diye cok bakmıştım. Alışacağız mecburen şimdi başka platforma gecmenin külfeti ve stresine katlanamam doğrusu 🤣. Sevgiler canım💞

   Sil
  2. Teşekkürler ama eklediğin yerden yine ulaşamadım. Panelin en üstünde arama kutucuğu var. Kutucuğun sonunda i harfi var. Bilgileri oraya gizlemişler. :) O bilgilerden bazılarını buraya yazıyorum:
   Yazara göre arama author: author:ali
   Yayın başlığındaki kelimeleri arama title: title:yemek
   Yayın gövdesindeki kelimeleri arama body: body:öğle
   Yayınları etiketlere göre arama label: label:arkadaşlar
   Mesela ben Aden adındaki filmimi bulmak istediğimde arama kutusuna hiç boşluk bırakmadan şu şekilde yazdığımda eski yayınıma şıp diye :) ulaştım : title:aden
   Hayırlı geceler olsun :)

   Sil
  3. Bu bilgi süper oldu canım onu hiç farketmemiştim. Dedim ya bazı şeyleri bloga yazınca bilgi paylaşımı oluyor faydalanıyoruz hepimiz. Bugün resimleyebilirsem yaziya ekleyeyim bu bilgiyi de 💞

   Sil
 2. ben şu anda sürekli eskiye dönerek çözüyorum bakalım ne kadar gidecek böyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim artık eskiye dön seçeneği gitti ☹️

   Sil
 3. Ben yeni kontrol panelinde sorun yaşamadım. Başlarda biraz tuhaf geldi şimdi alıştım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alışacağız mecburen. Yabancı kaynaklara baktığımda da bizim gibi ufak çaplı bloglara hep blogger öneriliyor hem masrafsız hem pratik olduğu için.

   Sil
  2. Tema güncelleme falan yaptım yeni blogger arayüzle kolay değil 8 senelik blogger kontrol paneli değişik geliyor

   Sil
 4. Ben de çoktan eskiye döneceğim de sonunda onu tamamen kaldırıyorlar yine yeniye kalıyorum diyerek durdum yenide.

  Benim fotoğraflar yayımlanıyor.

  Telefondan yazıyorum tüm yazılarımı, ama masaüstü şeklinde gösterimi seçiyorum zira telefon görünümünde çok zor yazınıb başını sonunu görmek . Fotoğraf ayarları da oyalıyor insanı . İlk aşamada link veremiyordum, onlar mı düzeltti, bendenmi bilmiyorum şimdi fotoğraflara link atayabiliyorum . Ama bizi daha çok uğraştıran bu şeye neden geçtik bilmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uygulama ile hazırlanmıs resimler çıkmıyor ana sayfada bir de googledan aradıklarım. Ben de telefondan çok rahat çalışıyordum zor oldu simdi. Gerçekten google ı anlamak zor ☹️

   Sil
 5. Derya ben de her seferinde eski arayüze dönenlerdenim.. tüm yayınlarımın göründüğü "yeni arayüz" sayfasını benimseyemedim.. şikayet olarak da yazdım.. bakalım gittiği yere kadar böyle gitsin.. sonrasında senin videodan yardımlar alırız artık. :)) teşekkürler canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dönmüyor bende artık o seçenek yok. Dönüyordum ben de başım sıkıştıkça.

   Sil
 6. Hiç sevmedim, sürekli senin gibi eski blogger a dönüyorum. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakında dönemeyebilirsiniz. Alışmak en iyisi her ne kadar yeni kontrol paneli sevimsiz de olsa.

   Sil
 7. teşekkürler anlatım için

  YanıtlaSil
 8. Ellerine sağlık, aradığım bazı şeyleri şıp diye anlatmışsın ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim canım yeni şeyler buldukça güncelleyeceğim yayını :)

   Sil
 9. oleeey saool, daha hiç kullanmadım yeniyi, artık kullanırken video dışındaki soruları da sana sorarım marko paşiye :)

  YanıtlaSil
 10. heey dün gece yazı yazmadım, bugün yeni arayüzü çalıştım, önce senin videoyu dinledim şekerlik :) yazı yazmak foti koymak yorum onaylamak filan kolaymış yani hiç değişmemiş ki yaa :) üstte etiket diyodu o neymiş ona da bi bakarım yani. yedinci aydır evdeyim. çalışmıyom yani. yani ders vermeye gitmiyom. ceviri de yapmıyom, tatildeyim ayolcum :) evden sadece market için çıkıyom, bir de arada parkta hava alıyom :)

  YanıtlaSil
 11. Ben hala alışamadım yeni panele, eski bloggera dön seçeneğide kapandı :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski blogger kontrol paneli ne yazık ki kapandı. Artık yeni kontrol paneline alışacağız.

   Sil
 12. Ben de alışmaya başladım, ama eski bloggerı özlüyorum. Videonu izledim bugün, biraz daha pratik yapmam lazım sanırım, çok faydalı bir yazı olmuş Derya abla, teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim faydalı olmasına sevindim ☺️. Ben alıştım da takılıyor çok neden bilmiyorum.

   Sil
 13. heeey, bazı arkadaşlarımız blog listesinde izledikleri blogları göremiyolarmış. nedirdir bunun çözümüsüü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bloglar takip ettikleri zaman herkese açık takip veya gizli takip seçeneği var. Anonim takibi seçtiyse blog sahibi listesinde göremez.

   Sil
Daha yeni Daha eski