Blog Yayınlarında Ana Sayfada Resim Çıkmaması

Blog Yayınlarında Ana Sayfada Resim Çıkmaması


Blog Anasayfasında Resim Çıkmama Sorunu 

Herkese merhaba !!! Bu aralar konumuz blogger, blogger, blogger. Yaşadığımız sorunlar ortak olduğu için, kendim bir soruna çözüm bulunca; sizlerle de paylaşıyorum. Yeni Blogger kontrol panelindeki sorunlar yazımda da güncelleme yapıyorum yenilikler eklendikçe ama bu konu oldukça çok arkadaşımdan geldiği için ayrı bir yazı yazmak istedim.

Yeni blogger arayüzü geldiğinden beri, bazı yayınlarıma ait resim anasayfada çıkmıyordu. Yayını açtığımda resimler vardı ama ana sayfada fotograf makinesi resmi çıkıyordu. 

Oldukça araştırdım, başka blog yazarı arkadaşlara sordum ve nihayet işime yarar yanıtı google forumlarda buldum. 

Yazıyı yazdığınızda, ana sayfada çıkmasını istediğiniz ilk resmi boyutuyla oynamadan orjinal boyutu ile eklemeniz gerekiyor. Ben bunu uyguladığımda sorunum düzeldi.

Umarım google bunun çözümünü bulur zamanla ve buna benzer sorunlarla bizi uğraştırmaktan vazgeçer. 

Yazı yazmanın tüm keyfini kaçırabiliyor yazıyı yayına alırken yaşanan sorunlar. Bizle kendi yağımızla kavrulduğumuz ve devamlı profesyonellerle çalışıp teknik sorunlarımızı çözme imkanımız olmadığı için; bu zorluklarla hep kendi kendimize mücadele veriyoruz. 


Bunlar da ilginizi çekebilir:


Google Mayıs 2020 Algoritma Güncellemesi-Bildiklerimiz Ve Bilmediklerimiz

Blogunuzun Trafiğini Arttırmak İçin Niş Sosyal Ağlar Kullanın

18 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Yanıtlar
  1. Artık dönüş yok sanırım alışmamız lazım :)

   Sil
 2. Merhaba, bende resmin boyutunu değiştiriyorum ama ana sayfada hiç sorun olmadı sadece yayınlar, istatistikler gibi blog yöneticisinin gördüğü bölümde yayınların yanındaki resimlerin gözükmemesi bir iki defa oldu fazla üzerine düşmedim . Bazı hoşuma gitmeyen bölümleri geri bildirimden yazdım bazılarını hemen düzelttiler. Benzer sorunlar için faydalı bir yazı olmuş, elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geri bildirime dönüş yapmaları çok sevindirici bana bir dönüş olmadı. Forumlarda başka sorun yaşayan başka insanlar da yazmış benzer konuları . Şimdilik çözdüm gibi görünüyor umarım tekrar yaşamam :)

   Sil
 3. Bana da geri dönüş yapmadılar ama yazdığım şeyi (muhtemelen başkaları da yazdı) çözdüler oradan böyle de hallediliyor diye düşündüm:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her sorunda yazıyorum umarım gören oluyordur 😊

   Sil
 4. Ben de sorun yok sanırım. Hoş bu aralar blogla ve bu yeni yapılanmayla çok ilgilenemedim. Evsel yoğunluklar fazla malesef.

  YanıtlaSil
 5. Bu tür sorunlar tema özelliğinden de kaynaklanabiliyor. Bu nedenle tespiti zordur aslında. Azminizle sorunu çözmüşsünüz, tebrik ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benden başka yaşayanlar da olduğu için sadece temadan olmayabilir 😊

   Sil
 6. bende resim sorunu olmadı fakat yeni blogger pek hoşuma gitmedi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğerine göre biraz daha karmaşık ama öğrenebilirim sanırım.

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Gördüm canım çok teşekkürler ☺️

   Sil
 8. Bende yorum yaparken sorun yaşıyorum. Sürekli google geçmişini temizleyerek çözdüm ama can sıkıcı. Kaleminize sağlık... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumlarda sorun yaşamadım ama panel donup kalıyor calışırken. Umarım zamanla düzelir.

   Sil
 9. Eskiye alıştık sanırım, ben de zorlanıyorum ara ara bloggerda...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski