Kate Morton - Göl Evi - Kitap Tavsiyesi

tarihi roman

Cornwall, 1933. Genç Alice Edevane, ailesinin göldeki evlerinde düzenlediği yaz sonu partisi için heyecan duymaktadır. Henüz hiç kimse bu gece yaşanacakların aileyi altüst edeceğini bilmemektedir. Aradan 70 yıl geçtikten sonra genç polis memuru Sadie göldeki evi bulur. Biraz araştırınca evde bir çocuğun kaybolduğunu öğrenir. Araştırmaları onu Edevane ailesinin sırlarına, yasak aşk ve suçlarına götürür. .. (Kitabın kapağından alıntıdır)

kitap kurtları için tarihi roman 

Kate Morton, yine beni hayal kırıklığına uğramadı ve heyecanla okuduğum bir kitap oldu Göl Evi. Yine birçok kitabında olduğu gibi geçmişle günümüz arasında geçişlerle, bir bilmeceyi çözdüm derken kutudan yeni bir bilmece çıkararak son sayfaya kadar heyecanı canlı tutmayı başardı. Hem tarihi hem bugünü bağlantılarla ele alan, gizemli, zaman zaman iç ürperten, romantik öğeli romanları seviyorsanız Kate Morton kitapları tam size göre. 
Kitapta ben bir okur olarak merak, aşk, korku, tarih hepsini bir dengede tutabilen konuları çok seviyorum. Konu üzerinde kafa yoruyorsam, sonunda ne olacak diye tahminlerde bulunuyorsam o kitap son sayfasına kadar beni alıp götürüyor. 

Yazar Hakkında:


1976 doğumlu Avustralya' lı yazar Kate Morton, Tiyatro bilimi ve İngiliz Edebiyatı okumuş. Kitapları 38 dile basılan ve çok satanlar listelerinde yer alan Morton, ailesiyle Avustralya ve İngiltere' de yaşıyor. 

Kate Morton' un okuduğum diğer kitapları:

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski