Saklı Bahçe - Kate Morton - Kitap Tavsiyesi

forgotten garden-der verborgene garten

Saklı Bahçe Kitabının Konusu

Avustralya' da yaşayan Nell, 21 yaşına gelince geçmişi hakkındaki dramatik sırrı öğrenir. O güne kadar ailesi sandığı kişiler sadece yabancıdır. Babası 4 yaşındayken onu rıhtımda tek başına bulmuş ve evine getirmiştir. Çocukları olmayan çift Nell' i kendi çocukları gibi büyütür. Yıllar içinde başka çocukları da olur. Gerçeği öğrenen Nell, artık asla aynı kişi olmayacaktır. Geçmişini araştırmaya başlar. Ancak tam gerçeği bulmaya çok yakınken, torunu Cassandra' nın sorumluluğunu alması gerekir. Yıllar sonra bu büyük sırrı çözme işi Cassandra' ya kalacaktır ve genç kadın dramatik aile sırrının üzerine örülmüş örümcek ağlarını ilmek ilmek açarak gerçeklere ulaşmayı kendine görev bilir.


Kate Morton, Saklı Bahçe(Forgotten Garden) romanında dönemden döneme ve aile fertlerinin hayatları arasında bağlar kurarak hem heyecanla okunacak; hem akıcı bir roman yazmış. Goodreads' de okuduğum yorumlarda kimi benim gibi kitaba 5 yıldız verirken, kimi de bu geçişlerden hoşlanmamış. Ben bu tarz geçişlerin okuru bıktırmadan, merakla okumaya yönlendirdiğini düşünüyorum. Tabii ustalıkla yapılırsa.Ve tabii okurlar dikkatle takip ederse. Saklı Bahçe romanı çok uzun süre en çok satanlar listesinde kalmış ve milyonlarca adet satmıştır.

Das Rubin Halsband


Kate Morton Kimdir?

Kate Morton

Kate Morton 1976 doğumlu, Avustralya' lı bir yazardır. Queensland' da büyümüştür. Londra' da Edebiyat ve Sanat Tarihi okuduktan sonra, Queensland Üniversitesinde İngiliz Edebiyatı okumuştur. Master çalışmasını Victoria dönemi üzerine yapmıştır. Yazdığı tarihi romanlarla birçok ödül almış, uzun zaman en çok satanlar listesinde kalmayı başarmış ve milyonlarca kitabı satılmıştır. 

Diğer Eserleri


 • Sır Muhafızı
 • Göl Evi
 • Uzak Saatler
 • Riverton Malikanesi


8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Sır Muhafızını okumuştum güzeldi, bu kitapta iyi görünüyor denk gelirsem deneyebilirim. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Kendini kanıtlamış bir yazar. Hem de çok genç... Romanı temin edersem okumak isterim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genç yaşında böyle güzel bir roman yazabilmesi beni de şaşırttı :)

   Sil
 3. Ilk defa duyduğum bir yazar. Ama beş yıldızı okuyunca merak ettim😊💗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tarz masalsı tarihte yolculuk yaptıran romanları seviyorsan beğenebilirsin canım :)

   Sil
 4. Film senaryosu olabilecek bir konusu varmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ROmanlarının bazıları sanırım tv ye çekildi ancak bu roman konusunda bir şey okumadım. Hikaye çok uygun aslında :)

   Sil
Daha yeni Daha eski