Kate Morton - Saatçi' nin Kızı - Kitap Tavsiyesi

Kate Morton-Saatçinin Kızı
Harika bir yaz okumalığı ile geldim, herkese merhaba !!! Kate Morton' un Türkçe' ye Saatçi' nin Kızı ve Saat Ustasının Kızı olarak 2 isimle çevrilen romanını yaz okumalığı olarak tanımlamam; son derece rahat okunan bir roman olmasından. Bahçede balkonda şöyle ayağınızı uzatıp çay kahve yudumlarken tadını çıkara çıkara okunacaklardan. 

Kate Morton - Saatçi' nin Kızı - Kitap Tavsiyesi
Birinci Dünya Savaşı yıllarından günümüze uzanan bir zaman diliminde geçen romanda, tarih, gizem, hayaletler, cinayetler; ne ararsanız var. 
''Birchwood Manor 1862: Yetenekli ve ünlü sanatçı Edward Radcliffe sanatçı arkadaşlarını, kızkardeşlerini ve sevdiği kadını Times nehrinin kıyısındaki yeni aldığı eve davet eder. Ancak keyifli bir yaz kaçamağı olarak planlanan gezi bir trajedi ile son bulur. Bir kadın ortadan yok olur, bir diğeri öldürülür.
150 yıl sonra Arşiv görevlisi Elodie Winslow, bir kadına ait bir resim ve bir evin çizimlerini bulur. Bu ev neden Elodie' ye çok tanıdık gelmektedir? Resimdeki kadının esrarı nedir?'' (Kitabın kapağından)

Saatçinin Kızı
''Babam bana Birdie derdi. Diğerleri ise Saatçi' nin kızı diye tanırdı. Edward için ilham perisi ve kaderiydim. Oysa ki hatıralarda, bir hırsız, dolandırıcı olarak kalacaktım. Gerçek adımı kimse hatırlamıyor, o yaz neler olduğunu kimse bilmiyor'' (kitaptan)
Bestseller romanların yazarı Kate Morton, bu kitabında cinayet, hırsızlık, hayaletler, aşk ve kaybetmeyi konu ediniyor. Hikaye içinde hikaye barındıran bir kitap. Tüm kitap boyunca süren bir gizem ve sır perdesi... 

Die Tochter des Uhrmachers

Kate Morton kimdir?

Kate Morton kimdir?

1976 doğumlu yazar Kate Morton, Avustralya' nın Queensland kentinde dünyaya geldi. Londra' da tiyatro bilimi eğitimi aldı, Brisbane' de Edebiyat okudu. Tüm kitapları çok satanlar listesine girmeyi başardı ve 34 dile çevrilerek, milyonlarca insan tarafından okundu . Yazar ailesi ile İngiltere ve Avustralya' da yaşıyor.

Yazarın okuduğum diğer kitapları:


İlginizi çekebilecek kitaplar:


15 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Gizem/esrar falan bunlar sevdiğim konular :)

  YanıtlaSil
 2. This sounds like a really interesting book! I absolutely love mystery novels. Thank you for sharing this. I'll have to look out for it.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. This is really a mystery novel I am sure you will like it:)

   Sil
 3. Konuşu dikkatimi çekti canım.Internetten bakacağım 🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakınında kütüphane varsa vardır mutlaka canım. Bir de amazon üyeliğinle bedava okuyabiliyorsun birçok kitabı :)

   Sil
 4. ya çok güzelmiş teşekkürler :) sevdiğim şeyleri de içeriyor ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gizemli konuları sevenlere çok uygun bir kitap :) Keyifli okumalar:)

   Sil
 5. melabaaağ şirinişkoooo :)

  YanıtlaSil
 6. Yanıtlar
  1. Evet gerçekten öyle, yazımda da belirttim .

   Sil
 7. Aldım hemen listeme kitabı ✌

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keyifli okumalar şimdiden. Kate Morton seveceğini tahmin ediyorum :)

   Sil
 8. Tam böyle bi kitaba ihtiyacım var benim. Elimdeki bir buçuk aydır sürünüyor. Şiştim okuyacağım derken :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski