2020 Top 10 - Kategorilere Göre En Çok Okunan Yayınlarım

En çok okunan blog yazıları


Yıl sonunda bakayım 2020 yılında en çok hangi yazılarım ilgi görüp okunmuş diye merak ettim ve ortaya beni de şaşırtan sonuçlar çıktı. Ben genelde kafama göre ve ilgi duyduğum konularda yazdığım için, mutlaka çok okunan bir konu olsun diye düşünmem aklıma geldiyse ve blogda olsun diyorsam yazarım. Bazen okurların beğenileri ile benimkiler birebir örtüşürken, zaman zaman da tamamen farklı olabiliyor. Yine de ortak buluşma noktamız Deli Kızın Bohçası olduğu için mutluyum:) Ancak bu tarz analizler yapmak bizlere de ışık tutabiliyor yazacağımız konuları seçerken. 

2020'nin en çok okunanları


2020 - Yılın En Çok Okunan Yazısı

Açık ara ile tüm yıl boyunca en çok okunan yazım Acil Bir Durumda Evde Gıda Stoklama Planı oldu. Bitirmek üzere olduğumuz yıl yaşadığımız felaketler göz önüne alınınca şaşırmamak gerekir:) Ben kendim de o yazıdan oluşturduğum listeden çok faydalandım. Corona döneminde evde bir süre kalıp çıkamayız diye hep bir miktar ihtiyaç ve gıda malzemesi bulundurduk. 

En çok okunan yazılar


2020'nin En Çok Okunan Film Yazısı

Aslında çok önce yazmış olmama rağmen hala okunmaya devam eden yazılarımdan biri Keanu Reeves'in iki filmini, Replicas ve Knock Knock filmlerini yorumlardığım yazılar oldu. Anlaşılan pek çok hayranı var:) Ben de tüm filmlerini beğenmesem de, kişiliğini takdir ediyorum.

2020'nin En Çok Okunan Evim Evim Güzel Evim Yazısı

Zaman zaman dekorasyon ve evimizle ilgili yazılarım oluyor. Bu yıl en çok okunan evim evim güzel evim yazısı, Stor Perde Modelleri-Stor Perde ve Motorlu Stor Perde Kullanmanın Avantajları yazım olmuş. Kendim de yıllardır stor perde kullanıyorum ve pratikliğinden çok memnunum. 

En çok okunan blog yayınları


2020'nin En Çok Okunan İnsan İlişkileri Yazısı

Siz Hitap Şeklinden Sen Hitap Şekline Ne Zaman Geçmeli yazım bu yılın en çok okunan iletişim konulu yazısı olmuş. Birçok insanın bu konudan şikayetçi olduğunu anlayabiliyorum. Gereksiz laubalilik iletişimde beni çok rahatsız eden bir şey. Kimine samimi geliyor önemsemiyor ama benim için önemli. Umarım gelecekte insanlar karşılıklı iletişimin kurallarına daha çok dikkat edebilir.

2020'nin En Çok Okunan Dizi Yazısı

İnsanın kendi seçimi ile okurların seçtiği bazen birbirini tutmuyor. Ben bu yıl en çok Dark dizisini beğenmişken, okurlarım La Casa De Papel dizi yazılarımı en çok okumayı tercih etmiş:)

En çok neler okunuyor?


2020'nin En Çok Okunan Kitap Yazıları

Türkçe kitaplarda bu yıl en çok En Çok Okunan 8 Türkçe Kitap yazısı okunmuş. Yabancı kitaplardan ise Sarah Lark'tan Bir Üçleme yazısı en çok okunmuş. Genel anlamda yabancı kitap tanıtımlarım daha çok ilgi görüyor. Sanırım bunun nedeni, en çok satanlar arasından değil de kendime göre ilgimi çeken kitapları seçmem ve çok gündemde olmayan kitaplar olduğu için her blogda olmaması. Sıklıkla bit pazarlarından arayıp buluyorum ikinci el kitapları veya kütüphaneden alıyorum. Özellikle Almanya ve Avusturya'dan mesaj yazanlar oluyor. Almanca kitapları bulma şansları daha çok olduğundan takip edip faydalanıyorlarmış. Bu da beni çok mutlu etti. İlk açtığımda Avrupa'dan hiç takipçim yoktu son yıllarda artmaya başladı.

2020'nin En Çok Okunan Kahve Konuklarım Yazısı

Yine bu yıl birbirinden değerli blogdaşlarımı konuk etme şansım oldu. Blogumda çok sevdiğim ve önem verdiğim Kahve Konuklarım bölümü sayesinde birbirinden habersiz birçok blog takipleşme ve tanışma fırsatı buldu. Bu yılın açık ara okunma şampiyonu sevgili Düş Tasarımcısı oldu:)

En çok okunanlar


2020'nin En Çok Okunan Blogger Bilgileri Yazısı

Mayıs Ayı Google Algoritmaları yazım bu yılın en çok okunan blogger bilgileri yazısı olmuş. Mayıs ve Ağustos güncellemelerinden ben de çok olumsuz etkilenmiştim. Neyse ki toparlandım ama bu güncellemeler sonrası blogların eski haline dönmesi birkaç ay sürüyor. Umarım google bu işi bloglara zarar vermeden yapmanın yolunu bulur gelecekte.

Bazen sorular geliyor bu konularda yazdığım için. Tekrar belirteyim ben bir webmaster değilim ancak kendim bir şeyleri öğrenmeye ve uygulamaya çalışırken öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum. 

2020'nin En Çok Okunan Yemek Tarifi yazısı

Deli Kızın Mutfağı bölümünün 2020 yılı içinde en çok okunan tarifi Kuru Üzümlü Ekmek tarifi oldu. Gerçekten çok pratik ve lezzetli bir ekmek tarifi idi:)

Herkese şimdiden çok mutlu ve sağlıklı bir yıl diliyorum. Dünyada kötü şeyler olsa da iyi şeyler de oluyor yoksa denge bozulur diye inanıyorum. 2021'de sizi hep güzel şeyler bulsun. Kalın sağlıcakla...


18 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.


 1. Ne güzel bir özet olmuş Deryacığım.🧿🧿 Nice mutlu sağlıklı yıllar dilerim 🌺🌺🎈🎈😍🤚

  YanıtlaSil
 2. her yazını severek okuyorum tatlım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım ben de senin detaylı ve bilgi verici yazılarını çok severek okuyorum :)

   Sil
 3. Ay çok mutlu oldum😊senin kahve konuğun olmak çok güzeldii Deryacim,okuyan herkesin gözlerine sağlık 😊
  Bu arada yılın analizini yapmak fikri cok hoş..Senin yazılarını keyifle okuyorum.
  Lacasa de papel gerçekten harika bir diziydi.
  Kuru üzümlü ekmek yazını hatırlıyorum
  ben de çok faydalanmistim.
  Yeni yıl umarım sana keyif sağlık ve daha nice başarılar getirir Mutlu yıllar canim ❤❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bazı yayınların bu kadar çok okunması beni de şaşırttı. Örneğin Keanu Reeves' in filmlerini ben vasat bulmuştum ama seveni çok tabii. İyi oluyor yılda bir kez gözden geçirmek:)

   Sil
 4. Yılın küçük bir özeti olmuş. Yeni yıl teni güzellikler, sağlık, mutluluk getirsin size ve herkese:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle bu geçtiğimiz yıl, yazı yazmak ve bloglarım covid zamanında bana büyük manevi destek oldu. Biraz da okununca insan mutlu oluyor:) Hepimize mutlu ve sağlıklı bir yıl olsun:)

   Sil
 5. Hepimiz bir derlenip toparlaniyoruz yıl sonu. Genelde bilgi içerikli yayinlariniz rağbet görmüş anlaşılan. Benim de genelde bir takım olayları anlattığım, elestirdigim, yorumladığım yazilarim daha çok okuyucu almış. Yeni yıl mutluluklar getirsin, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında her blogun okunan yazıları farklı olabiliyor. Bazen bazı arkadaşlar aa şu blog başarılı ben de o tarz yazayım diyebiliyor ama blogun oturmul bir okur kitlesi varsa tutmuyor. Her blog farklı bir alem bence.

   Sil
 6. Yazılarını atlamadan okuduğum bloglardan birisin. kaçırdıklarım mutlaka olmuştur,ama hemen hepsini ilgiyle okuyorum. Mutlu yıllar, bol okuyucular diliyorum, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl mutlu oldum buna bilemezsin :) Aslında yazı yazan insanlar birbirine karşı daha eleştirel gözle bakıyor. O yüzden blog yazan arkadaşların beğenisi daha anlamlı oluyor:)

   Sil
 7. Umarım 2021 yılında da yazmaya,çizmeye ilerlemeye devam ederiz.Nice güzel yıllar yaşamak dileğiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazmak mutluluk kaynağım. Umarım daha uzun zaman yazabilirim :)

   Sil
 8. Böyle bir listeyi ben de zaman zaman çıkarıyordum. Bu sene için de çıkarayım bari. 2021'de okunma oranlarınız 21 kat artar inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Aslında ben genelde yılın özetini çıkarırım ama yaşamımla ilgili çok yazıyorum. Bu yazı da blogla ilgili olsun dedim :)

   Sil
 9. Hayatında yaşadığın şeyleri bloğa aktarman okunmanın bir numaralı nedeni. Senin gibi sorun yaşayanlar cevabı yazında buluyorlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aldığım özel mesajlardan bazı kalplere ulaşabildiğimi anlıyorum ben de. İnsanız, ortak yaşadıklarımız o kadar çok ki... Hele de ebeveyn olunca.

   Sil
Daha yeni Daha eski