Web Analytics
Replicas - Knock Knock- 2 Keanu Reeves Filmi

Replicas - Knock Knock- 2 Keanu Reeves Filmi

Keanu Reeves beğendiğim aktörlerden biridir. Filmlerinde canlandırdığı birbirinden farklı karakterlerin yanı sıra, hakkında yardımseverliği ile ilgili okuduğum yazılarla da ona sempatim var. Çoğunuz onu Matrix filmleri ile seviyorsunuzdur ama benim en sevdiğim filmi Sandra Bullock ile oynadığı Göldeki Ev. İkisini zaten çok yakıştırıyorum.
Bugün yine birkaç ay önce izlediğim iki filminden bahsetmek istiyorum.


Birinci film Replicas. Mutlu bir ailesi olan ve klonlamayla ilgili çalışmalar yapan bilimadamı, bir gün ailesi ile kaza geçirir ve eşi ve iki çocuğu bu kazada ölür. Profesör hemen onları klonlamaya karar verir ve arkadaşının da yardımıyla bunu gerçekleştirir. Ancak işler istediği gibi yürümez.Film fena değil, vakit geçirmelik bir bilimkurgu filmi. Sıradan bir Amerikan filmi diyeyim, yani öyle aman aman sanatsal bir yapıt beklemeyin. Boş bir günde sıkılmadan izlenebilir.


İkinci film Knock Knock; yine ne tesadüf, mutlu bir aile hikayesiyle başlıyor. Yine kahramanımız evinde bir takım çalışmalar yapıyor, eşi ve iki çocuğu haftasonu için bir yerlere gidiyor. Bu arada gecenin bir vakti kapısı çalınıyor ve iki güzel kız, yağmurdan ıslanmış bir halde yardım istiyor. Kızları eve almasıyla da hayatının kabusu başlıyor. Kızlar bir sapık bir sapık çıkıyor. Oh olsun demeden edemedim :)


Esasında film oldukça ucuz diyeyim, Keanu Reeves' e yakıştıramadım. Epeyce de sinir bozucu ama izlenebilir. Hele de evli iseniz mutlaka kocalarınıza izletin derim. Bak sen sen ol gizli işler çevirirsen başına neler gelir diye :) Ders verici olabilir :) Yine boş zamanda ve etrafta çoluk çombalak yokken izlenebilecek bir film.

20/YORUM GÖNDER / YORUM

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Replicas'ı bir ara ütü yaparken izleyeceğim. Diğerini hiç duymamıştım.

  YanıtlayınSil
 2. Göldeki Ev ♥ Bak yeniden izleyeyim istedim şimdi...

  Reeves'i ben de severim ama son filmlerini hiç izlememiştim... Hoş ikisi de bana göre değil sanırım ama Replikalara bakınacağım bir yine de ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Göldeki evden farklı konular ama bir bak istersen canım :)

   Sil
 3. Keanu Reeves' in filmini yine de tercih ederim ötekine Derya :))

  YanıtlayınSil
 4. Keanu Reeves çok severim ben de. Son zamanlarda John Wick serisiyle Matrix serisini unutturdu diyebilirim. Bu filmler de arada para kazanmak için çektiği normal filmler. Knock Knock filmi biraz daha iyi Replicasa göre.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tabii değişik değişik konularda rol alıyor bu da normal. Her film izleyicide aynı etkiyi bırakmıyor . Onun hatırına izlenir bunlar da :)

   Sil
 5. Güzel ve faydalı bir blogunuz var takip ettim.Sizi de beklerim https://dizifilmkitaptavsiye.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de merak ediyordum geri dönüş yapamadım. Hemen geliyorum :)

   Sil
 6. "Knock Knock" izlediğim en kötü KR filmi olabilir.
  Nasıl evet dedi bu senaryoya merak ediyorum.

  YanıtlayınSil
 7. keanu reeves ne yapsa izlerim :)

  YanıtlayınSil
 8. Devrim'e hitap edecek bir filmmiş. Bulursam netten bakayım.

  YanıtlayınSil
 9. Replicas filmini açtım dışarı çıkmam gerekti izleyemedim mutlaka izleyeceğim Knock Knock'u duymamıştım :) ama ilginçmiş bakalım oh mu olsun :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski