Sandra Bullock - Keanu Reeves - Lake House - Nostaljik Filmler


Sandra Bullock ve Keanu Reeves... İki beğendiğim oyuncu. Okuduklarıma göre onlar da birbirlerinden hoşlanmalarına ve yıllardır çok iyi iki dost olmalarına rağmen bir çift olmamışlar bu güne kadar. Hayat bu belki bir gün olur, kim bilir :)
Bugün benim için klasikler arasına giren 2006 yapımı Lake House-Göl Evi filminden bahsetmek istiyorum. Romantik bir fantastik film Lake House. Fantastik dememin nedeni iki farklı zamanda aynı kişiler arasında geçmesi. Aslında film, Güney Kore' li II Mare filminin bir uyarlaması.
Filmin konusu: 2004'te yaşayan bir mimar ve 2006' da yaşayan bir doktor ikisinin de farklı zamanlarda yaşadığı göldeki evin posta kutusuna bırakılan mektuplar sayesinde iletişim kurarlar. İki yıl boyunca bu esrarengiz ve açıklanamayan mektuplaşma devam eder. Kate ve Alex gerçek hayatta da buluşmaya karar verirler. Alex için iki yıl, Kate için ise ertesi gün olacak buluşma gerçekleşebilecek midir?


Oldukça sevilen Speed filminden sonra, iki oyuncunun bu ilk buluşması film anlamında. Ben ikisini de bu romantik filme çok yakıştırdım. Speed' i çevirdikleri dönemden daha olgun, ama hep aynı sade ve samimi oyunculuk. Aslında bazı eleştirmenler tarafından mantıksız bir konusu olduğu için ağır eleştirilere maruz kalan film; kendi çapında büyük bir hayran kitlesi kazanmayı başarmış. Ben de bu hayranlardan biriyim. O kadar saçma ve mantıksız film izliyoruz ki, her filmde mantık aramak da doğru değil sanki. Önemli olan filmin atmosferinin ve oyuncularının sizi o iki saat boyunca içine çekebilmesi. Ben kendi adıma tekrar tekrar izleyebilirim. Temposu oldukça durağan. Romantik film de sevmem diyorsanız izlemeyin. Ama bu tarzı sevenler keyif alacaktır eminim ki.

İlginizi çekebilir: Bird Box


11 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben speed filminden sonra sevmiştim Sandra'yı. Oynadığı her filmi izlettirir gibi geliyor bana. Mesela Ateşli Aynasızlar filminde de çok iyiydi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de o oynuyor diye izliyorum genelde :)

   Sil
 2. İkisi de beğendiğim oyuncular.Demek birbirlerini beğeniyorlar olabilirlermiş.Bizde de ben hep Türkan Şoray Kadir İnanır için aynı düşünürdüm:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi sinemada hep birbirine yakıştırılan oyuncular oluyor :)

   Sil
 3. Zaman kaymalı filmlerde hep mantık hatası çıkar. Ama yine de güzel bir filmdi, oyuncuların ikisini de sevince, hem ev de ev şimdi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ev çok güzeldi ben de çok beğenmiştim :)

   Sil
 4. Sandra Bullock kesinlikle çok beğendiğim , kendisi kadar oyunculuk yeteneğine de hayran olduğum birisi. Bird Box filminden sonra tüm filmlerini izlemiştim yeni baştan. Göl Evi'de bu yüzden izlediğim, izledikten sonra hayran kaldığım bir filmdi. Sanırım Cin Ali filmi çekse bile izlerim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cin Ali' de Sandra Bullock nasıl olur :):) Ama o her filme yakışır sanırım :)

   Sil
 5. çok şeker bir filmdi bu Keanu Reeves'i çok severim zaten..

  YanıtlaSil
 6. İki efsane aynı filmde. İzlemek lazım.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski