Das Schattenhaus-Gece Gelen-Tess Gerritsen

das-schattenhaus


Gece Gelen-Tess Gerritsen

Ürkütücü eski bir ev, kayıp bir kadın ve geçmişin derinliklerine uzanan karanlık bir sır...


Trajik bir olayın ardından Ava, Boston'dan Maine kıyısındaki uzak bir yarımadaya kaçar. Orada eski, görkemli bir ev kiralar ve sonunda yeni kitabı için biraz huzur ve ilham bulmayı umar. Ev başta karanlık ve ürkütücü görünse de, onda anlaşılmaz bir çekicilik bulur. Sonra aniden garip sesler duymaya başlar ve bir gece yatak odasındaki perdelerin arkasında gölgeli bir figür gördüğünü düşünür. Köylülerden, evin eski sahibesinin gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunu öğrenir. Ava araştırmaya başlarken, çaresizce korunmaya çalışan rahatsız edici bir sırrı ortaya çıkarır...


Hayalet Kaptan Brodie ile evin tüm sahibeleri arasında bir aşk hikayesi yaşanmakta ve evin adeta kölesi olan kadınlar bir süre sonra esrarengiz bir şekilde yok olmaktadırlar. Ava da bu gizemli ve çekici hayalete kendini kaptıran son kurban olacaktır.

Doğrusunu söylemem gerekirse bu Tess Gerritsen kitabı beni çok hayal kırıklığına uğrattı. Evet yazarın usta kalemi sayesinde sonuna kadar okuttu ancak bir cinayet romanından çok, ucuz bir hayalet romanı. Araya gereksiz bir sadomazohist erotizm de girince kitabın iyice tadı kaçtı. Açıkçası Tess Gerritsen gibi bir yazardan beklemediğim bir kitaptı. 

Okuduğum başka okur yorumlarında da benimle aynı duyguları paylaşan okurlar olduğunu gördüm. Hatta bir eleştirmen, kitabın basılması için kesilen ağaçlara üzülüyorum bile yazmış. İyi ki kütüphaneden almıştım da ekstra para verip almadım diyorum şimdi:)

Kitap Türkçe'ye Gece Gelen ismiyle çevrildi.

Tess Gerritsen'den okuduğum diğer kitaplar:

I Know a Secret

Choose Me

Toten Lied

Grabkammer-Blutmale

Die Again

Cerrah

The Apprentice-Last To Die

4 Tess Gerritsen Kitabı

4 Kitap Bir Arada

Vanish
8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. tess teyze okunur her zaman :) ay inventing anna dizisine aşık oldum :)

  YanıtlaSil
 2. Kitap tanıtımların güzel oluyor, ilgiyle takip ediyorum. :) Bu kitaptan uzak duralım o zaman, güçlü kalemi olan birinin her kitabı güzel olmayabiliyor malasef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler çok sevindim. Ben de kitap tanıtımlarını çok severek yapıyorum okumayı sevdiğimden sanırım.

   Sil
 3. Yazarın epey bir kitabını okumuşsun. Ben daha birkaç tane. Genelde kütüphaneye takılıyorum, bu tarz kitaplar pek olmuyor

  YanıtlaSil
 4. Tess severim ben de bu sene polisiye daha çok okuyacağım için okurum 1-2 kitabını daha bu kalsın o zaman :))

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski