Auranızı Tanıyor Musunuz? Human Design Nedir?


 

Auranızı Tanıyor Musunuz? Human Design Nedir?

 

Human Design Nedir?

Son zamanlarda Human Design sistemi fazlaca ilgi gören kaynaklardan birisi. Öncelikle Human Design kişinin bir başkasından farkının nasıl olduğunu gösteren farklılaşma bilimidir. İnsan insandan nasıl farklı olabilir, diyorsanız şu sorulara bir cevap vermenizi isterim.

 

l Aynı sesi çıkarabilen iki farklı kişi tanıyor musunuz?

l Peki aynı parmak izlerine sahip ikinci bir kişi var mı hayatınızda?

l İkiz dahi olsa birbirinin aynı iki kişi gördünüz mü hiç?

Birinin yönlendirmesi ya da bir şeyleri özenerek sahip olma, yapma veya birbirinin aynı hayatların ezberlerimize yer ettiğini günümüz koşullarında Human Design sistemi sayesinde bize bunun öyle olmadığı kolaylıkla hatırlatılabilir.Human Design, bizim uyanışımızı, kendimizin doğal halini, yeteneklerimizi ve potansiyelimize ulaştıracak bilgi kaynağıdır.

 

Human Design bilgi ağının bir çok parçası bulunur. Bu parçaların her birini öğrenmeden bütünü öğrenmek pek de mümkün değildir.

 

Human Design parçalarından en değerlilerinden biri “Tip” olarak bilinir. Tipler, insanın sahip olduğu aura oluşumunu tanımlar. Hani bizlerin göremese de etrafımızda olan enerji alanını temsil eder. O enerji alanı nasıl bir işlev sergilediğini, hangi boyutlarda olduğunu ve ne şekilde harekete geçtiğini TİP’ler belirler.

 

Tabii bilmemiz gerekir ki auramız, el, kol, bacak gibi unsurlarımızdan tek başına işlevsiz olabilecek parçalarından sadece biridir. Nasıl bu organlarım görünen tarafta olsa da görünmeyen bileşenlerimle birlikte “Ben” olabiliyorsa hayatımızdaki her şeylerin de bu şekilde olduklarını kabullenmeliyiz. Parçalardan sadece biri sonuca gidilmeyeceğini, sadece o parça ile kararlar verilmemesini kabullenmemiz gerekir.

 

Tipler Human Design’ın bir parçasıdır. Bu yüzden tekdüzeleştirmemenizde fayda var. Bundan kastımız, burcunuzu birine söylediğinizde, karşınızdaki kişinin yanıtı hep aynı oluyorsa bu tekdüzelikten kaçınmak gerekir.

 

Diğer Human Design parçaları ise Manifestör, Jeneratör, Projektör ve Reflektör’dür. Hangi Human Design parçası olduğunuzu bilerek ne tip bir auraya sahip olduğunuz ve nasıl yaşam stratejisi kurabileceğiniz, hatta auranızın nasıl çekim alanına sahip olduğunu anlatacaktır.

 

Auranızın beklentisini, sizi koruma potansiyeli ile karşılarsanız, auranız sizi ödüllendireceğinin yolunu göreceksiniz. Sonrasında hayatınız bu edindiğiniz bilgiyi test edecek ve kendinizi keşif duygusuyla yeni bir adım atmış olarak bulacaksınız.

Bugün de ilgimi çekeb Human Design konusuna özetle değinmeye çalıştım. Tabii kısacık bir yazı bu konulara yetmez ama böyle de bir şey var diye bahsetmek, merak uyandırmak ilgilenenlere konuları daha derinlemesine araştırmanın da yollarını açıyor. Siz ne dersiniz? Daha önce bu konuyu duymuş muydunuz?

Bu konular da ilginizi çekebilir:

2022 İçin Pozitif Bir Bakış Açısı Kazanın

Motivasyonu Arttırmak İçin Basit Bir Teknik

 Cultivating Presence Nedir?

4 Kişilik-Gelişim Alanı ve Günlük Yaşama Uygulanması

16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok ilgimi çeken konular. Belki Part II yaparsın Deryacığım. Emeğine sağlık 🧿🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben özet geçeyin dedim ama sosyal medyada da sorular geldi. Konu oldukça kapsamlı devam edebilirim aslında:)

   Sil
 2. Açıkçası ilk defa duyuyorum. Tam da anlamadım aslında kendi dizaynımızı oluşturmada yardımcı mı oluyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha çok kendimizi, potansiyelimizi ve yeteneklerimizi tanımakta yardımcı oluyor:)

   Sil
 3. bu bir site mi, program mı, kitabı var mı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deepcim human design diye arayınca ingilizce birçok kaynak çıkıyor 💖

   Sil
 4. bu konuyu duymamıştım ama her insan doğuştan tek ve eşsizdir o yüzden "eşim" lafını hiç sevmem ben :-)) ben tekim herkes tek ..

  YanıtlaSil
 5. Derya hanım konu ilgimi çekti

  YanıtlaSil
 6. İlk kez duydum benim auram filan artık yoktur sanırım, yaş 64 ahım gitti, vahım kaldı :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vardır mutlaka yaşla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum 😍

   Sil
 7. hep duyduğum ama hakkında bilgi sahibi olmadığım bir şeydi sayende bilgilendim Deryacım

  YanıtlaSil
 8. Potansiyelime ulaşamadığımı düşünüyorum ben de. Yazın sayesinde haberdar oldum. Bi incelemeli

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski