Official Secrets - Film Tavsiyesi

 Official Secrets - Resmi Sırlar, Keira Knightley, Matt Smith ve Matthew Goode'un oynadığı bir Gavin Hood biyografisidir.

2003 casus gerilim filmi Resmi Sırlar'da, ajan Keira Knightley, Irak'taki savaşı önlemek için devlet sırlarını muhabir Matt Smith'e ifşa eder.Official Secrets Filminin Hikayesi (Spoiler İçerir!!!)

Official Secrets 2003'te, Irak'ın işgalinden hemen önce geçiyor: İngiliz istihbarat subayı Katharine Gun (Keira Knightley), BM Güvenlik Konseyi'ni hedef alan ve Irak'a karşı savaş ilanını güvence altına alan gizli, yasadışı bir NSA operasyonuyla karşılaşıyor. Katherine Gun, keşfiyle halka açılmaya karar veriyor. Bu yüzden London Observer için çalışan gazeteci Martin Bright (Matt Smith) ile iletişime geçiyor.


İhanet olarak görülen ifşası nedeniyle genç istihbarat görevlisi kısa sürede tutuklanır ve hapse atılır. Şimdi, genç muhbiri serbest bırakmak için daha fazla kanıt toplamak, gazetesinin dışişleri yetkilisi Peter Edwards (Martin Freeman) ile birlikte Martin Bright'a kalmıştır. Ancak emekli İngiliz generaller ve CIA ajanlarıyla uğraşırken, kısa sürede devlet sırlarını ve yalnızca özgürlüğünü değil, hayatını da tehdit eden bir komplo da ortaya çıkacaktır.


Official Secrets hakkında arka plan ve bilgi

Official Secrets, Amerikalı yazarlar Marcia Mitchell ve Thomas Mitchell'in 2008'de yayınlanan The Spy Who Stop To Stop A War: Katherine Gun And The Secret Plot To Sanction The Irak Invasion adlı kitabına dayanmaktadır.

Mandela: The Long Walk to Freedom gibi politik olayları daha önce sahnelemiş olan yönetmen Justin Chadwick (Kraliçenin Kız Kardeşi), gerçek olayları casus gerilim filminin temeli olarak kullandı. Official Secrets Official Secrets: 1974 doğumlu Katharine Teresa Gun, 2003 yılına kadar İngiliz gizli servisi Hükümet İletişim Merkezi'nde (GCHQ) Çevirmen olarak çalıştı. 31 Ocak 2003'te Mandarin Çincesini İngilizce'ye çevirmekle görevli çalışan, NSA yetkilisi Frank Koza'dan gelen bir e-postayı okudu. Bu belgede BM'nin Irak'ın işgalini onaylayıp onaylamama kararı için çok önemli olacak bilgiler mevcuttu.

Official Secrets filmini geçtiğimiz yılın başlarında izledim. Tüm dünyanın bir savaş tehdidi altında olduğu bu günlerde, savaşı engellemeye çalışan birilerini anlatan bir film iyi gelebilir. Merak edenler filmi Netflix ve Amazon prime'da izleyebilirler.

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

The Tindler Swindler

Munich-Savaş Yaklaşıyor

Snowden

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Güzel bir filme benziyor, teşekkürler Deryacığım. İyi hafta sonları :))

  YanıtlaSil
 2. Keira' yı severim, casus filmi de ilgimi çeker. Teşekkürler tanıtım için.

  YanıtlaSil
 3. izlemedim, ayol keira böyle filmlerde de mi oynuyi ) izlerum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de şaşırdım ama güzel oynamış.

   Sil
Daha yeni Daha eski