Sommerglück Und Blütenzauber - Kitap Tavsiyesi


 

Sommerglück und Blütenzauber Kitap Özeti

Viyanalı çiçekçi Rita, çiçeklere olan tutkusuyla hem yeni evlileri hem de tüm çiçekseverleri mıknatıs gibi kendine çeken bir dükkanın sahibi. Hazırladığı birbirinden güzel çiçek buketleri ile insanları mutlu ediyor. Bununla birlikte, kendi aşk hayatında kara bulutlar dolaşıyor. 

Bir arkadaşının düğününe davetli olan ancak düğünde bekarlar masasına oturmak istemeyen Rita kendisine eşlik edileceğini duyurur. Ancak sorun şudur ki, Rita'nın hayatında ona eşlik edecek kimse yoktur.  Marcel ile tanışması genç kadını gelecek hakkında ümitlendirir. Ama çok geçmeden Marcel'in ondan bir şey sakladığını fark eder. 

Ve sonra kardeşinin kaotik arkadaşı René geçici olarak onun dairesine taşınır... 

İçinde bulunduğumuz dünya ortamında akıl sağlığımızı yitirmemek için kitapların büyülü dünyasına dalmak sanırım en iyisi bu aralar. Bekleyen birçok kitap taslağım varken o yüzden biraz yüz güldürecek, okunması kolay bir aşk romanını seçtim. 

Aslında aşk romanları benim için yaz okumalıkları ve geçen yaz okuduğum bir kitap ama bu günlerin stresinden kaçmaya uygun diye düşündüm. Kitabın Türkçe karşılığı yaz mutluluğu ve çiçek sihri. Türkçe'ye çevrildi mi bilmiyorum ben bulamadım. Ülke içinde okunan bir yazar olduğu için çevrilmemiş olma ihtimali yüksek.

Genç Avusturya'lı bir yazar olan Emilia Schilling (yazar ismi), ailesi ile Avusturya'da kırsal bir bölgede yaşıyor. 

Yazarın okuduğum diğer kitapları:

Frühlingsglück und Mandelküsse

Bu tarzı seviyorsanız:

Frühlingsküsse und Erdbeerkuchen

Kate Morton-Göl Evi

Ausgerechnet Kalifornien

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bazen böyle kitaplar okumak iyi geliyor. Türkçesi olsaymış keşke. Kapağı çok hoş. :)

  YanıtlaSil
 2. böyle kitapları okumak keyifli pekiiii :)

  YanıtlaSil
 3. Derya çok haklısın, inan haber izlemiyorum, artık sosyal medyaya da baktığımı söyleyemem. En iyisi kitaplar. Teşekkürler tanıtım için. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitaplar bizi bambaşka dünyalara götürüyor 😍

   Sil
Daha yeni Daha eski