Frühlingsglück Und Mandelküsse - Kitap Tavsiyesi


 Arkadaşları arasında Charlie olarak bilinen genç Viyanalı Charlotte Paul, Hotel Elisabethhof'ta pastacı olarak rüya gibi bir işe sahiptir ve erkek arkadaşı Eddie de ona göre rüyalarının koca adayıdır. Gelecek günler gözünde tozpembe görünür. Ama sonra Charlie'nin çalıştığı otelin genel müdürü değişir ve ilk toplantıda yeni müdürü Daniel Eppensteiner ile çatışır. Erkek arkadaşı Eddie'nin ve ailesinin giderek  bir kabusa dönüşmesinin ardından özel hayatında da bir kriz yaşanır. Charlie patronunun isteklerine karşı otelinde bir petit fours fuarı düzenlemek istediğinde, kaçınılmaz fırtınayı göze almıştır. Ama hayat Charlie için sadece kötü sürprizler barındırmıyor. Bazen mutluluk beklenmedik bir şekilde gelir ...

Sıcacık bir aşk romanı Frühlingsglück und Mandelküsse (İlkbahar mutluluğu ve badem öpücüğü). Viyana'lı olan ve Emilia Schiling takma ismini kullanan yazar tarafından yazılan roman tam yaz okumalığı. Artık devamlı kitap yorumlarımı okuyanlar bilir, yazın bu tarz hafif ve rahat okunacak romanları seviyorum. Bu tarz birkaç kitabı arka arkaya okudum ama Avusturya'lı yazarlar tarafından yazılan bu kitaplar Türkçe'ye çevrildi mi bilemiyorum. Almanca okuyanlar için zaten sorun yok. 

Yazar hakkında:

Resim:https://www.emiliaschilling.at/

 

 Emilia Schilling, kadınlar için romantik romanlar yazan genç bir Avusturyalı yazarın takma adıdır. 1988 doğumlu Schilling, kocası ve iki çocuğuyla Aşağı Avusturya'da küçük bir kasabada yaşıyor.

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

Paulo Coelho - Hac

Muttertag-Anneler Günü 

En Çok Satan 5 Kişisel Gelişim Kitabı

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bazen ben de bu tarz kitaplar okumayı seviyorum. Dinlendirici etki yapıyor. Tanıtım için teşekkürler. Güzele benziyor kitap. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eve t özellikle stresli dönemlerde iyi geliyor kafa dağıtıyor. Buna da zaman zaman ihtiyacımız var:)

   Sil
 2. yazar ne şekermiş öyle, kitabın ismi de çok hoş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tarz yazan birkaç genç yazar kadın var gerçekten çok şekerler. Almanya ve Avusturya'da tanınıp seviliyorlar ama uluslararası bir tanınırlıkları yok maalesef:)

   Sil
 3. Dear Derya, I love such books! The author is so sweet!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. She is really:) I also love sometimes such relaxing books.

   Sil
 4. Derya, kitap çevirmenliği yapıyor muyudun? Yapmıyorsan da yapmalısın bence. Sevgiler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gençken yaptım canım. Ama oldukça zaman istiyor neredeyse kitabı baştan yazıyorsun. Şu an zamanım yok ne yazık ki. Okuduğum kitapları yorumlamakla yetiniyorum ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski