Kendinize Her Gün Sormanız Gereken 5 Soru

pozitif-düşünce-motivasyon

 

Kendinize Her Gün Sormanız Gereken 5 Soru

 

Aşağıda okuyacağınız 5 soruyu her gün kendinize sorun ve bunun hayatınıza ne kadar etki edeceğini hayret içinde gözlemleyin. Bu soruları sürekli sorduğunuz takdirde cevabını bulamadığınız sorulardan kurtulacaksınız.

 

 Alışkanlık haline getireceğiniz bu 5 soru her zaman yanı başınızda buzdolabının üstünde telefonunuzun arka planında değişmez bir öge olacak. Unutmamanız gereken bir şey de şu; bu tür kişisel gelişim teknikleri sürekli uygulandığında faydasını gösterir. İnsan kendini pozitif düşünce için programlayabilir.

 

İlk sorumuz bugünün en güzel olayı neydi?

 

Gününüzün ne kadar sıkıcı olduğunu düşünmeyi bırakın ve gün içinde en mutlu olduğunuz anı düşünün.

 

İkinci sorumuz bugün neyi daha iyi yapabilirdim?

 

Gün içinde neler yaptığınızı bunları nasıl daha iyi yapabileceğinizi hatalarınızı düşünün. Nasıl daha mükemmel hale getirebilirdiniz? Böyle düşünmek sizi daha iyi hissettirecektir. Hatalarınızı fark etmek her zaman sizi daha mutlu bir insan yapacaktır. Aksi takdirde aynı hataları yapacak aynı mutsuzlukla baş etmek zorunda kalacaksınız. Daha iyi bir hayat istiyorsanız küçük detayları halletmelisiniz.

 

 Üçüncü sorumuz yarın neyi daha iyi yapabilirim?

 

 Bugün neyi daha iyi yaptığınızı düşündükçe yarın da yapacaklarınızı çok daha mükemmel hale getirebilirsiniz. Önceden düşündüğünüz şeyleri gerçekleştirdiğinizde hayatınız daha iyi hale gelecektir. Günlük hayatınızda bu tür şeyler çok önemlidir. Empati yapmak ya da önceden aklınızda yapacaklarınızı hayal etmek sizi karşılaşacaklarınıza karşı hazırlıklı hale getirecektir.

 

 Bir başka soru da yarın neyi deneyebilirim?

 

Her zaman yaptığınız şeyler sizi mutlu etmeyebilir peki yarın ne denemelisiniz? Bu sorular kendinizi daha iyi hissettirecektir.

 

 Hayatımdaki en önemli insanlar kim ve onlar için neler yapabilirim?

 

 Bu soru sizi sorumluluk sahibi yapacak ve kendinizi daha iyi hissettirecek.

 Kendinize her gün sormanız gereken 5 soru, sizi daha olumlu düşünmeye ve daha pozitif bir insan olmaya yönlendirecek. Kendiniz de bazı sorular belirleyebilirsiniz. Dilerseniz aynanın kenarına veya buzdolabının kapısına iliştirip her gün hatırlamayı garanti edebilirsiniz.


Bu konular da ilginizi çekebilir:

Anları Sayma Tekniği

Umudu Canlı Tutmak İçin 8 İpucu 

Derin Nefes Al Ve İleriye Bak 

Olumlama Nedir, Ne İşe Yarar? Örnek Olumlama Cümleleri 

4 Kişilik Gelişim Alanı Ve Günlük Yaşama Uygulanması

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Her gun bunu yapabilir miyim emin degilim keske yapabilsem ...Daha iyi ne yapabilirdim sorusuna cevap verdigimi an hayatimiz cok daha guzel olur aslinda

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. They are helpful for our daily life quality:)

   Sil
 3. Biz de eksiklikler üzerinden değil de motive edici sorulara odaklanmayı öneririz. Teşekkürler güzel bilgilendirme için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim canım beğenmene sevindim, hala kendim de kendimi eğitiyorum bu konularda daha kaliteli bir yaşam için:)

   Sil
 4. yapmam lazım, kesinlikle.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski