Muttertag - Anneler Günü - Kitap Tavsiyesi

kitap-yorumu

 

Bir kız, kullanılmayan bir fabrikanın evinde yarı çürümüş bir ceset bulur. Dedektif Baş Müfettiş Pia Sander ve K11'den meslektaşlarının öğrendiği üzere, tesisin eski operatörü Theodor Reifenrath cesedin kimliğidir. Bahçede ağlayan köpeği duyunca,  köpek kulübesinin altında korkunç bir keşif yaparrlar: Zincirlenmiş ve köpek kulübesine kapatılmış açlıktan ölmek üzere olan köpeğin yanında, insan kemikleri dağılmış durumdadır. Adli tıp araştırması giderek daha korkunç ayrıntıları ortaya çıkarır. Reifenrath, karısı Rita yirmi yıl önce intihar ettiğinden beri tek başına yaayan yaşlı bir adamdı. Köydeki hiç kimse onun bir seri katil olduğuna inanamaz. Karı koca yıllar boyunca birçok çocuğa bakıcı ailelik yapmıştır.
Küçükken ailenin yanında kalan bir kadın daha ortadan kaybolur ve Pia hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlar. Bulmacayı zamanında çözebilir ve daha fazla insan ölmeden canavarı durdurabilir mi?

Nele Neuhaus Kimdir?


 

Nele Neuhaus, arkadaşımın geçen yıldan beri ısrarla tavsiye ettiği bir yazardı. Nihayet bu yılın başlarında okuma imkanım oldu. Kitabın sonuna kadar beni merakta bıraktığı için de favori yazarlarımdan biri olmaya aday kendisi:)

Yazar 1967'de Almanya'da dünyaya gelmiş. Hukuk, tarih ve Germanistik okurken eğitimini yarıda bırakıp bir reklam ajansında çalışmaya başlamış ve evlenmiş. Ancak bu evlilik boşanmayla sonuçlanmış. 2005'te ilk kitabı Unter Haie (Köpekbalıkları arasında) tüm masraflarını ödeyerek kendi çıkarmış. Kitabın başarısı üzerine bu kez ikinci kitabını yazması için teklifler gelmeye başlamış. Almanya'nın en büyük yayıncılarından biri olan Ullstein Verlag'ın da dikkatini çekince kitaplar arka arkaya gelmiş. Bugün Nele Neuhaus, kitapları çok satılan bir cinayet romanı yazarı. 

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

Paulo Coekho- The Valkyries

Auris2 

Selfies

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski