Die Frequenz Des Todes - Auris 2

Vincetn Kliesch
Herkese merhaba!  Daha önce hatırlarsanız Vincent Kliesch'den Auris serisinin 1. kitabını tavsiye etmiş ve heyecanla diğer iki kitabı beklediğimi belirtmiştim. İkinci kitabı okudum ancak üçüncü henüz yeni çıktığı için bulamadım maalesef. 

 
İkinci kitap aslında ilkinin bıraktığı yerden devam ediyor. Başrollerde yine tutuklu polis Hegel ile radyo programcısı Jula var. Bir kadın polisi arar ve bebeğinin kaçırıldığını ihbar eder ancak adres ve kimlik bildiremeden telefon kapanır. Polis Berlin'in ortasında gerçekleşen bu olayda bir türlü adresi teşhis edemeyince, hala hapishanede olan Hegel' e başvurmak zorunda kalır. Tabii o da radyocu Jula'yı bu korkunç olayı çözmek için maceranın içine sürükler. Artık ilk kitaptaki gibi dost değildirler çünkü Jula, Hegel'in masumiyetinden şüpheye düşmüştür. Doğrusu Hegel de çok esrarengiz bir adam tam kitap tarzına yaraşır cinsten:)
İlk kitap bende tokat etkisi yapmıştı. Yazarı tanımadığım için kitabın bende yaratacağı şok etkisi daha büyük oldu. İkinci kitaba gelene kadar birkaç daha eski kitabını da okuyunca artık daha bir hazırlıklıydım. Vincent Kliesch'i gerilim, cinayet tarzını sevenler keyifle okuyacaktır. 
İlk kitabı okuduysanız Jula'nın gizli haber kaynağı olan Hacker dikkatinizi çekmiştir. Jula bu kişiyi tanımamakta ve sadece darknet aracılığıyla iletişim kurmaktadır. Üçüncü kitapta sanırım tanışacaklar. O kısmı da çok merak ediyorum şimdiden:)


Okuduğum diğer Vincent Kliesch kitapları

Auris

Üçleme:

Die Reinheit Des Todes

Der Todes Zauberer

Der Prophet Des Todes

 


 

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.


 1. Çevirenleri varsa eğer ben de okumak isterdim Deryacığım. Sen bu kadar beğendiysen mutlaka güzeldir. Emeğine yüreğine sağlık 😊🌺🤚

  YanıtlaSil
 2. ilk kez sende gördüm bu kitabi kısa zamanda alıp şans vereceğim.

  YanıtlaSil
 3. bende şimdi 3. kitabı merak ettim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de merak ediyorum bulamadim daha ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski