Lazer Epilasyonun Avantajlarını Siz De Yaşayın

 

Yaz sıcaklarını yaşarken, özellikle kadınların yakından ilgilendiren istenmeyen tüyler konusu gündeme geliyor. Epilasyon sadece yaz aylarında çok popüler bir konu değildir ama en çok da giyilen giysiler yüzünden bu mevsimde su yüzüne çıkar.

 Bacaklarda, kollarda, bikini çizgisinde sinir bozucu tüylerden kurtulmanın sayısız yolu vardır. Ancak lazer epilasyon hala en etkili olanıdır. Uzun vadede tüylerden kurtulmak ve lazer epilasyonun avantajlarından faydalanmak istiyorsanız bu yazı tam size göre!

Bugünkü yazımızda Eskişehir’de bulunan Este Lorien Güzellik Stüdyosu’nun sahibi ve Güzellik Uzmanı Sn. Ahu Demirbağ’ın bilgilerinden faydalandık.

Lazerle yapılan epilasyonda kıl köklerinin tamamen yok edilmesi herhalde en büyük tercih nedeni. Kısa bir süre, seanslar bitene kadar yapacağınız fedakarlık sizi ömür boyu rahat ettirecek. Buna değmez mi? 

eskisehir-este-lorien-güzellik-merkezi

 

Lazer epilasyonun avantajları

 

Lazer epilasyonun en büyük avantajı, kalıcı bir epilasyon şekli olmasıdır. Ağda, tıraş bıçağı veya kremle ebediyyen vedalaşmanızı sağlar.

Lazer epilasyon vücudun her bölgesine uygulanabilir. Gelişen teknolojiye uygun olarak üretilen cihazlarla eskiye göre daha az ağrılı geçen seanslar, cildi de eskiye göre minimum oranda kızartmaktadır. Soğutucu alet uçları, seans sırasında özellikle rahatlatıcı etkenlerden biridir.

Lazer epilasyon seansı nasıl geçer? Ağrı olur mu?

 

Lazer epilasyon, mutlaka alanında uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Seanstan bir gün önce, lazer epilasyon uygulanacak bölge iyice tıraş edilir. Seans öncesi de dezenfekte edilir ve kayganlık sağlayıcı jel sürülür. Seans sırasında soğutucu başlıklar, cildi soğutarak ağrıyı hafifletir.

Bir miktar ağrı hissedilse de, eski yıllara oranla modern ekipman ve uygulamalarla çok daha hafif olur.

 

Cilt yazın çok daha fazla güneş ışığına maruz kaldığı ve daha hassas olabileceği için seanslara kış aylarında başlamak önerilir. Ancak epilasyon sonrası belirli bir süre uzun kıyafetlerle bacak bölgesi veya diğer epilasyon yapılmış bölgeler korunursa sorun yaşanmaz. Bu konuda güzellik uzmanı sizi bilgilendirecektir.

 Yanlış lazer epilasyon genellikle yanıklara ve yara izlerine neden olduğu için stüdyonun seçimi de özellikle önemlidir. Seanslara başlamadan önce en önemli şey detaylı bir konsültasyondur!

Lazer Epilasyon İçin Kaç Seans Gerekmektedir?

 

Lazer Epilasyonun tamamen sonuç verebilmesi için birkaç seans gerekecektir. Bir seansta tüylerin ortalama olarak %20-30 oranı alınabilirken, o arada başka tüyler uzayacağı için diğer seanslarda da bu tüyler alınır. Tahmini olarak 6-8 kez seansları tekrarlamak gerekir.

Tatile çıkma planınız varsa güzellik uzmanıyla konuşup, yeterince iyileşme süresi olacak kadar erken başlanılmalıdır.

Unutulmaması gereken bir detay da, beyazlaşan tüylerde melanin yani saça rengini veren madde olmayınca lazer uygulamasının saç kökünü bulması mümkün olmuyor.

 

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

 

Lazer epilasyonun bilinen bir sağlık zararı yoktur. Ancak seans sonrası ciltte kızarma görülebilirken, kısa süre sonra bunlar iyileşir.

Hamilelere genellikle önerilmemektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 


·         Epilasyon seanslarınız başlamadan 6 hafta kadar önce güneşe çıkmamalı ve solaryuma gitmemelisiniz.

·         24 saat öncesinde sauna veya yüzme havuzu ve jakuziye girmeyin. Cilt klordan dolayı hassas olacağı için epilasyon sırasında tahriş olabilir.

·         Ayrıca 4-6 hafta kadar ağda uygulamayın, sadece istenmeyen tüyleri tıraş edin. Seanstan 1-2 gün öncesinde de lazer uygulanacak bölgenin tıraş edilmesi önemlidir.

·         Bronzlaştırıcı veya cilt rengini açıcı kremler kullanmamaya özen gösterin.

·         Cildinizi ışığa duyarlı yapacak ilaçlar kullanıyorsanız bunlara ara verin.

·         Tüylerin alınacağı bölgeye seans gününde deodorant, parfüm ve makyaj uygulamayın.

 

Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 


·         Lazer epilasyon sonrası ilk 24 saat sauna, yüzme havuzu, jakuzi kullanmayın.

·         Ağrı ve kızarıklık olan bölgelere soğuk kompres yapın. Bunun için soğutulmuş havlu veya hazır soğuk paketler kullanılabilir.

·         Duş yapmak için birkaç gün bekleyin. Ancak bir süre parfümlü sabun veya duş jellerinden kaçının.

·         Çok sıcak suyla yıkanmayın.

·         Eğer yüz tüyleriniz alınmışsa bir süre maske veya peeling  uygulamayın ve cildinizi keselemeyin.

·         Koltukaltına ve çevresine uygulanan bölgelere parfümlü ürünler kullanmaktan kaçının.

·         Mutlaka güneş korumalı kremler kullanın.

·         Uzayan tüyleri iki seans arası almaktan kaçının. Seans öncesi ise sadece tıraş edin.

Bu önlemleri birkaç gün uygularsanız sorun yaşamazsınız. Genel olarak kızarıklıklar da 2 gün içinde geçmiş olur.

Lazer Epilasyon Fiyatları Nasıldır?

 

Lazer epilasyon fiyatları kişiyle yapılacak görüşmede ihtiyacına göre belirlenir. Ancak genel olarak bilgi almak için Este Lorien Eskişehir lazer epilasyon https://www.estelorien.com.tr/lazer-epilasyon/ sayfasına bakabilir, gerek uygulamalar gerekse  Eskişehir lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Ömür Boyu Kalıcı Olur Mu?

 

Lazer epilasyon ile yokedilen tüylerin, ömür boyu uzamaması beklenir. Ancak beyaz olduğu için alınamayan tüyler olabilir. Menopoz, hamilelik, hormon değişimleri sonrası aktif hale gelip uzayan tüyler olabilir. Bu durumda o tüyler ilave seanslarla alınabilir.

Este Lorien Güzellik Stüdyosu’ndan Ahu hanıma verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.

 Bu yayınlar da ilginizi çekebilir:

Güzellik Mi, Cinayet Mi? Adrenochrom Çılgınlığı

Hayallerinizin Düğününü Planlamak

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. I don't think it's good for me! Hello, Derya!

    YanıtlaSil
  2. Bu aydınlatıcı bilgi için teşekkürler.Özellikle epilasyon sonrası cilt bakımı önerilerini dikkate alacağım :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski