Güzellik Mi, Cinayet Mi? Adrenochrom Çılgınlığı


Geçtiğimiz kış Almanya' da ünlü bir şarkıcı olan Xavier Naidoo skandal yaratan bir komplo teorisi ortaya attı. Kozmetik dünyasında zenginler ve ünlü sanatçılar tarafından güzellik ve gençlik iksiri olarak kullanılan Adrenochrom maddesinin üretimi için çocukların tutsak tutulup, hatta öldürüldüğünü gözyaşları içinde anlattı. Çocukların yer altında tutulduğunu ve vücutlarından adrenochrom maddesi alındığını iddia eden Naidoo' ya basın tarafından deli muamelesi yapıldı. Merak edip araştırdığımda, internette yıllardır bu tarz teorilerin dolaştığını dehşet içinde farkettim.
En son da beni dehşete düşüren filmlerini yıllardır severek izlediğim ve hiç ama hiç böyle bir açıklama beklemediğim bir insan, Sandra Bullock genç kalma sırrının Kore' li çocukların sünnet derisinden elde edilen bir maddenin enjekte edilmesine borçlu olduğunu açıkladı.

adrenochrom

Komplo teorileri ne dereceye kadar doğru kanıtlanmadan bilemeyiz ama gerçek olan şu ki, adrenochrom maddesi kozmetik dünyasının ağzını yıllardır sulandırıyor.
İnsanların ve özellikle de göz önünde olan insanların güzellik ve gençlik tutkusu çoktandır çığırından çıkmış durumda. Gereksiz estetik ameliyatlar, oralarına buralarına iğne batırmalar, garip yöntemlere başvurmalar... Üstelik başvurdukları bu yöntemler, kimi zaman da öldürücü bile olabiliyor.
Sırıtarak güzellik sırrını anlatan Sandra Bullock yanımda olsa, herhalde boğazını sıkardım. Bu güzellik uğruna herşeyi yapanlara söylemek istediğm tek şey var: Siz çıldırdınız mı? Gerçekten ne yaptığınızın farkında mısınız? Yaşadığımız günü bile canlı tamamlayıp tamamlamayacağımız belli değilken bu neyin hırsı?
Bu konu beni öğrendiğimden beri meşgul ediyor. Duyarlı her insanı da meşgul etmesi gerektiğini düşünüyorum. Belki de üzerimize salgın hastalıkların, felaketlerin gelmesi tesadüf değildir. Çivimiz çoktan çıktı insanlık olarak :(

adrenochrom und sandra bullock


Adrenochrom Nedir?

Adrenokrom, adrenalinin metabolik bir ürünüdür ve cilt pigmentinin (melanositler) oluşumunda rol oynar. 1952'de klinik çalışmalar sırasında şizofreni ve tedavisini anlamak için araştırılmıştır. Aminokromların kimyasal grubuna aittir ve benzer özelliklere sahip adrenolutin ile ilgilidir.
1950'lerin başında, akıl hastalığını tedavi etmek için çeşitli yöntemler araştırıldı. A. Hoffer ve H. Osmond  1940'larda keşfedilen vücudun kendi adrenokromunun şizofrenik kişiliklerin “hayal gücünü” körüklediğini ve böylece klinik tabloya önemli ölçüde katkıda bulunduğunu varsaydı.  Bu hipoteze, mevcut ve tanınan dopamin hipotezini genişletmesi ve yeni tedavi yöntemlerine yol açması gereken adrenoküler hipotez olarak bahsetmişlerdir.

Adrenokromun halüsinojenik etkileri, şizofrenik kişiliklerin tedavisi için vücudun adrenokrom evindeki müdahalelere yönelik çalışmaları sırasında da keşfedilmiştir. Bu etki, güçlü olmasa da LSD ve meskalin ile çok benzer görünüyordu. Hoffer ve Osmond daha sonra LSD ve meskalinin vücudun adrenoküler üretimini uyaracağını ve bu nedenle sadece halüsinojenik etkilerinden sorumlu olacağını varsaydı. 1967'de halüsinojenik etkiler üzerine yaptıkları çalışmaları “Halüsinojenler” adlı ortak ders kitaplarında anlattılar.

Adrenoküler hipotez, aminokrom hipotezinde daha da geliştirildi ve Hoffer ve Osmond'un görüşüne göre, şizofreninin gelişimindeki biyokimyasal süreçleri en iyi tanımlayan Cadet ve Lohr, 1987'de de aynı sonuca vardı.

Oluşumu

Adrenokrom, adrenalinin oksidasyonu ile insan vücudunda ve havada küçük miktarlarda üretilir. Süperoksit anyonları vücutta oluşur ve süperoksit dismutaz enzimi tarafından önlenebilir. Havaya maruz kaldığında, adrenokrom uygun şekilde depolanmazsa hızla diğer maddelere ayrılır. Vücutta glutatyon-S-transferaz enzimi tarafından glutatyon ile konjuge edilir ve parçalanır.

Adrenalin içeren göz damlası ile uzun süreli tedavi, korneada koyu renkli adrenokrom birikintileri ile sonuçlanabilir. (Wikipedia' dan çeviridir)

Çin Ve Korona Salgınındaki Sorumluluğu

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu ne biçim şey böyle. İnsan, insanın kötülük potansiyeline hayret ediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de hayret ediyorum insanlığın içindeki kötülüğe.

   Sil
 2. Ben de yeni bir sanatçı yaptırdığını söylemiş öyle duydum. Ne fena. Genç-güzel görünmek kim istemez ama yolu bu mu olmalı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes yaşlanıp ölecek, değer mi bunlara?

   Sil
 3. hiç duymamıştım bunu komplo teorisi olabilir tabi ama Sandra bullock'a çok şaştım.. hadi o neyse zaten yapılan bir işlem ya cinsel iktidar veya güzellik için köpekbalığı kaplan gergedan gibi nadir hayvanların öldürülmesi nedir peki :-(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsi korkunç. Adrenochron konusu Almanyada da çok tartışıldı bir sürü yazï okudum bununla ilgili. İnsan bir gerçeklik payı da vardır diyor. Hatta rus bir kadının ismi zikrediliyor çetebaşı diye. Bulurlar umarım.

   Sil
 4. İnsan ne kadar vahşi, kendi nesline bile düşman:(

  YanıtlaSil
 5. Millet gerçekten kafayı yedi. İnsanlık dışı, mide bulandırıcı. Allah'ım sonumuzu hayretsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şaşırıp dehşete düşmemek mümkün değil ☹️

   Sil
 6. Sandra'yı severdim ancak bu açıklamadan sonra gözümden düştü...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de ☹️. Oysa çok sevdiğim oyunculardandı.

   Sil
Daha yeni Daha eski