The Tinder Swindler - Dikkat Dolandırıcı Alarmı !!!

 Herkese merhaba! Henüz Netflix'e yeni gelmiş olan çok ilginç bir belgesel film izledim. The Tinder Swindler. Kadınları ağına düşürüp paralarını alan bir dolandırıcı ile ilgili.Tinder Nedir?

Tinder, insanların birbiriyle tanışıp buluşmasını sağlayan bir flört uygulaması. Burada bir profil açıp özelliklerinizi, hobilerinizi v.s. giriyor ve size en uygun olan kişilerle iletişime geçiyorsunuz. Doğrusu bu tarz uygulamaları tehlikeli buluyorum. Dünyada milyonlarca kullanıcısı olsa da, dikkatli kullanmak gerekir. Özellikle de para kaptırmak veya o kişi için borca girmek hayatınızı mahvedebilir. 


Gelelim belgeselin konusunaBirçok Tinder kullanıcısı, flört platformunda gerçek aşklarını bulduğunu iddia ediyor. Ama bazen büyük bir dolandırıcılık kurbanı da olabiliyorlar, tıpkı Tinder'da yakışıklı bir milyarderle eşleştiğinde inanan Cecilie'nin durumunda olduğu gibi. 

Kendini büyük bir mücevher firmasının CEO'su ve varisi olarak tanıtan Simon Leviev ile tanıştığında herşey mükemmel görünür. Pahalı jetlerde seyahatler, ünlü otellerde konaklamalar. Ancak bir süre sonra Leviev tehlike altında olduğunu iddia edip Cecilie'den para ister. İstediği para miktarlarını bulabilmek için birçok yerden kredi alan Cecilie, Simon'un ağına düşen tek kadın değildir.

Ne yazık ki dünyada birçok kadını dolandıran ve bu konuda mesajlaşma kayıtları bulunmasına rağmen. Simon Leviev veya gerçek adıyla Shimon Hayut, kendi adına bir hesap trafiği olmadığı için bu suçtan yargılanamıyor. İsrail hükümeti tarafından pasaport sahteciliğinden bir süre hapis yatsa da ne yazık ki aynı hayata devam ediyormuş. Umarım kadınlar bu belgeseli izler de artık daha fazla ağına düşmezler.

Evde gençler varsa izletmekte fayda var uyarıcı olması açısından. Artık bu uygulamalar her telefonda olduğu için dikkatli olmalarını ancak böyle sağlayabiliriz belki. Anlatınca hafife alıyorlar çünkü:(

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Narcos Mexico- 3. Sezon

Münih-Savaş Yaklaşıyor

Don't Look Up

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Dolandırıcılığı geçtim karşıdaki insan cani ya da sapık da olabilir. Nasıl güveniyorlar, ilginç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet herşey mümkün sanal ortamdaki tanışıklıklara daha da şüpheyle bakmak gerekir. Zaten bu kadar zengin bir adam flört uygulamasında mı kendine eş arar? O nokta bile şüphe uyandırmalı.

   Sil
 2. Bunun fotoğrafını twitterda görüp reklam sanmıştım. Okumamış hiç ne diye:(((( Bazen önümüze bir sürü reklam düşüyor ya.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski