Narcos Mexico - 3. Sezon

 Tüm Narcos sezonlarını eşimle izlemiştik ve son sezonun da gelmesini sabırsızlıkla bekledik. Aslında 5 Kasım'da Netflix'e gelir gelmez izledik ama yazmaya yeni zaman bulabildim. Bu sezonda eskiden tanıdığımız yüzler ve biraz da geri dönüşler var. Daha önce izlediğimiz bazı olayların perde arkası veya olaylarla ilgili farklı yönlerden bir anlatım var.

Ancak her zamanki gibi akıcı ve kendini izlettiren bir sezon oldu. Narcos Mexico 3. Sezon Hakkında

Başlangıçta sadece Kolombiya'da geçen “Narcos”un devamı olarak düşünülen “Narcos: Mexico” bağımsız ve başarılı bir diziye dönüşmüş. Bu, Diego Luna'nın Netflix yapımında canlandırılan Miguel Ángel Félix Gallardo'nun hayatından gerçek kesitlerin kullanılmasıyla da bağlantılı bir başarı. Gallardo 1989'da 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve hala hapiste.

Méndez, ahlaki bir ikilemi olan bir Juarez polisi olan Victor Tapia'yı canlandırıyor. Dahil olma konusundaki çekincelerine rağmen, bir dizi acımasız cinayeti çözmeye çalışır ve kendini tehlikeli bir uyuşturucu çetesinin içinde bulur. Oyuncuyu dizide oldukça başarılı buldum.

Mütevazi görünen ama her zaman diğerlerinden bir adım önde olan bağımsız uyuşturucu kaçakçısı Ismael "El Mayo" Zambada'yı yakından tanıyoruz.

Arellano ailesine ek olarak, 3. sezon iki uyuşturucu lorduna odaklanıyor: Amado Carillo Fuentes (José María Yazpikund tarafından canlandırılıyor) ve El Chapo olarak bilinen Joaquín Guzmán Loera (Alejandro Edda tarafından canlandırılıyor). Ek olarak, iki kurgusal karakter, uyuşturucuyla mücadele ajansı DEA'nın ABD'li araştırmacısı Walt Breslin (Scoot McNairy tarafından canlandırılıyor) ve gazeteci Andrea Nuñez (Luisa Rubino tarafından canlandırılıyor) bizi tehlikeli işlerinin perde arkasına götürüyor.Bad Bunny, Ramon Arellano Felix'in “Narco Juniors” adlı çetesinin bir üyesi olan Arturo “Kitty” Paez rolünü üstleniyor - üst sosyeteden zengin, iyi bağlantıları olan çocuklar.

Ayrıca üçüncü sezonda: Ramon Salgado rolünde Alejandro Furth, Alex Hodoyan rolünde Lorenzo Ferro, General Rebollo rolünde José Zúñiga, Arturo Beltran Leyva rolünde Diego Calva, Dani rolünde Kristen Lee Gutoskie, Steve Sheridan rolünde Beau Mirchoff, Marta rolünde Yessica Borroto, Damayanti Quintanar Hortencia rolünde, Manuel Uriza Carlos Hank Gonzalez rolünde ve Markin López Rogelio rolünde.

“Narcos: Mexico” üçüncü sezonda nasıl devam ediyor?

Netflix dizisi hala günümüze kadar gelebilmekte ve Meksika kartellerinin hikayesini anlatabilmektedir. Ne yazık ki, Meksika uyuşturucu savaşı hala geçmişte kalmış değil. Güçlü Guadalajara karteli, Gallardo hapsedildikten sonra etkisinin bir kısmını kaybetti ve karteller arasındaki rekabet anlaşmazlıkları, nihayetinde Federación'un, bazıları bugüne kadar aktif olan birkaç küçük gruba ayrılmasıyla sonuçlandı: Sinaloa karteli, golf  Karteli, Tijuana Karteli ve Juárez Karteli.

Ülkede paranın cazibesine kapılacak kadar yoksul insanlar ve kazandıklarından vazgeçmek istemeyen uyuşturucu baronları oldukça bu hikaye sürüp gidecek gibi görünüyor. Bizim keyifli bir dizi olarak izlediklerimiz gerçekte yaşanan korkunç olaylar aslında.

Narcos 1. Sezon

Narcos 2.3. Sezon

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. İlk sezonunu finale kadar sıkılmadan izlemiştim. Escobar'ın yakalanış sahneleri o çatılardaki kovalamaca vs. çok heyecanlıydı. Sonrakilere bakmak istemedim. Yazdığın gibi o kadar korkunç şeyler yapıyorlar ki o çeteler, tüylerim ürperiyordu. Diziden en unutamadığım şey bu uyuşturucu baronlarının evlerinin içinde polisten saklanmak için yaptırdıkları gizli bölmeler oldu. Hiç unutamıyorum. Acımasızlıklarını da. Bir de aslında alayı çok cahil ve aptal. Yani uyuşturucu parasıyla mülti milyoner olmayı akıllılık sanıyorlar belki ama o parayı yiyecek ömürleri asla olmayacak, sonları ya hapis, ya polis tarafından veya rakipleri tarafından delik deşik edilmek. Bu kadar uğraşacaklarına simit satıp onurlu yaşasalar daha iyi ama onu akıl edecek akılları yok çünkü çoğu eğitimsiz. İlkokuldan ya da liseden terk. Bu aralar genellikle içimi açacak şeyler arıyorum Deryacığım. Virgin River gibi. En son Brooke Shileds'in Benim Güzel Noel Şatom'u izledim, hoş bir seyirlikti. Noel temalı romantik komedileri çok seviyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İlk sezon en güzeldi bence de . Diziyi oldukça usta hazırlamışlar Netflix bu konuda oldukça iyi. Ben de romantik komedi çok severim. Bu hafta Karya ile izledik birkaç tane topluca bir yazıda yazmayı düşündüm onları da öneri olarak:)

      Sil
Daha yeni Daha eski