School of Rock - Film Tavsiyesi

Yaz tatili sürerken evdeki gençlerle ne izleyelim veya onlarane tavsiye edelim diye düşünüyorsanız, bugün size harika bir film tavsiyem olacak. İçinde komedi, müzik gençlerin seveceği hemen herşey var.Kısaca School of Rock Filminin Özeti

 Dewey Finn (Jack Black), Battle of the Bands yarışmasındaki büyük bir performanstan önce rock grubundan atılır. Ayrıca giderek artan borçlar ve depresyondan muzdariptir. Hâlâ iyi arkadaşı Ned'in (Mike White) yanında bedava kalsa da, Ned'in nişanlısı (Sarah Silvermann) hiçbir işe yaramazın taşınmasını istiyor. Böyle devam edemez, orası kesindir.

Bir gün özel bir okulun müdürü Ned'i arar. Dewey telefona cevap verir ve Ned gibi davranır. Arkadaşının yerine bir okulda öğretmen olarak iş bulur. Kısa süre sonra sınıfındaki çocukların müzik yeteneğine sahip olduğunu fark eder. Bu yüzden müfredatı boşverip  çocukları "Battle of Bands" yarışmasına hazırlar. Bu okuldaki herkesi memnun etmeyebilir ama öğrenciler çok geçmeden şevkle çalışmaya başlarlar...

Gerçek yaşamda da Jack Black ile yakın arkadaş olan Mike White, filmin senaryosunu da yazmış. Jack Black en iyi komedi oyuncusu dalında Golden Globe' a aday gösterilmiş. Film MTV Movie Award ödülünü kazanmış. Ayrıca filmdeki şarkılar Atlantic Records tarafından albüm haline getirilmiş. 

En iyi albüm ödülünü de kılpayı Chicago filmine kaptırmış.

Film bence klasikler arasına girdi. Rock müzik ve komedi severler keyifle izleyecektir.

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Deepwater Horizon

The Trial of The Chicago

Operation Finale

Feel The Beat

Cats

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Keyifli bir filme benziyor. Tavsiyeniz için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. eski film ivit deli film :)

  YanıtlaSil
 3. Bu ara dramdan kaçar oldum. Bakılabilir bu filme. Sağol

  YanıtlaSil
 4. Başroldeki oyuncuyu severim. Teşekkürler canım.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski