Deepwater Horizon - Film Tavsiyesi

Deepwater Horizon - Film Tavsiyesi

 

2010 yılında, Deepwater Horizon petrol sondaj kulesi yeni bir rekor kırmanın eşiğindedir. ABD kıyılarından 70 kilometre uzaklıktaki Meksika Körfezi'nden 100 milyon varilden fazla petrol çıkarılacaktır. İki baş teknisyen Mike Williams (Mark Wahlberg) ve Jimmy Harrell (Kurt Russell) 'dan oluşan ekip, prodüksiyonu hazırlamakla görevlendirilmiştir, ancak bir test, sondaj deliği üzerindeki baskının çok yüksek olduğunu gösterir. Buna rağmen BP firmasının yetkilisi işe bir an önce başlamak için testi yok sayar. John Malkovich çok beğendiğim ancak bazı rollerde sinir olduğum bir oyuncudur. Tabii bu da onun ustalığını gösteriyor. Bu filmde de zaman zaman boğazını sıkmak istemedim desem yalan olur.

Gişe rekorları kıran rejisör Peter Berg, felaket bir "patlama" nın meydana geldiği, ardından gaz ve petrolün kontrolsüz bir şekilde ve muazzam bir basınç altında yüzeye fırladığı bir petrol platformundaki son, önemli saatleri ustaca filme aktarmış. Aksiyon draması tarzı film, kaçınılmaz olanı engellemeye çalışırken hayatlarını riske atan insanların sürükleyici hikayesini anlatıyor.

Deepwater Horizon - Film Tavsiyesi

Deepwater Horizont'un başlıca rollerinde Mark Wahlberg, Kate Hudson, Dylan O'Brien, Kurt Russel ve John Malkovich gibi usta oyuncular var. Çok sevdiğim oyuncu Goldie Hawn'ın kızı olan Kate Hudson, filmde üvey babası Kurt Russel ile oynamış. Genelde oyuncuları başarılı buldum. Filmi ikinci izleyişimdi her ikisinde de felaketin boyutu beni dehşete düşürdü. 11 insan bu felakette yaşamını yitirdi ve tahmin edeceğiniz gibi hiç biri BP ekibinden değildi çünkü test sonucunu yok sayıp çalışanlara baskı yapmalarına ve felakete neden olmalarına rağmen kurtarma botlarına ilk binenler de onlar oldu.

Zaten son yıllarda hep bu petroldü, altındı diğer madenlerdi aramanın dünyaya verdiği zarar aklımı çok kurcalıyor. Onların yer altında olmasının dünyanın işleyişinde mutlaka bir rolü vardır. İşte biz insanlar herşeyi tükettiğimiz gibi yeraltı kaynaklarını da sorumsuzca tüketiyor ve dünyamızı mahvediyoruz. Bu filmde anlatılan ve gerçekte de yaşanmış bu olay da bunun kanıtlarından biri. Doğal felaketlerin, depremlerin, su baskınlarının olmasına çok da şaşırmamak gerekir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

The Professor And The Madman

Wonder

Entebbe'de 7 Gün

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu günlerde o kadar çok film izliyoruz ki Horizon filmini de not aldım canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes eve kapanmışken mecburen izleniyor:)

   Sil
 2. Hadi bakalım bunu da ekledim listeye ne zaman izlerim bilmem ama :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski