Korona Wuhan' da Başlamadı Mı?

Korona Wuhan"da Başlamadı Mı?

 

Çin medyası sistemli bir şekilde Korona salgınının Wuhan'dan çıktığını unutturmaya çalışıyor. Medyada geçen haberlere göre ülkeye Almanya'dan gelen donmuş domuz etlerinde virüs tesbit edilmiş. Şimdi virüsün bu şekilde ülkeye girmiş olabileceğini iddia ediyorlar.

Tüm bu iddialara karşılık Dünya Sağlık Örgütü incelemelerde bulunmak üzere bir heyeti Wuhan'a göndermeye karar vermiş. 

Bildiğiniz gibi vahşi hayvan pazarlarında virüsün hızla yayıldığı öne sürülüyordu. Hatta Çin hükümeti vahşi hayvan pazarlarına büyük yasaklar getirmişti. Bence iyi de oldu. İnternette izlediğimiz o pazarların görüntüsü bir felaketti.

Altından neler çıkacak bilmiyorum ama şimdi bu suçlamalarla uğraşmaktan daha büyük derdi yok mu dünyanın, siz ne dersiniz? Sonuçta bu illet bir yerden çıktı ve artık bir şekilde durdurulması gerekiyor.

Korona Salgını Sonrası Yaşamla İlgili 4 Farklı Senaryo

Korona Biyolojik Bir Silah Mı, Sıradan Bir Salgın Mı?

Grip Aşısı Olun Ama Aşı Yok Ve İkinci Lockdown

İsveç'in Korona Salgınına Daha İyi Hakim Olmasının 3 Nedeni

Çin Ve Korona Salgınındaki Sorumluluğu

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Şundan olabilir mi acaba? Çin'de bu hastalık bitti ama diğer ülkeler cayır cayır yanıyor salgınla. Adamlar demiştir ,bu iş bizden çıkmadı galiba..Biz de sönüp onlar da devam ettiğine göre.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üstünü kapatmaya çalışıyorlar, kim yapmıyor ki? Onlarda azalmasının nedeni, insanlık dışı katı önlemler almaları. Belki de gerekliydi hastalığın bitmesi için ama bazı yapılanları da şaşkınlıkla izledim:)

   Sil
 2. Bugüne kadar okuduklarım, dinlediklerim, izlediklerim çerçevesinde malum virüsün Wuhan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bana göre bu virüs insan marifetiyle üretilmiş ancak bir kaza eseri laboratuvardan dışarı sızmış olmalı. Bildiğim kadarıyla sözü edilen laboratuvarın sahibi de batı kaynaklı küresel güçler. Beş yıl sonra olayın gerçek yüzü çıkar ortaya:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de bir yerden çıktı, doğal olduğunu düşünmüyorum. Gerçek ortaya çıkar mı bilmem ama bütün dünyayı meşgul etti.

   Sil
 3. Valla kimden nereden bulaştı bilmem ya canımızı okuduğu kesin. Dünya ne hale geldi. Kim derdi mart ayı öncesinde bu noktaya geleceğimizi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de öyle oldu. Hayat iyice minimumun da minimumuna indi.

   Sil
 4. valla korona nerden geldiyse bir daha gelmemek şartıyla yok olsun artık Bu arada sayfamda çok güzel verim alacağın bir etkinlik var beklerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepimizin dileği aynı. Teşekkürler davet için instagram etkinliklerine katılmıyorum çok aktif değilim orada:)

   Sil
 5. Çin'e bence dava açılması gerek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çıkarlar çakışınca kimsenin sesi çıkmıyor.

   Sil
Daha yeni Daha eski