Corona Günlüklerim: Avusturya 3. Lockdown'a Mı Gidiyor?

 

Corona Günlüklerim: Avusturya 3. Lockdown'a Mı Gidiyor?

Herkese merhaba. Uzun zamandır corona günlüklerim veya iç dökmesi yazısı yazmadım. İçimden de gelmiyordu pek. Ancak taslaklardaki yazıları düzenleyip yayınlıyorum yıl sonu temizliği olarak:) 2. lockdown dönemine girdik çıktık bu arada. Okullar iki haftadır açık ama haftaya yine Noel tatiline girecek. 

2. dönemi daha depresyonda gibi geçirdik. Çocuklar ilk zaman olduğu kadar istekli değildi homeschooling olayına. Ama yine de düzeni bozmamaya çalıştım. İkisi de bu yıl ilkokul 4 ve ortaeğitim 4'ü bitirecekleri için kritik yıldalar. Karya iyi de Ada'nın durumu kritik. Tüm notlarının 1 veya 2 olması gerekiyor yoksa devam edeceği okullarda 3 ve üzeri olan notlardaki ana dersler (Matematik, Almanca, İngilizce) sınava girmesi gerekecek. Almanca ve İngilizce' si 1 de Matematik şimdilik 3 gibi görünüyor. Tüm dersleri iyi olursa kurul kararıyla da geçebilir belki. Bir yandan pamdemi bunalımını yaşarken, bir yandan da hayatın normal seyrindeki bu gibi konulara kafa yoruyoruz. 

Corona Günlüklerim: Avusturya 3. Lockdown'a Mı Gidiyor?


Ben zaten yürüyüş hariç hep evdeyim. Alışverişi eşim yapıyor ben de mecbur kalmadıkça bir yere gitmiyorum. Ama evi çok seven bir insan olmama rağmen, bu zorunluluk durumu artık pek bir tatsız olmaya başladı. Üstüne bir de kış karamsarlığı eklenince halimi tahmin edersiniz. Bir ara kar yağdı Karya çok sevindi ama birkaç gün sürdü.

Şimdi de Noel tatili sırasında 3. lockdown kararının açıklanması bekleniyormuş. Günlük 9binlerde olan hasta sayısı 2-3 bin civarına indi ama bu yeterli değilmiş binin altına inmesi gerekiyormuş. Okulların açılması uzayabilir ve işyerleri yeniden kapanabilirmiş. Tabii bu ikide bir lockdown olma durumu ekonomiyi de epeyce bozdu. İşsizlik had safhada, küçük işletmeler bir bir kapanıyor.

Bu arada aşı olacak mıyız henüz kararsızız. Mecburi mi olacak onu da bilmiyoruz.

Güzel şeyler yazmak istiyorum artık günlüklere...

Tüm corona günlüklerim yazıları için tıklayın.

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Burada bir de fiyatlar o kadar fırladı ki. Yazın indirimden 35 liraya ayçiçek yağı alıyordum şimdi 50 lira. Şaka gibi.

  Bilgiç'in üniversite sınav senesi, bilgisayar başında oyunlarıyla sohbetlerinin arkasında açık küçük bir pencereden takip ediyor! O da kalkıp başına geçerse :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanki Ada yı anlatıyorsun gibi geldi 🤣. Karya yı henüz kontrol edebiliyorum ama Ada kapısıni kapatıyor aynen dediğin gibi iki müzik bir itun bir sohbet. Öğretmeniyle konustuk birkaç kez okuldan sonra kalsın matematik çalıştırayım dedi. Bu yıl karnede 2 olmazsa bütün yaz calısıp sınava girecek yoksa. Neyse öğretmenlerin bazısı yardımcı oluyor. Yoksa evde konsantre olamayacak matematik diğer dersler gibi değil.

   Sil
  2. Oyun yazacaktım itun yazmış. Telefonun azizliği 🤷

   Sil
Daha yeni Daha eski