Corona Günlüklerim-Grip Aşısı Olun Ama Aşı Yok ve İkinci Lockdown

Corona Günlüklerim-Grip Aşısı Olun Ama Aşı Yok ve İkinci Lockdown


Bu günlerde Avusturya günlük corona hastası sayısında tavan yapmış durumda. 5000 leri geçtik. Tüm Avusturya' da korona ampulü kırmızıya döndü. Bu arada grip aşısı olun deniyor ama grip aşısı yok !!! Randevu da alsan, gittiğin zaman aşı bulunmuyor. Biz bugüne kadar hiç grip aşısı yaptırmadık, çocuklara da yaptırmadık; bu yıl da düşünmüyoruz. Korona için alınan önlemler belki gribin yayılmasını da önler diye düşünüyorum. Sonuçta hijyene dikkat edip mesafeyi korumak virüslerin de yayılmasını önleyecektir. Tabii insanlar kurallara uyarsa:(
Bu arada Ada da hastalandı. Daha önce Karya için test yapmak zorunda kaldığımızı yazmıştım. Doktorlar üşütme belirtileri ile giden hastaları kabul etmiyor çünkü. Yakınımızdaki doktorlardan birinin muayene ettiğini duyunca babası götürdü. Girişe ayrı bir bölüm yapmışlar üşütme belirtisi ile giden hastalara, önce 35 € verip hızlı test yapıyorsun, sonra doktor muayene ediyor. Eşim corona hattını ararım gerekirse teste gideriz daha iyi dedi. Sağlık kartımızla ücretsiz yapabildiğimiz teste doktor 35€ isteyince kızdı tabii ki :) Üstelik Ada' da da sadece burun tıkanıklığı, kırıklık vardı. Neyse eve geldi yine ev doktorumuzu arayıp ilaç yazdırdık.
İyileşip okula döndükten bir hafta kadar sonra ev doktorlarındaki testler de ücretsiz oldu.

Corona Günlüklerim-Grip Aşısı Olun Ama Aşı Yok ve İkinci Lockdown


Dün hükümetimiz artık başka çare göremeyip ikinci lockdown'ı duyurdu. Akşam saat 20'den sabah 6'ya kadar sokağa çıkma yasağı olacak, eğlence yerleri, restaurantlar spor salonları kapanacak. Üniversite ve liseler uzaktan eğitime geçecek, ilkokul, ortaokul ve yuvalar zurnanın zırt diyeceği yere kadar okula gitmeye devam edecek:(
Kabak tadı veren korona ne zaman bitecek bilemiyorum ama sanırım bitene kadar hepimize bir kez uğrayacak gibi :(


14 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ülke olarak geçmiş olsun. Zaten grip gibi bu illetinde herkese uğrayacağını uzmanlar söylüyor. Fakat hastalık öldürme etkisini kaybediyor. Uzmanlara göre mümkün olduğu kadar geç yakalanmak önemliymiş bu illette.

  YanıtlaSil
 2. bilgiler harika, merakla okudum lakin en ilgimi çeken şey sizin Avusturyada yaşadığınızı unuttum yada hafızamdan silinmiş :) çok ihmal etmeye başladım buraları :)

  YanıtlaSil
 3. Biz de önlemler ne zaman tekrar disipline edilecek bilmiyorum ama inanılmaz bir gevşeklik hakim. Kişisel önlemlerle ne kadar korunabileceğimizi bilmiyorum :/
  Grip aşısı biz de bugüne kadar hiç olmadık, dolayısıyla bu sene de olmayı düşünmüyorum. Hoş aşı bulabilene aşk olsun zaten...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Grip aşısını geçtim şimdi de korona aşısı olur muyuz onu düşünmeye başladık :)

   Sil
 4. Bizde de birşeyler yapmaları lâzım ama sanki korona yokmuş gibi davranırsak yok olacak sanıyoruz. Ama hes kodu istiyorlar bak. Hastaneden kaçan hasta takibi dışında ne işe yarar o hes kodu bilmem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hes kodunu ben pek anlayamadım kontrolü yapılabiliyor mu acaba:)

   Sil
 5. Biz de ölümler artıyor ama etraf çok rahat.Tek yapılan maske takmak.O da pek faydalı değil demek ki bu kadar artış olduğuna göre.Grip aşısı burda da yok.Ben hiç yaptırmadım.Annemlere 65 yaş üstü diye zatüree aşısı yapıldı.

  YanıtlaSil
 6. Benim çevremde 60 kişi falan korona oldu. Düzenli antikor testlerine devam. Dünya düzeni değiştirilmeye çalışıyor gibi me geliyor. Hastalık geçiren bu 60 kişide can kaybı yaşanmadı. Sadece 60 yaşında halamın oğlunu kaybettik. Bakalım bu işin sonu nereye varacak nerede son bulacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 60 mııı? Oldukça fazla. Biz de etrafımızda duyuyoruz her gün ama ağır atlatan veya ölen olmadı çok şükür.

   Sil
 7. Biran önce bitsin artık istiyorum. Ancak insanlar hala dikkat etmezken çok zor....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef iş insanlarda da bitiyor. Hala düğün kutlamaları gördükçe dehşete düşüyorum.

   Sil
Daha yeni Daha eski