Wonder-Julia Roberts-Film Tavsiyesi

 Wonder filmini uzun zamandır aşırı dram içerir diye izlemekten kaçındım. Ama nihayet eşimle izlemeye karar verdiğimizde, dram içeriğinin yanısıra insanın kalbini ısıtan öğelerin de olduğunu farkettik. R.J.Palacio' nun romanından sinemaya uyarlanan filmde başrolleri Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay ve Izabela Vidovic.

Wonder-Julia Roberts-Film Tavsiyesi


Wonder Filminin Özeti

Herkesin "Auggie" dediği August Pullman (Jacob Tremblay) esprili, akıllı ve sevimli, harika bir ailesi var ve doğduğundan beri dışarıda. Genetik bir kusur nedeniyle, normal okula gitmesini imkansız kılan kötü bir şekilde şekli bozulmuş bir yüzü var. Bunun yerine, annesi Isabel (Julia Roberts) tarafından evde eğitim görüyor. Ancak on yaşına geldiğinde, annesi ve babası (Owen Wilson) olağan okul faaliyetlerine katılmasına izin verip vermemeyi tartışır, bu yüzden kısa bir süre sonra Beecher Hazırlık'ta beşinci sınıfa geçer. Orada başlangıçtaki zorluklara rağmen görünüşüyle ​​uzlaşmayı öğrenir ve hızla yeni arkadaşlar edinir.

Wonder-Julia Roberts-Film Tavsiyesi


Günlük yaşamın en acımasız yerlerinden biri olduğu bilinen okul bahçesinde, yanlış marka spor ayakkabı bazen küçümseme, alay ve somut zorbalığı kışkırtmaya yetiyor. Varsayılan normdan sapan her görünüm için, her ötekilik için, hızlı bir şekilde ortalama bir takma ad alır, tacize uğrarsınız. Üstelik sadece Auggie değil, son derece normal olan ablası da okulda dışlanıyor ve zor günler geçiriyor. 

Tabii Auggie' nin hastalığı ve dışlanması; ailesinin yaşadıkları oldukça üzücü. Ancak Auggie o kadar sevimli ve akıllı bir çocuk ki, filmi izlerken ben daha çok onun olumlu yönlerine odaklandım. 

Uzun zamandır eğitimci olarak çalışmasam da, izlerken aklıma yuvada hiç bir çocuğun dışlanmaması ve kendini yalnız hissetmemesi için verdiğim çabalar aklıma geldi.

Oyuncular son derece başarılı. Julia Roberts ve Owen Wilson beğendiğim iki oyuncu. Owen Wilson' u genelde komedi filmlerinde izlemeye alıştık ama bu rol üzerinde garip durmamış:) Henüz Wonder filmini izlemediyseniz bir şans verin derim. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Orphan Black

Biohackers


26 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben de senin gibi düşünmüştüm önce, sonra sevdim izleyince. Cher'in oynadığı Maske filmini de izlemediysen öneririm. Buna göre biraz daha hüzünlü ama o da duygu sömürüsü yapmadan keyifli anlatıyordu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maskeyi yıllar önce izledim haklısın hayal meyal hatırlıyorum 😊. Genelde bu filmlerde sadece acıma duygularına yönelik çalışılıyor ama o insanların tek yönü hastalıgı değil. O açidan beğendim. Hatta çocuğu tanıdıkça filmin ilerleyen dakikalarında artık yüzüne hiç dikkat etmedim.

   Sil
 2. Julia Roberts olurda izlenmez mi? Derya hanım Wonder filmini harika özetlemişsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Julia Roberts i ben de çok beğeniyorum ☺️

   Sil
 3. Bayılarak izlemiştim bu filmi. Juliacığım biraz geri plandaydı ama olsundu ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her rolde bir denge vardı bence. Çok güzel oynadi hepsi ☺️

   Sil
 4. Evet kesilikle güzel bir filmdi.

  YanıtlaSil
 5. bayılarak seyretmiştim o kadar tatlı ve sıcacık bir filmdi :-))

  YanıtlaSil
 6. I haven't watched it for the very reasons you mentioned. Maybe I should give it a chance. Thank you for this recommendation!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İt's really not very dramatic. I think you will like it ☺️

   Sil
 7. Çok üzüldüm okurken bile. Ben annesi olsam sanırım okula göndermezdim, evde eğitimine devam ederdim çocuklar acımasız....alay edip üzmesinler diye...:( ay ne zor bir şey:( ne zor karar:( izlemek isterim kesinlikle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef okullarda hep olan bir durum 😔

   Sil
 8. Böyle filmlerin çok etkisinde kalıyorum. Daha az duygusal bir zamanım için listeye ekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok acıklı bir dram değil ben de korkmuştum ama korktuğum gibi çıkmadı ☺️

   Sil
 9. Julia Roberts'a bayılıyorum hem güzelliği hem de oyunculuğuyla kendini fazlasıyla izletiyor. Filmi izlemedim ama en kısa zamanda izleyeceğim 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de çok beğendiğim bir oyuncudur ☺️

   Sil
 10. izlememiştim bunu ben yaa kısa zamanda bakayım güzelmiş

  YanıtlaSil
 11. bakacağım bu filme güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 12. Yakın zamanda izledim filmi ben de. Zorbalık okullarda her geçen sene daha da artıyor maalesef :(

  YanıtlaSil
 13. hatırlattığın iyi oldu daha önce izlemiştim ama tekrar izlerim

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski