Biohackers - Netflix - Dizi Tavsiyesi

Eşim yazlık iznini Ağustos'ta almıştı. Tatilimizi de corona yüzünden iptal etmek zorunda kalınca evde tüm yıl boyunca izleyemediğimiz kadar dizi, film ve opera izledik. Kitaplar da eklenince taslaklarım doldu taştı. Tüm kış yazsam bitmez.

biohackers

Bio Hackers dizisini de geçtiğimiz haftalarda hemencecik izleyip bitirdik. Bloglarda Dark benzeri diye okuyunca meraklandım biohackers dizisinin konusu nedir diye, ama Dark' a da pek benzetemedim. Doğrusu onun kadar sarsıcı bir konusu da yoktu. Dark' ı izledikten sonra bir süre kendime gelemedim :) Hatta bu kış bi tur daha mı izlesem diyorum. Ama yine de biohackers dizisini beğendim. Bence tek ortak noktası ikisinin de Alman dizisi olması. Devamı da çekilecekmiş ama corona yüzünden çekimler yapılamamış. Sanırım şu an film ve dizi dünyası hep bu dertten muzdariptir.

Gelelim Biohackers dizisinin konusuna:

Tıp öğrencisi Mia, bir bioloji profesörünün yönetimindeki Üniversite' ye kaydolur. Sürekli profesörü gözlemekte ve birşeyler araştırmaktadır. Bu araştırmalarının ardında bir aile trajedisi vardır. Amacına ulaşmak için profesör Lorenz' in asistanlığını almayı başarır. Ancak olaylar kontrolden çıkacaktır.

Şubat 2019'da Netflix, Biohacker'ların yapımını Avrupa dizisi Unorthodox ve Bloody Trip ile birlikte duyurmuş. Biohackers, dizi için yönetmen, yazar ve dizi sorumlusu rollerini üstlenen Christian Ditter tarafından tamamlandı.

biohackers


1. sezon çekimleri Mayıs 2019'da başlamış ve Eylül 2019'a kadar sürmüş. Film, Münih film stüdyolarında ve Freiburg'daki Albert Ludwig Üniversitesi'nde çekilmiş. Ortamları gerçekten çok beğendim. Her yer yemyeşil doğanın içinde bir okul hayal gibi.

Biohacker'ın ilk sezonunun ilk olarak 30 Nisan 2020'de Netflix'te yayınlanması planlanmış. Korona salgını nedeniyle başlangıç ​​20 Ağustos 2020'ye ertelenmiş. Demek ki biz de sıcağı sıcağına izlemişiz:)

biohackers

Dizide son yılların gözdesi CRSPR sıkça kullanılıyor, gen manipulasyonları, kendi üzerinde yapılan deneyler (ki gerçek hayatta da kendilerine biohackers denilen insanlar yapıyorlar hatta ölenler de olmuş). İzleyici yorumlarında acaba çok mu abartıldı dizide bu deneyler diye soranlar olmuş, ama artık bu tarz bilimsel deneyler üniversite öğrencileri için bilgisayar oyunu gibi basit bir hale gelmiş. Hani deneyler de öyle böyle değil. Deri altına çip yerleştirmeler filan ...

Yeni bölümler ne zaman tamamlanır bilemiyorum. Geçenlerde korona salgını sırasında, dizide de biyolojik bir takım hileler kullanılarak salgın benzeri durumların geçmesinin insanların moralini bozacağının düşünüldüğünü okudum. Belki de devamı gelmez ama çok belirsiz sona erdi.
Yıllardır dizi ve filmlerde izlediklerimizin tek tek gerçek hayatta olduğunu görüyoruz. Gerçekle hayal karıştı artık bir anlamda. Bu tarz esrarengiz, bilimkurgu tarzını seviyorsanız keyifli bir izlemelik olabilir. Ayrıca oyuncuları da çok başarılı buldum.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Dark 3. Sezon - Paralel Dünyaların Savaşı
Queen Of The South
Freud
Messiah


17/YORUM GÖNDER / YORUM

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben de izlemiştim ve yazmıştım blogda. İzlerken de düşündüm Kİ Türk gençleri neden Alman gençleri gibi değili bilime meraklı , bilimi çok seviyorlar

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin yazını okudum mu hatırlayamadım şimdi tekrar bakacağım. Birkaç blogda gördüm öyle haberim oldu çünkü biohackers dizisinden. İnanırmısın ben de aynı şeyi düşündüm eğitimle ilgili 🙄

   Sil
 2. Darkı beğendim, bunu da not alayım eve dönünce izlerim.
  Teşekkürler canım.

  YanıtlayınSil
 3. Darkı beğendim, bunu da not alayım eve dönünce izlerim.
  Teşekkürler canım.

  YanıtlayınSil
 4. Diziyi listeme alıyorum hemen 💚

  YanıtlayınSil
 5. Bu diziyi izler miyim bilmiyorum ama Dark'ı izlemeyi düşünüyorum. Bakalım ne zaman fırsat bulacağım :)

  YanıtlayınSil
 6. Dizi yorumlarını okumayı çok severim . Bu diziyi seyredeceğim ama öncelik Dark olacak sanırım.

  YanıtlayınSil
 7. ben de geçen hafta izleyip yazdıydım. böyle bilimkurgu, genetik sevdiysen o zaman şunu kaçırmaa :) orphan black :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Başladım deep sağol çok beğendim :) Tavsiye için teşekkürler:)

   Sil
 8. not alıyorum bende ilk fırsatta izleyeceğim canım

  YanıtlayınSil
 9. Çip mevzusu canımı sıkıyor.O yüzden bilmiyorum bakar mıyım?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu tarzı sevmiyordan izlemesen de olur canım :)

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski