The Trial Of The Chicago 07 - Film Tavsiyesi

chicago seven film

2020 sonlarında izlediğimiz ve beni çok etkileyen bir film oldu The Trial Of The Chicago 7. Filmlerde gerçek hikayeleri daha çok sevdiğimi farkettim. Bu film de gerçek bir hikayeye dayanıyor. 

Chicago 7 movie
Malum Amerikalı'ların bir ne işe yaradığını anlamadığım Vietnam savaşı macerası var. Zaten savaşların hangi amaca hizmet ettiğini anlamak için müneccim olmak lazım:) 8 kişi, arkalarına kitleleri de alarak Vietnam savaşını protesto eder. Ancak yakalanıp mahkemeye çıkarılırlar. Tartışmalı bir dava süreci başlar. 
Eğer The Trial Of The Chicago 7'ı izlemediyseniz mutlaka tavsiye ederim. Protestolara önderlik edenlerin kıvrak zekasına, adalet sistemlerindeki adaletsizliklere, toplumsal gücün yine de bazı şeyleri değiştirebildiğine şahit olacaksınız.
2020 yapımı filmin rejisörü Aaron Sorkin, başlıca rollerde S
acha Baron Cohen,
 
Eddie Redmayne
 ,
Alex Sharp,
 
Jeremy Strong,
 
Mark Rylance,
 
Joseph Gordon-Levitt,
 
John Carroll Lynch,
 
Yahya Abdul-Mateen II,
 
Michael Keaton,
 
Frank Langella,
 
Ben Shenkman var.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


 

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Sevgili derya, güzel bir konu. Gercek hikayeye dayanan filmleri ben de daha çekici buluyorum. İzlenebilir. Cok tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle izlenmeye değer bir film 😊

   Sil
 2. Size ve sevdiklerinize sağlıklı, sevinçli bir yıl diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Tülin hanım size de mutlu yıllar ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski