The Aeronauts - Film Tavsiyesi


Filmlerde ve başka yerlerde artık kadınların deneyimi hakkında daha fazla hikaye görüyoruz. Yaşasın! Ama bir dezavantajı var: Zaman zaman kadınlara 'herşeyi yapabilirsin' mesajı vermek için onları insanüstü varlıklar gibi gösterme yoluna gidiliyor. Bazen de hikayeler çarpıtılabiliyor.


Filmin Özeti:


Aeronauts, 1860'larda İngiltere'de çığır açan bir balon yolculuğu yapan iki kişi hakkında bir erkek bilim adamı ve bir kadın pilot hakkında güzel bir film. Film masalsı bir şekilde çekilmiş: Yönetmeni Tom Harper. görüntü yönetmeni George Steel. Yıldızları Eddie Redmayne ve Felicity Jones. Balonun kendisi muhteşem: Bulutların arasından yelken açarak muhteşem bir şekilde dekore edilmiş sıcak hava gemisine kim ve bazı durumlarda güzel ama hain buzlu gökyüzüne bakmak istemez ki? Her şeyden önce, aşağıdaki sepete sıkışmış iki kahraman barometreler, güvenlik ve ne olduğu hakkında tartışıyor. Redmayne’den James Glaisher olan adam bilim için her şeyi yapacak. (Amacı, insanların hava durumunu tahmin etmesine yardımcı olacak bilgileri toplamaktır. Kocasının ölümü için hala üzüntü yaşayan deneyimli bir balon pilotu Jones 'Amelia Wren, daha akıllı ve daha pratik ve aynı zamanda onları havada tutan güzel yüzen şeyin arkasındaki dinamikleri çok daha iyi anlıyor. Ancak Amelia ona söylemesine rağmen, James sıcak giysiler ve gerekli malzemeyi balon ağırlık yapar kaygısıyla yanlarına almıyor. Başlarına gelen tehlikeli durumlarda Amelia dizginleri eline alıp, süper kadın kimliğine bürünüyor:)


Aeronauts gerçek insanlara ve gerçek hikayeye dayanmasına rağmen, filmde olaylar oldukça dramatikleştirilmiş ve masalsı hale gelmiş. Ama vakit geçirmek için izlenebilecek bir film. Benim kadar meraklı bir insansanız hikayenin gerçeğini de araştırırsınız tabii böyle de bir faydası var :)

Filmin esinlendiği kişilik balonla tek başına uçup bilimsel araştırmalar yapan, 18. yüzyılda yaşamış Sophie Blanchard.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk
Erin Brokovitch 

22 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Güzel bir inceleme olmuş 😊 kaleminize sağlık 😊

  YanıtlaSil
 2. Notumu aldım. Böyle güçlü kadın konulu filmleri seviyorum ayrıca gökyüzü ve bulutların da hayranıyımdır. Tavsiye için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Then you can give Aeronauts a chance dear :)

   Sil
 4. Ben de araştırayım filmin esinlendiği kişiyi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Google^da bulabilirsin:) Ben de hemen merak ederim :)

   Sil
 5. Sırf gökyüzü manzarası için bile seyrederim:)

  YanıtlaSil
 6. Sophie’nin da hikayesini yazarsın artık :)

  YanıtlaSil
 7. Bir film gününde değerlendireyim bunu...

  YanıtlaSil
 8. Filmi izlemeim ama Sophie 41 yaşında balon kazasında ölmüş,ilginç..🤔

  YanıtlaSil
 9. Bir zamanlarda erkekler pek bir kahramandı, şimdi kadın kahramanlar genelde filmlerde başrolde gerçekten. Bende izlemeyi seviyorum kadın hikayelerini, hele başarılara yol açmışlarsa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadın kahramanları izlemek güzel ama keşke gerçek hayatta da kadınlara bu değer verilse. Sonuçta film yapımcıları hep erkek ve gösterilen ilgi var diye bu filmleri çekip ceplerini dolduruyorlar.

   Sil
 10. The Aeronatus, ilgi çekici bir filme benziyor. Henüz izlemedim ama hemen not alıyorum. Teşekkürler tavsiye için.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski