Dünya’nın En Çok İzlenen 6 Bilim Kurgu Filmi


Dünyanın En Çok İzlenen 6 Bilim Kurgu Filmi Hangileri?


En iyi bilimkurgu filmleri arasında yer alan yapımlar arasından seçimlerinizi yaparak, istediğiniz zaman sinema keyfi yapabilirsiniz. Heyecan dolu film dünyasına katılarak, farklı fikirler edinebilir, keyif dolu bir seyir imkânı elde edebilirsiniz. HD film izle, alt yazılı film izle ve reklamsız film izle seçenekleri ile kaliteli bir film deneyimi yaşayabilmeniz mümkündür.

Avatar

Avatar

İnsanlar, Pandora adında yeni bir gezegen keşfederler. Bu gezegende ise çok değerli bir element bulunur. Bu elemente sahip olmak için de insanların, Na’vi adındaki gezegen yerlileri ile savaşmaları gerekir. Yürüyemeyen bir asker, son teknoloji kullanılarak Na’vi kılığına girer. Ancak gezegeni zamanla benimseyip, gezegen yerlisi bir kıza aşık olur. İnsanlık ile Na’vi’lerin savaşı ile heyecan dolu bir serüven başlar. En iyi bilimkurgu filmleri arasında yer alan bu filmi HD izle kalitesi ile izleyebilir, altyazılı izle seçeneği ile istediğiniz çeviriyi yapabilirsiniz.

Yenilmezler

Yenilmezler

Yenilmezler, serisi olan bir film olarak karşınıza çıkıyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan süper kahramanlar, güçlerini birleştirerek dünyayı kötü güçlerden korumaya çalışıyor. Hem aksiyon hem de bilimkurgu yapıtları arasında yer alan Yenilmezler serisini tercih ederek, keyif ve heyecan dolu bir serüvene başlayabilirsiniz.

Kelebek Etkisi

Kelebek Etkisi

Küçüklüğünde yaşadığı kötü anıları anımsamaya başlayan Evan, zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. Bu olayı kendi lehine çevirebilmek için geçmişe yolculuk yaparak kötü anılarını silmeye çalışır. Ancak geçmişe giderek değiştirdiği her olay, şimdiki zamanında çeşitli eksikliklere yol açar. Sadece kendisinin hayatını değil, çevresindekilerin de hayatını değiştirdiğinin farkına varır. En küçük bir değişiklik bile büyük sonuçlar ile karşısına çıkar. Bu sebeple de her durumdan kendisini sorumlu tutar. En iyi bilimkurgu filmleri arasında yer alan bu yapımı, HD film izle ya da alt yazılı film izle seçeneği ile izleyebilirsiniz.

Lucy

Lucy

Zor bulunan ve değerli bir maddeyi taşımak için zorlanan Lucy’nin karnına ameliyat ile bu madde yerleştirilir. Kurye görevi yapacak olan genç kadın, saldırıya uğrayarak dövülür. Dövülmesinin sonucu olarak da karnında yer alan mavi madde patlayarak kana kullandığı beyin yüzdesinin geliştiğini gören Lucy, insanlık namına iyi bir şeyler yapmaya çalışır. En sonunda da beyninin yüzde yüzünü kullanmaya başlayarak, ortadan kaybolur. Bilimkurgu filmi olmakla birlikte, heyecanlı bir serüven olan Lucy filmini HD izle seçeneği ile seyredebilirsiniz.

Godzilla

Godzilla

En iyi bilimkurgu filmleri arasında yer alan Godzilla, bir okyanus yaratığının insanlığa sağladığı faydayı konu almaktadır. Muto olarak adlandırılan ve insanların deneyleri sonucu uyandırılmış olan yaratıklar ile ilgili insanların başı derttedir. Godzilla ise, Mutoları öldürerek insanları kurtarmak için çabalar. İlk başlarda insanlar ondan korksa ve öldürmeye çalışsa da Godzilla’nın iyi bir yaratık olduğunu kısa sürede anlarlar. Sürükleyici ve heyecan dolu bir yapım olan Godzilla’nın ikinci filmini de izleyebilirsiniz.

2012

2012

Maya kavminin kehaneti olarak bilinen ve 2012 yılında insanlığın sona ereceğini konu alan film, en iyi bilimkurgu filmleri arasında yer alıyor. İnsanlığın bitişinin nasıl olacağı ve dünyayı ne gibi felaketlerin beklediği ile ilgili bir senaryoya sahip olan film, aksiyon dolu olarak seyirciye sunuluyor. Dünyanın yok oluşu ile ilgili büyük devlet adamlarının yaptırmış olduğu donanımlı bir gemiye ulaşmak için çaba harcayan bir grup insanı konu alan filmde, felaket sonrası dünyanın nasıl bir yer olacağı ve felaketlerden kurtulmak mümkün olabilir mi sorularına cevap bulabilirsiniz. Filmi HD film izle ya da altyazılı film izle seçenekleri ile izleyebilmeniz de mümkündür.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

34 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Avatar güzel film gerçekten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Klasikler arasına girdi bile. Avatar' ın ikincisini izlemek için sabırsızlanıyorum.

   Sil
 2. Bilim kurgu filmleri izlemeyi çok severim. Güzel bir liste oluşturmuşsunuz.

  YanıtlaSil
 3. Filmlerin hepsini de izledim. Gerçekten çok güzellerdi özellikle Lucy harikaydı. En sonunu sevmedim sadece. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de hepsini izledim ama Godzilla' nın çok hayranı da değilim :)

   Sil
 4. Lucyi izlememişim Deryacim. Merak ettirdin❤️

  YanıtlaSil
 5. Biz bu akşam Avatar'ı izleyecekti yeniden ama Can nöbetçi olunca yarına kaldı sanırım :)

  Bir de Metos'a Kelebek Etkisi'ni izleteceğim.

  Ben o filmi sinemada tek başıma izlemiştim biliyor musun. Çok iyiysi. Film arasında makiniste devam edelim demiştim, o da mola vermeden devamını göstermişti :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinemada daha etkili olmuştur. Ben uzun zaman önce izledim Kelebek Etkisini. Bir ara tekrar izleyeyim :)

   Sil
 6. Kelebek etkisi dışında hepsini izledim. Benim bunlar arasında favorim kesinlikle yenilmezler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Godzilla hariç diğerlerini beğenmiştim ben de :)

   Sil
 7. Epeydir bilim-kurgu izlemedim. Kelebek Etkisi ile dönüş yapmak iyi olabilir. Teşekkürler bu güzel liste için Derya'cığım.

  YanıtlaSil
 8. I've actually only watched one of these! There are a lot of big movies on the list though!

  YanıtlaSil
 9. Yanıtlar
  1. İt was really a good film. Very soon we can watch Avatar 2.

   Sil
 10. Avatar 2 neden yapılmadı hala anlamış değilim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok yakında geliyor ben de heyecanla bekliyorum :)

   Sil
 11. Bilimkurgu ile aram çok ta iyi değildir. Listeden izlediğim tek film Avatar o da sinemada ilk gösterime girdiği zaman. Bir arkadaşımın ısrarıyla gitmiştim. Keyifli seyirler herkese

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin film ve kitap zevki farklı oluyor. Sevmediğin bir türü zaten izlemek eziyet gibi gelir insana :)

   Sil
 12. İlk ikisini izledim. Lucy'i çok merak ediyorum. Diğerlerini de izleme listeme ekleyeyim :)

  YanıtlaSil
 13. Avatar' la Kelebek Etkisi'ni izledim. Avatar çok iyiydi. Sinemda 3 boyutlu versiyonu güzeldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Avatar gerçekten iyiydi, konu da farklı ve özgündü. Bana biraz Eski Türklerin şamanlık geleneklerini hatırlattı :)

   Sil
 14. Kelebek Etkisi benim en favori filmlerimden biridir arada tekrar seyrederim geçmişten bir olay değiştiğinde hersey kelebek etkisiyle nasılda değişiyor çok etkileyici..
  Avatar ı cok sevmiştim görsellik müthişti..
  Lucy'i seyretmedim ona bakayım canım💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lucy diğer ikisine göre biraz zayıf kalıyor ama ilginç bir film izlenebilir :)

   Sil
 15. Kelebek Etkisi, hala etkiler beni. Lucy dışındakileri izledim, onu da ilk fırsatta izlemeliyim. Avatar 3 boyutlu olarak görsel bir şölendi adeta.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kelebek etkisi klasikler arasına girdi artık :)

   Sil
 16. Yanıtlar
  1. Hepsi de klasikler arasına girdi artık :)

   Sil
Daha yeni Daha eski