The Great Wall - Film Tavsiyesi

Matt Damon'un başrolde oynadığı The Great Wall filmini geçtiğimiz yıl izlemiştik. Artık taslaklarımdaki konular o kadar birikti ki tamamlayana kadar zaman geçiyor izlenen filmleri yazmam da gecikebiliyor. O yüzden kısa kısa hepsini yazıp bitirmeye çalışacağım.

Matt Damon


Filmin Özeti

15. yüzyılda Gobi çölü: İki paralı asker olan William Garin (Matt Damon) ve Pero Tovar (Pedro Pascal), Kitan halkının saldırısından kaçar. Şans eseri, William bilinmeyen bir yaratığın pençesine sahip olur ve kısa bir süre sonra iki asker bu canavarların büyük bir sürüsüyle karşı karşıya kalır: William ve Pero, Çin Seddi'ndeki bir kaleye vardıktan sonra, liderlik altındaki elit bir ordunun generali olurlar. Shaos (Zhang Hanyu), Tao Tie varlıklarıyla savaşmak için esir tutulurlar. Bunlar, her 60 yılda bir yakındaki bir dağdan önlerine çıkan her şeyi yok etmek için gelen korkunç yaratıklardır. 

Tarihi konulu, içinde biraz da Yüzüklerin Efendisi tarzında masalsılık içeren filmleri sevenlere mutlaka tavsiye ederim. Bol savaş sahneli, bol büyü, masal, efsane karışımı filmi izleyecek olanlara şimdiden keyifli seyirler dilerim :)

Bunlar da ilginizi çekebilir:

The Professor And The Madman

Wonder-Julıa Roberts

Entebbe'de 7 Gün

2020 Yılında En Çok Beğendiğim 6 Film

7 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. film güzeldi lakin biraz fazla abartılmış gelmişti bana. İzlenebilir bir eser ama Yüzüklerin Efendisi de değil hani :) Şaka bir yana emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabiii haklısın asla yüzüklerin efendisi olamaz. O tarz masalsı bir film anlamında yazdım ben. Bir kez izlenir işte 😃

   Sil
 2. Güzel film Derya hanım

  YanıtlaSil
 3. Keyifli seyirler dilerim 😊

  YanıtlaSil
 4. Bu filmi severek izlemiştim:)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski